Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Tika pie maksimālā spēļu skaita

30.08.2016 07:00

Liepājas “Kurši” florbola turnīrā “Latvian Open” aizvadīja septiņas spēles, izcīnot 4. vietu elites grupā, kurā piedalījās 22 komandas. Pirmajā posmā liepājnieki uzvarēja divās no apakšgrupas četrām spēlēm, bet vēl divās cīnījās neizšķirti.

Turnīru mūsējie sāka ar rezultatīvu neizšķirtu 5:5 pret “Ķekavas buldogiem”. Divu 15 minūšu puslaiku mačs bija notikumiem bagāts. Kurši izvirzījās vadībā ar 3:0, pirmajā puslaikā bija arī 3:2, tomēr Ginta Siliņa gūtie vārti liepājniekiem pirms otrajām 15 minūtēm nodrošināja vadību ar 4:2. Pēc pārtraukuma viss sagriezās kājām gaisā, un ķekavnieki pārņēma vadību, kurā bija arī pamatlaika pēdējā minūtē, taču neizšķirtu liepājniekiem nodrošināja Mihaila Kostuseva precīzais metiens.

Nākamajā spēlē “Kurši” saplosīja Krievijas komandu “Saint Petersburg United” – 13:1. Mača ievadā krievi gan samazināja mūsējo pārsvaru līdz 2:1, tomēr jau pēc 17 sekundēm rezultāts bija 4:1. Liepājnieku labā. 12 spēlētāji guva rezultativitātes punktus, bet visvairāk – 5 (2+3) – to bija Edgaram Freimanim.

Ar mainīgām sekmēm aizritēja “Kuršu” duelis ar “Pārgauju”, kurā liepājnieki bija pārāki ar rezultātu 8:4. Mača pirmajās desmit minūtēs vidzemnieki izvirzījās vadībā ar 4:0, bet kurši jau līdz pārtraukumam savu deficītu samazināja līdz minimumam, savukārt otrajā puslaikā guva vēl piecus vārtus, uzvarot relatīvi pārliecinoši. Pa trim vārtiem liepājnieku labā sameta Freimanis un Vējš.

Grupas pēdējā mačā pret “Rubeni” Liepājas klubu vadībā izvirzīja Klamers, kocēnieši lika pretī divus rezultatīvus metienus, bet nerealizēja bullīti, par ko mūsējie mājiniekus sodīja ar Freimaņa mazākumā iemestajiem vārtiem, kas fiksēja cīņas galaiznākumu 2:2.

Izslēgšanas spēles “Kurši” sāka, ceturtdaļfinālā ar 5:1 uzvarot  “Talsus/Irlavu”, bet abos pārējos mačos piekāpās saviem apakšgrupas pretiniekiem. Pusfinālā liepājnieki ar rezultātu 3:9 kapitulēja “Pārgaujai”, bet cīņā par 3. vietu ar 4:6 piekāpās “Rubenei”, turnīru pabeidzot 4. pozīcijā. “Pārgauja” iekļuva finālā, kur ar 3:4 atzina “Valmieras/ViA” pārākumu.

Turnīra “Latvian Open” spēcīgākajā grupā Latvijas izlases sastāvā divus rezultatīvus mačus aizvadīja “Kuršu” uzbrucējs Rolands Kovaļevskis. Latvijas valstsvienība gan piekāpās visos četros mačos – grupā ar 5:8 Šveices klubam “Uster”, ar 7:8 Somijas vienībai “Classic”, kā arī ar 3:5 vēl vienam somu kolektīvam “Nokian KrP”. Pēdējā no šīm spēlēm Rolands atzīmējās ar diviem precīziem metieniem, bet hat-ttrick viņš guva spēlē par 3. vietu, kurā Latvija ar 7:8 zaudēja klubam “Uster”.