Sestdiena, 30. maijs Lolita, Vitolds, Letīcija

Andrejs Kaļiņins centīsies piejaukt jaunas krāsas

Andrejs Kaļiņins centīsies piejaukt jaunas krāsas
25.01.2020 11:19

Futbola klubam “Liepāja” ir noslēdzies pirmais sagatavošanās posms pirms 2020. gada sezonas, bet sestdien mūsējie dosies ceļā uz Kipru, kur komandu gaida gan nākamais treniņu cikls, gan trīs kontroles mači. Pirms došanās ceļā komandas galvenais treneris ANDREJS KAĻIŅINS atklāj, ka šonedēļ startējošajā liepājnieku pirmajā treniņnometnē Kiprā mūsējo galvenais uzdevums būs slīpēt taktiku un būvēt komandas spēles modeli.

– Ko komanda jau ir paveikusi šajā gatavošanās posmā?
– Decembrī aizvadījām adaptācijas periodu. Vēl visi spēlētāji nebija atbraukuši. Bija mazliet fizisko vingrinājumu, lai organisms adaptētos turpmākajam darbam. Šonedēļ noslēdzas vispārējās sagatavošanās posms Liepājā. Ņēmām vērā to, ka laika apstākļi būs ne pārāk labi, bet šajā posmā tam nav lielas nozīmes. Vairāk domājām par komandas fizisko gatavību, mazāk par taktiskajiem risinājumiem. Divi nākamie gatavošanās posmi būs Kiprā, kur risināsim taktiskos uzdevumus, veidosim komandas spēles modeli laika apstākļos, kas ļauj to darīt.

– Komandas treneru štābu ir papildinājuši divi jaunpienācēji. Vai abi speciālisti jau strādā Liepājā?
– Jā. Treneru štāba pastiprināšanā saskatu lielus plusus. Atnākuši kvalificēti un pieredzējuši speciālisti. Fiziskās sagatavotības trenerim [Georgem Kodicam] ir pieredze arī Latvijā – Jūrmalas “Spartakā” 2016. gadā, kad komanda kļuva par Latvijas čempioni. Viņš ir arī UEFA instruktors, pārzina gan praksi, gan teoriju. Šāds komplekts klubam palīdzēs spert attīstības soli. Otrs jaunpienācējs ir Dmitrijs Mološs, kurš iepriekšējos divus gadus pavadīja “BATE”.

Palicis štābā ir komandas simbols Mareks Zuntners, lielisks speciālists un profesionālis ir vārtsargu treneris Viktors Spole. Viņu pazīstu kopš bērnības, jo abi nākam no Daugavpils. Veidojas labs treneru kolektīvs, valda darba atmosfēra, un ir labas cilvēciskās attiecības. Tas pārceļas arī uz komandu.

– Ko jūs pagājušā gada izskaņā darījāt Nigērijā?
– Nodarbojos ar skautingu. Mums ir partnerattiecības ar akadēmiju, kurā no visas Nigērijas piesaista futbolistus. Mana funkcija bija viņus novērtēt, bet konkurētspējīgos puišus atvest uz Liepāju. Akcentu liekam uz jauniem spēlētājiem, lai Liepājas akadēmijas spēlētājiem arī būtu iespēja sevi apliecināt un parādīties “Liepājas” pirmajā komandā. Dažus leģionārus vēl vērtējam, daži jau ir papildinājuši komandu.

– Pastāstiet, lūdzu, smalkāk par Kristera Tobera un Jāņa Ikaunieka došanos prom no “Liepājas”.
– Kristers ļoti gribēja apliecināt sevi ārzemēs, un viņam radās tāda iespēja. Mūsu kluba prezidents ļoti gāja pretī [poļu klubam]. Esmu bijis liecinieks dažādām pārrunām. Nedomāju, ka citu klubu prezidenti tik ļoti piekāpjas, lai spēlētājam būtu iespēja izmēģināt spēkus stiprākā čempionātā. Tas nāk par labu Toberam, Latvijas futbolam un mūsu izlasei.

Arī Jāņa gadījumā klubs izrādīja pretimnākšanu. Spēlētājam ir jāattīstās un jārealizē savs potenciāls augstākā līmenī. Puses panāca abpusēju vienošanos un atbrīvoja viņu. Novēlu viņam veiksmi iekārtoties labā komandā. Viņam ir ļoti labs potenciāls.

– Vai “Liepāja” ir atradusi meklētos uzbrucēju un balsta pussargu?
– Balsta pussarga pozīcijā piesaistījām laba līmeņa spēlētāju, mūsu mērogam pat top līmeņa futbolistu Seidu Jahaija (Minskas “Dinamo” sastāvā spēlēja pret “Liepāju” – A.S.).

