Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Liepājas Valsts tehnikumā, Vānes ielas 4 ēkā, 13. aprīlī aizvadītas orientēšanās sacensības, kurās dažāda vecuma dalībnieki pēc kartes orientējās pa ēkas stāviem, telpām un gaiteņiem, informē sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

15.04.2024 08:29

liepājniekiem.lv

“Salīdzinot ar pagājušo gadu, rezultāti šogad nebija tik blīvi, kā arī vidēji bija ilgāki – tas nozīmē, ka distances bija ar saviem izaicinājumiem un nācās daudz piedomāt, lai spētu kartes zīmējumus savienot ar precīzu un pareizu pārvietošanos pa telpām,” stāsta M. Ratnieks.

Ēkas konfigurācija bija izaicinājums arī pieredzējušiem orientieristiem.

Dalībniekiem bija arī iespēja apmeklēt pazemes patvertni, apskatīt lidmašīnas simulatoru, kā arī dažādas skolas mācību telpas.

Sieviešu S21 grupā ātrākā bija lietuviete Giedre Domarkaite, divas distances veicot ar kopējo laiku 30 minūtes un 12 sekundes.

Otrajā vietā ierindojās Amanda Agnese Gintere (laiks 0:40,11), bet trešajā – Anna Kudrjavceva (0:45,11).

Vīriešu V21 grupā rezultāti uzvaru izcīnīja Madonas orientēšanās klubu “Mežmalas” pārstāvošais Alvis Reinsons ar kopējo laiku 24 minūtes un 59 sekundes.

Otrajā vietā jau otro gadu ierindojās Mārtiņš Strožs (laiks 0:32,42), bet trešajā vietā palika lietuvietis Gedas Baziliauskas (0:35,11).

Starp jaunietēm S16 grupā uzvarēja Dārta Jākobsone no Rīgas orientēšanās kluba “Ozons” (laiks 0:46,40), otrajā vietā palika Amanda Ķude no vietējā orientēšanās kluba “DR-Krasts” (0:48,50), bet trešo vietu izcīnīja Marta Maslova (1:06,04).

Puišu grupā pirmajā vietā ierindojās saldenieks Andris Ostašovs (0:46:44), otrajā – Rūdis Jānis Līdaka (0:57,36), bet trešajā – Andrejs Aleksejevs (1:06,08).

Sieviešu S40 grupas goda pjedestāla pirmo pakāpienu izcīnīja jelgavniece Gunta Arena-Panke (0:51,24), otrajā – Egle Vaišvilaite (0:53,29), trešajā – Agrita Līdaka (0:57,53).

Vīriešu V40 grupā uzvaru izcīnīja liepājnieks Juris Valdmanis (0:34,30), otrajā vietā ierindojās “DR-Krasts” orientierists Armands Ķudis (0:37,59), bet trešajā – Pēteris Īvāns (0:39,13).

Papildus tam bija vēl izveidota Open distance, kurā ikviens varēja izmēģināt telpu orientēšanos ar īsāku un vienkāršāku distanci. Šajā distancē devās ap 50 dalībnieku.

Telpu orientēšanās pamatprincips ir pēc kartes atrast kontrolpunktus. Kontrolpunkti atrodas dažādās ēkas vietās un stāvos un tie jāapmeklē noteiktā secībā.

Sacensību vērtēšana notika sešās meistarības un vecuma grupās, kurās bija jāveic divas distances.

Katrā meistarības grupā tika apbalvoti pirmo labāko rezultātu ieguvēji, kuri finišēja divās distancēs un kuriem abu distanču rezultātā bija vismazākā summa.