“Veselības grupa” kļūst par čempioniem

01.06.2009 18:54

30. maijā noslēdzās Liepājas pilsētas 12. čempionāts florbolā. Par šā gada uzvarētājiem kļuva komanda “Veselības grupa”, kas ar 4:1 pieveica vienību “Kurši 1”.

Finālā tikās komandas “Veselības grupa” un “Kurši 1”, kuras zaudējuma rūgtumu čempionātā bija piedzīvojušas tikai pa reizei. Abu komandu pirmajā spēlē vēl grupu turnīrā ar 6:4 pārāka bija “Veselības grupa”.

Maču komandas iesāka līdzīgi, abpusēji apmainoties ar pāris bīstamiem uzbrukumiem, taču 7. minūtē pēc cīņas vārtu priekšā vadībā izvirzījās “Veselības grupa”. Arī turpmāk pirmajā trešdaļā finālistes spēlēja visai līdzīgi, tomēr pirmā perioda pēdējā minūtē palielināt pārsvaru izdevās “Veselības grupai” – 2:0.

Otrajā trešdaļā daudz vairāk bumbiņu kontrolēja un uzbruka kurši, bet veselībnieki atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Lai gan šī perioda gaitā abām komandām bija lieliski vārtu gūšanas momenti, rezultāts nemainījās.

Pēdējo spēles daļu komandas iesāka agresīvi un jau pirmajās piecās perioda minūtēs apmainījās vārtu guvumiem – 3:1. “Kuršu 1” vienība sāka uzbrukt arvien sparīgāk, tomēr rezultātu tas nedeva, jo pretinieku vārtos lieliski darbojās vārtsargs. Punktu spēlei 42. minūtē pielika “Veselības grupas” komanda, kura vēlreiz pārspēja kuršu vārtsargu – 4:1.

Mazajā finālā jeb spēlē par 3. vietu pārliecinošu uzvaru izcīnīja “Kurši 4”, ar 9:3 apspēlējot “Kurši 2” vienību. 5. vietu ieguva “Kurši 3”, kas sagrāva komandu “Fīniksas kaķi” ar 10:1. Abu “Livonijas” komandu duelī pārāka bija un 7. vietu izcīnīja “F.F.K. Livonija” pirmā vienība, bet 9. vietu ieguva komanda “Dāmas”.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva komandas “Kurši 4” spēlētājs Raitis Bušs, kurš guva 21 (9+12) rezultativitātes punktu, par precīzāko metēju – čempionvienības pārstāvis Kārlis Dārznieks, kurš guva 14 vārtu, bet par labāko vārtsargu tika atzīts Mārtiņš Krūms no “Kurši 3” vienības, kurš atvairīja 87,68 procentus pretinieku metienu.