Neesam aktīvos uzbrucēja meklējumos. Mums ir viens jauns uzbrucējs no Nigērijas, ir Dodo, bet šo pozīciju gribam pastiprināt, jo čempionāts būs ļoti sarežģīts. Spēles notiks ik pēc trim dienām, čempionāta pirmā daļa notiks uz mākslīgajiem laukumiem, kas saistās ar traumatismu. Spēlētāji vairāk nogurst, lēnāk atjaunojas, tāpēc aktuāla būs rotācija. Ir vajadzīgs soliņa dziļums.

– Kas veidos centra aizsargu duetu?
– Ir Mali aizsargs Klements. Manuprāt, pagājušajā gadā viņš bija drusku nenovērtēts. Skatos viņu darbā, veidoju ar viņu cilvēciskās attiecības. Viņš emocionāli jutās slikti, viņam pievērsa maz uzmanības, deva maz iespēju. Cik atceros, viņš ne pārāk veiksmīgi aizvadīja vienu spēli, un ar to viņa karjera “Liepājā” beidzās. Kad pirmoreiz ieraudzīju viņu ģērbtuvē, tas bija cilvēks bez emocijām. Sāku viņu mazliet atbalstīt. Tagad viņš pamazām atveras. Testi parādīja, ka viņa spēka un ātruma īpašības ir ļoti labā līmenī. Manuprāt, jāturpina ar viņu strādāt un jāuzticas. Domāju, ka šis cilvēks mums šogad palīdzēs. Otrs centra aizsargs ir Keitā, kurš trešdien aizvadīja pirmo treniņu kopā ar komandu. Viņa atjaunošanās pēc traumas tuvojas tam, ka viņš drīzumā parādīsies laukumā. Komandā ir Jaunarājs un vēl viens jauns nigēriešu spēlētājs, kuram vajadzīgs laiks attīstībai. Tāpat ir pieredzējušie Jemeļins un Ivanovs. Ticu viņiem. Treniņnometnē pārbaudes spēļu pretinieki būs nopietni. Ja redzēsim, ka šī pozīcija jāpastiprina, tad to darīsim.

– Kādi būs pretinieki Kiprā?
– Pirmajā nometnē tiksimies ar Polijas augstākās līgas klubu, Krievijas “Ufu” un Rumānijas “Cluj”.

– Kāda ir situācija ar malējiem aizsargiem?
– Pamatsastāva spēlētājs ir Jurkovskis, kā arī mums ir Žuļevs. Ir arī viens laba līmeņa jauns nigēriešu spēlētājs, kurš ir tuvu sastāvam. Turklāt flangā var spēlēt Keitā.

– Vai par vārtsargiem jautājumi ir lieki?
– Jā, šajā līnijā nav izmaiņu. Mums ir Raļkevičs, Zviedris un Emulovs. Uzskatu, ka šim līmenim mums ir ļoti labi vārtsargi.

– Vai klubam ir oficiāli pievienojies Edgars Vardanjans?
– Jā, viņš parakstīja līgumu. Vēl mums vidējā līnijā ir Torress, Ķigurs, Fortišs, vēl viens jauns nigērietis. Uzbrukuma grupa ir labi nokomplektēta.

– Vai Fortišs un Fraidejs arī turpmāk būs uzbrūkošie flanga spēlētāji?
– Jā.

– Vai esat pabeiguši “Liepājas” Nigērijas akadēmijas audzēkņu izvērtēšanu, un cik viņu ir komandā?
– Astoņi. Neviens klāt vairs nenāks, bet vēl vērtējam, kā daži no viņiem adaptēsies Latvijā, kā izskatīsies šajā līmenī. Varbūt, ka kāds mūs pametīs.

– Pieļauju, ka zināt – ārzemnieku jautājums Liepājas futbolā ir sensitīvs jautājums.
– Es šajā jautājumā problēmu neredzu. Esmu vērtējis “Liepājas” dublierus treniņā, esmu pastāvīgā kontaktā ar dublieru treneri. Vienmēr labprāt piesaistīšu virslīgas komandai vietējās akadēmijas spēlētāju, tikko kāds būs tuvu virslīgas komandai.

– Cik daudzi no dublieru komandas spēlētājiem šogad var pretendēt uz iekļūšanu virslīgas sastāvā?
– Mūsu dublieru komanda ir ļoti jauna. Grūti 16 gadu vecumā būt konkurētspējīgam augstākajā līgā, bet mēs ar Oskaru Kļavu esam atzīmējuši 5-8 cilvēkus, kuriem ir labs potenciāls domāšanas, atlētisma, tehnikas ziņā.

