Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Rekordsērija un sezonas kulminācija

13.02.2018 07:02

“Kurši/Ekovalis” nedēļas nogalē savā laukumā ar 7:4 (5:0, 1:1, 1:3) pārspēja Kocēnu “Rubeni”, bet viesos ar 11:7 (2:3, 3:2, 6:2) salauza Ogres “Vilku” pretestību, uzstādot kluba rekordu – piecas uzvaras pēc kārtas. Sezonas kulminācija liepājniekus gaida sestdien Stalbē, kur kauja pret “Pārgauju” izšķirs izslēgšanas spēļu pēdējās ceļazīmes likteni.

“Rubenes” analīze un izlūkošana liecināja, ka liepājnieku pagājušās nedēļas pirmie pretinieki pēdējā laikā uzsvaru liek uz fizisko sagatavotību, līdz ar to vidzemnieku kājas solījās būt pasmagas. Turklāt mūsējo sāncenšu vārtsargs Roberts Trepšs, lai arī izceļas ar teicamu spēli, ir arī snieguma ziņā nestabils.

Liepājnieku uzdevums bija spēlēt augstu, presingot un daudz mest pa vārtiem. Pirmajā periodā šie uzdevumi tika izpildīti, bet par vienu no kuršu vizītkartēm kļuva vienības līderu individuālie reidi no aizsardzības, kas vainagojās ar gūtiem vārtiem.

Līdz otrā perioda pirmajai minūtei “Kurši/Ekovalis” ielika šķietami stabilus uzvaras pamatus – 6:0, un 5 minūšu vairākuma laikā spēlēja pacietīgāk, uzmanību pievēršot bumbas kontrolei un ilgi sagatavotiem metieniem. Vēl trešā perioda pirmajā daļā mūsējo pārsvaram briesmas nedraudēja. Pēc Ingara Jansona kārtējās sekmīgās pieslēgšanās uzbrukumam rezultāts kļuva 7:1, kas nepilnas 15 minūtes līdz pamatlaika beigām likās pietiekami drošs.

Taču liepājnieki turpināja jau otrajā periodā aizsākto likteņa izaicināšanu ar disciplīnas neievērošanu. Otrajā trešdaļā mūsējie nopelnīja četrus noraidījumus faktiski pēc kārtas, turklāt trīsreiz uz noraidīto krēsla sēdās Gints Siliņš. Pēdējā trešdaļā 5 minūšu noraidījumu saņēma Kārlis Pupils, bet Edgars Freimanis par runāšanu tika atalgots ar 12 soda minūtēm. “Rubene” īsā laikā atguva divus vārtus, bet neizmantoja teicamo iespēju vēl vairāk saasināt intrigu. Ar 2 gūtiem vārtiem šajā spēlē atzīmējās G. Siliņš un I. Jansons, kurš arī vienreiz piespēlēja.

Pirms spēles Ogrē liepājnieku galvenie pretinieki bija paši liepājnieki. Pēc četrām uzvarām spēlēs pret spēcīgiem pretiniekiem bijis grūti atrast motivāciju mačā pret virslīgas izteikto pastarīti. Sākums mūsējiem padevās labs – Mihails Kostusevs atklāja rezultātu, bet Ričards Dēvits panāca 2:0 viesu labā.

Turpinājumā “Vilki” ar degošām acīm lauza spēli un pārņēma vadību, otrā perioda pirmajās sekundēs panākot 4:2 savā labā.

Rezultāta šūpoles veicināja liepājnieku nestabilais sniegums, te ieslēdzoties mačā, te palaižoties. No 2:4 mūsējie aizgāja priekšā ar 7:5, tad sekoja neizšķirts 7:7, bet uzvaru liepājnieki nodrošināja pēdējās sešās minūtēs, kad iemeta četrus vārtus.

FK “Kurši/Ekovalis” galvenais treneris Mārtiņš Krūms norāda, ka pretinieki pēdējās minūtēs atteicās no sev parocīgā aktīvā florbola, nosēžoties aizsardzībā. Viesiem tas tikai bija vajadzīgs, mūsējie dominēja bumbas kontrolē un ar tāliem metieniem salauza oponentu pretestību. Siliņš guva 4 vārtus, Kārlis Pupils noformēja hat-trick, bet Ričarda Dēvita rēķinā 2 vārti un 3 piespēles.

Izslēgšanas spēļu pēdējo ceļazīmi liepājnieki sestdien Stalbē sadalīs ar turienes “Pārgauju”, ko mūsējie savā laukumā uzvarēja ar 6:5. Mājinieku priekšrocības būs nestandarta laukums un skatītāju atbalsts, tiesa, šajā elementā kurši varētu mēģināt turēt līdzi, jo atbalstam izbraukumā mobilizējoties arī mūsējo līdzjutēji.