Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Svarīgi trīs punkti gar degunu

12.12.2017 07:02

Florbola klubs “Kurši/Ekovalis” Latvijas virslīgas svarīgā spēlē izbraukumā atspēlēja divu vārtu deficītu un otrajā periodā pārņēma vadību, tomēr to nenoturēja un ar 8:11 (3:4, 3:4, 2:3) piekāpās “Bauskai”.

Liepājnieku galvenais treneris Mārtiņš Krūms skaidro, ka ierindā ir atgriezušies traumētie un diskvalificētie spēlētāji, kas mūsējiem pēc ilgāka laika ļāva spēlēt ar trim pilnām maiņām. Tiesa, šajā mačā pretinieki salauza degunu Edgaram Freimanim, kurš, iespējams, uz mēnesi ir izkritis no ierindas. Toties M. Krūms cer, ka jau janvāra sākumā laukumā atgriezīsies viens no kuršu iepriekšējo sezonu uzbrukuma līderiem Kaspars Klamers, kurš muguras problēmu un sekojošās operācijas dēļ nav spēlējis kopš šī gada pirmajiem mēnešiem. Treniņos Kaspars jau darbojas ar pilnu jaudu, bet viņa atgriešanos laukumā liepājnieki nav vēlējušies sasteigt.

Bauskas spēlē pirmajā maiņā bija iekļauti Krūms, Dēvits, Freimanis, Kostusevs un Jansons. Šī virknējuma uzdevums bija spēlēt agresīvi ar četriem spēlētājiem augšā, kamēr pārējos virknējumos spēlētāji bija izkārtoti piesardzīgāk un ar domu par drošību. Mača sākumā baušķenieki ļoti agresīvi spēlējuši pa visu laukumu, un M. Krūms pieļauj, ka viņa komanda šādam sākumam īsti nav bijusi gatava. “Bijām gatavi tam, ka pretinieki spēlēs agresīvi, tomēr, kamēr iegājām ritmā un izjutām viņu piedāvāto spēli, ātri nonācām zaudētājos ar 1:3. Pēc tam ar katru mirkli izjutām, ko mēs varam.” Tas, ko liepājnieki varēja, bija demonstrēt labu bumbas kontroli un daudz mest pa vārtiem, tajā skaitā arī no distances. Viesi atgriezās spēlē un panāca neizšķirtu 3:3, taču “Bauska” pirmā perioda pēdējā minūtē guva vārtus uz ģērbtuvēm, savukārt otrās trešdaļas pirmajā minūtē atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Koncentrēšanās trūkums liepājniekiem neliedza pārņemt iniciatīvu un perioda vidū izvirzīties vadībā ar 6:5. Kurši esot izskatījušies ļoti labi, bet mājiniekiem esot bijis pagrūti izsekot viesu saspēlei, taču tad īsā brīdī faktiski tika izšķirts mača liktenis. Mūsējo trešā maiņa 33. minūtē ielaida vienus vārtus, bet 31 sekundi vēlāk zaudēja vēl vienus gandrīz identiskus vārtus no vārtu priekšas. “Ja pirmās divas maiņas ar vārtu priekšu labi tika galā, tad jaunie varbūt līdz galam nenostrādāja ar korpusu, nebija pietiekami asi un agresīvi,” saka treneris, paskaidrojot, ka pēc šiem diviem zaudētajiem vārtiem viesi esot pārgājuši uz spēli ar divām maiņām. Tajā brīdī pēc pretinieka rupja sitiena ar elkoni, Freimanim tika salauzts deguns, un šī bija viena no epizodēm, kuru dēļ Mārtiņam Krūmam bijis daudz diskusiju ar tiesnešiem. Arī pēc mača viņš neslēpj savas pretenzijas par arbitru darbību, neredzot pārkāpumus, piemēram, sitienus ar nūjas galu liepājniekiem vēderā. Tiesa, treneris arī atzīst, ka “Bauskai” noraidījumu netrūka, un mūsējie paši ir vainīgi, ka neprata realizēt vairākumus. Iespēju samazināt rezultāta starpību līdz minimumam neizmantoja arī Ingars Jansons, kurš otrā perioda priekšpēdējā minūtē nerealizēja bullīti.

Trūcis arī veiksmes, kā epizodē trešā perioda ievadā, kad Mihails Kostusevs kā pēdējais aizsargs grasījās dot tālu piespēli, bet tajā brīdī viņam salūza nūja. Bumba palika pie spēlētāja, bet viņš to nedrīkstēja aiztikt, uzreiz klāt bija pretinieks un rezultāts kļuva 10:7 mājinieku labā. Vēlāk ar 11:7, bet mača pēdējo golu iemeta Gints Siliņš. Viņš ar hat-trick un vēl arī ar vienu rezultatīvu piespēli bija liepājnieku rezultatīvākais spēlētājs šajā mačā.

Sestdien, 16. decembrī, “Kurši/Ekovalis” šīgada pēdējā spēlē izbraukumā tiksies ar “Betsafe/Ulbroku”, bet nākamā gada pirmajā mačā mūsējie 6. janvārī viesos spēkosies ar komandu “Talsu NSS/Krauzers”.