Rezultāta starpība varēja būt mazāka

09.12.2007 17:14

0

Latvijas florbola virslīgā neveiksmi cietis FK “Kurši”, kas savā laukumā ar 4:9 (2:4, 2:3, 0:2) atzina pašreizējo čempionāta līderu – “CelTik/Lekrings” florbolistu pārākumu. Cēsinieki šajā mačā bija neapšaubāmi favorīti un reāli liepājniekiem bija gaužām maz cerību uz labvēlīgu rezultātu, tomēr daži fakti liecināja mūsējiem par labu. Pirmkārt, sava laukuma priekšrocības, kas nav mazsvarīgas, ņemot vērā to, ka Liepājas 15.vidusskolas sporta zāle īsti neatbilst florbola standartiem un vidzemniekiem, kas trenējas labākos apstākļos, tā vienkārši varētu būt par šauru.

Otrkārt, “CelTik/Lekrings” pārstāvji ir Latvijas čempionāta līderi un pērn pirmajā līgā spēlējušos “Kuršus” gluži vienkārši varētu nenovērtēt.

Liepājnieki šo spēli iesāka ar izmaiņām sastāvā – pamatvārtsarga Imanta Vīnkalna vietā laukumā devās Artūrs Gabaliņš, kurš, lai arī cīņas gaitā tika pārspēts astoņas reizes, maču aizvadīja visai augstā līmenī un nav vainojams zaudējumā. Cēsnieki lielā mērā mūsu florbolistus apspēlēja taktiski, un nav jau nekāds brīnums, ja pie komandas stūres stāv Latvijas izlases galvenais treneris Normunds Grunckis, kura klubā spēlē astoņi valstsvienības vīri.

Pirmajās minūtēs cīņa vēl ritēja līdzīgi, un pēc diviem precīziem Raita Buša metieniem rezultāts uz tablo bija 2:2, tomēr cēsnieku līdzvērtīgais maiņu sadalījums un pārspēks arī fiziskajā izturībā nevarēja neatstāt iespaidu. Galvenokārt tas bija manāms aizsardzībā, kad pēc laukuma saimnieku pieļautajām kļūdām tika gūti vārti. Pirms izšķirošās trešdaļas viesiem bija trīs vārtu pārsvars, taču liepājnieki vēl ar zaudējumu nebija samierinājušies un pēdējās divdesmit minūtēs visiem spēkiem centās lauzt spēles gaitu un, tā teikt, iegūt kaut vai kripatiņu – nezaudēt ar lielu vārtu starpību, kas var būt izšķiroši cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Jāteic, ka mūsu florbolisti pat varēja sasniegt vairāk, jo vārtu gūšanas momentu netrūka, tiesa, pietrūka meistarības tos pārvērst panākumā, tādējādi šajā mačā mājiniekiem izbēgt no zaudējuma nebija lemts.

Sestdien mūsu florbolistus gaida vēl viena smaga cīņa, šoreiz izbraukumā būs jātiekas ar spēcīgo “Rubenes” komandu.