Sakāve regulārās sezonas rietā

24.02.2020 19:18

Andris Sudmalis

“Kurši/Ekovalis” Latvijas florbola virslīgas regulārās sezonas pēdējā spēlē viesos ar 4:12 (1:3, 1:6, 2:3) kapitulēja “Irlavai/Avant”, kam šis panākums tomēr neļāva kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Kurši sestdien un svētdien Ulbrokā aizvadīs ceturtdaļfināla sērijas pirmās divas spēles.

Pirms regulārās sezonas pēdējās kārtas uz pēdējo ceļazīmi dalībai virslīgas play-off turnīrā pretendēja Valmieras un Irlavas komandas. Grūtāks uzdevums nomināli bija vidzemniekiem, kurus gaidīja cīņa pret valsts čempioniem ulbrokiešiem, taču Valmieras komanda pēcspēles metienos bija pārāka ar 7:6 un labākas vārtu attiecības dēļ neklātienes cīņā apsteidza irlaviešus.

Irlavas vienība pati gan ar uzviju paveica to, kas bija atkarīgs no tās pašas spēkiem un pārliecinoši apspēlēja mūsējos. Ričards Dēvits 8. minūtē izvirzīja liepājniekus vadībā, bet turpinājumā viesi ielaida 9 vārtus pēc kārtas. Mājinieki pirmajā periodā divreiz pēc kārtas spēlēja vairākumā un otrajā reizē izmantoja viena vīra pārsvaru. Perioda izskaņā irlavieši pārņēma un nostiprināja vadību, bet otrajā trešdaļā mājinieki nokautēja viesus ar 6 goliem. Pēc tam, kad rezultāts kļuva 1:6, kuršu vārtos Edgaru Rimarenko nomainīja Normunds Krūmiņš, kurš šajā periodā arī kapitulēja trīsreiz.

Kaspars Klamers otrajā trešdaļā samazināja starpību līdz 2:9, bet pēdējā periodā mūsējie jau ļoti agri sāka nomainīt vārtsargu pret laukuma spēlētāju. Mājinieki to izmantoja un iemeta vēl vienu golu, bet rezultatīvā mača noslēgumā abas komandas guva vēl pa diviem vārtiem.

Sestdien, 29. februārī, un svētdien, 1. martā, kurši ceturtdaļfināla pirmajās divās spēlēs izbraukumā tiksies ar regulārās sezonas 2. vietas ieguvēju “LH.LV/Oxdog Ulbroku”, bet sērija līdz 4 uzvarām 7. un 8. martā turpināsies Liepājā.

Vārti:
7:36 Dēvits – 0:1, 14:19 Paulovičs – 1:1 (vair.), 17:26 Gruziņš – 2:1, 19:12 Krūmiņš – 3:1, 22:17 Krūmiņš – 4:1, 22:38 M. Stančiks – 5:1, 27:20 Krūmiņš – 6:1, 29:03 Austrums – 7:1 (vair.), 30:43 Austrums – 8:1, 33:50 Kazlovskis – 9:1, 34:26 Klamers – 9:2, 43:58 Austrums – 10:2 (tukšos v.), 50:50 R. Stančiks – 11:2, 52:20 Austrums – 12:2 (vair.), 53:34 Lēvalds – 12:3 (tukšos v.), 56:14 Jansons – 12:4 (tukšos v.).