Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Trīs punkti ar sliktu spēli

20.09.2016 07:04

Liepājas florbola klubs “Kurši” sestdien Latvijas virslīgas jaunās sezonas pirmās spēles trešajā periodā nepilnu divu minūšu laikā guva četrus vārtus un ar 8:7 (1:0, 3:4, 4:3) pārspēja “Rīgu”.

Lai arī “Kuršu” sniegumā bija daudz pozitīvu iezīmju, liepājnieku galvenais treneris Mārtiņš Krūms tomēr sezonas pirmo cīņu raksturoja, sakot, ka trīs punktus izdevās izcīnīt ar sliktu spēli.

Šāds apzīmējums gan nav īsti piemērots pirmajam periodam, kurā viesi no Liepājas dominēja laukumā, un Miķelis Krūms ar precīzu metienu ceturtajā minūtē guva Latvijas virslīgas jaunās sezonas pirmos vārtus. Tomēr liepājnieki arī neizmantoja iespējas šīs 20 minūtes uzvarēt pārliecinošāk.

Pirmā perioda pārsvars “Kuršiem” laupīja koncentrēšanos mača otrajā trešdaļā, kurā “Rīga” sameta diezgan vieglus golus, izmantojot mūsējo kļūdas, kamēr liepājniekiem precīzie metieni bija pašu spiediena un izspēļu sekas.

Šajā periodā vadībā pabija abas vienības, bet nelielu rezultāta attīstības iniciatīvu bija ieguvuši rīdzinieki, savukārt liepājnieki divreiz likvidēja vienu vārtu deficītu.

Trešajā periodā kurši ar uzviju izpildīja uzdevumu gūt ātrus vārtus – jau vienu minūti un 51 sekundi pēc otrā pārtraukuma beigām liepājnieki bija guvuši četrus vārtus, panākot rezultātu 8:4 savā labā.

Drošais pārsvars liepājniekiem ļāva dziļāk sēsties aizsardzībā un veidot bīstamus pretuzbrukumus, kas gan beidzās nevis ar precīziem metieniem, bet ar neizmantotām iespējām palielināt pārsvaru un “Rīgas” prettriecieniem. Tie mājiniekiem ļāva 58. minūtē samazināt rezultāta starpību līdz 7:8, kas tad arī kļuva par cīņas galarezultātu.

Miķelis Krūms guva 2 vārtus un vienreiz rezultatīvi piespēlēja, un tika nosaukts par  mača labāko spēlētāju, bet Mihaila Kostuseva rēķinā 1 vārti un 2 rezultatīvas piespēles.

“Momentu realizēšanas zemais procents ir mīnuss, bet pluss ir tas, ka šie momenti mums ir. Varbūt pagaidām vēl smagas ir rokas un kājas. Kalendārs mums ir labvēlīgs, lai varētu ieskrieties – norāda M. Krūms.

Sestdien “Kurši”, visticamāk, bez savainoto Ginta Siliņa un Edgara Rimarenko palīdzības izbraukumā tiksies ar “Ķekavu”, bet svētdien, 25. septembrī, pulksten 17 savā šās sezonas pirmajā mājas spēlē uzņems “Rubeni”.