– Kā raugāties uz virslīgas leģionāru limita izmaiņām, kas pieļaus astoņu ārzemnieku vienlaicīgu atrašanos laukumā?
– Pozitīvi. Konkurence vairo kvalitāti. Ja man būs pieejami divi vienādi spēlētāji, tad labprāt došu spēles laiku vietējam futbolistam, lai veicinātu viņa izaugsmi. Mūsu pirmajā pārbaudes spēlē Viļņā (2:0 pret “Riteriai” – A.S.) pirmajā puslaikā laukumā devās seši futbolisti ar Latvijas pasi. Tomēr es uzskatu, ka pasaule jau ir kļuvusi internacionāla. Vadošo līgu piemērs apliecina, ka robežas izzūd, ka ādas krāsa un reliģija vairs nav šķērslis. Primārais ir kvalitāte un konkurētspēja.

– Vai sekojat līdzi konkurentiem, un kādas tendences ir vērojamas komandu komplektācijā?
– Pagaidām ir grūti pateikt. Aktīvi un kvalitatīvi pastiprinās “Riga”, bet par pārējiem pagaidām informācijas nav daudz. Parasti jaunpienācējus prezentē drusku vēlāk, ap februāra vidu. Tendence, manuprāt, būs piesaistīt gados jaunus spēlētājus, tai skaitā no Āfrikas un Dienvidamerikas. Daudziem klubiem tas būs biznesa modelis.

– Vai “Liepājas” līdzjutēji no jums joprojām var gaidīt intensīvu futbolu?
– Jā, mēģināsim to darīt, spēlēt ar augstu aizsardzības līniju, ar spiedienu uz pretiniekiem. Nav vēlēšanās atkāpties savā soda laukumā. Tā ir mana vīzija, turklāt es saprotu, kādā pilsētā uzturos un kādu komandu trenēju. Šeit vienmēr bijusi gudra un tehniska komanda, kas liek akcentu uz uzbrukumu. Gribētu turpināt “Metalurga” un “Liepājas” līniju. Varbūt pēc pagājušās sezonas 6. vietas psiholoģija ir nedaudz iedragāta, bet šeit gadiem ir krājusies uzvarētāju aura. Šīs atmiņas ir jāatsvaidzina, jāatgriež futbolistiem pārliecība. Atceros, ka pret “Liepāju” vienmēr bija grūti spēlēt. Tā vienmēr kontrolēja bumbu un uzbruka. Mans tāds stils vienmēr paticis. Centīsimies šim stilam piejaukt jaunas krāsas, paātrināt spēli. Bumbas kontrole bumbas kontroles dēļ vairs nav tik efektīga. Visas komandas ir iemācījušās aizsargāties pozicionāli. Grūti tādu aizsardzību uzlauzt. Mūsdienu futbolā daudz izšķir ātrās pārejas. Centīsimies šajā spēles fāzē būt labā līmenī.

– Kā esat iejuties Liepājā ārpus futbola?
– Dzīvoju kluba piešķirtā dzīvoklī. Man ļoti patīk Liepājas enerģētika. Man ir svarīgi, lai pilsēta atrastos pie jūras, okeāna, kaut vai upes. Ja nogurstu, izeju pastaigāt pludmalē. Vienalga – gaismā vai tumsā. Atgūstu enerģiju. Patīk Liepājas iedzīvotāji, kuri ir pietiekami laipni. Jūtu, ka šī ir futbola pilsēta. Noteikti, ka būs daudz kritikas, bet tā ir daļa no mūsu dzīves un daļa no komandas attīstības. No tās nebaidāmies, bet vēlamies, lai tā būtu profesionāla. Tādai kritikai vienmēr esam atvērti.

34 komentāri

2020-01-25 11:54

Mareks Z: Viss, ko lasu - jauns spēlētājs no Nigērijas. Kad Mareku beidzot aizdzīs prom? Pats jau nesaprot, ka ir jāiet prom?

2020-01-25 12:10

Liepājnieks: Liekas, ka šī sezona būs laba! Nezinu, ko visi var cepties, jūs labāk gribat skatīties, kā spēlē latvietis, kurš nevar atdot piespēli vai labāk nigērietis kurš apspēlē, iesit un nes uzvaras? Tak treneris pats saka, ja būs labs latvietis tad arī spēlēs. Dažreiz nesaprotu cilvēkus, kas šeit raksta komentārus.

2020-01-25 13:18

Esc_: ...Nigērietis apspēlē,iesit un nes uzvaras...es ir gar zem.To māk tikai un vienīgi nigērietis,tas nekas,ka piektās šķiras meistarība.Viņi vienkārši svilpodami apspēlēs visus nenigēriešus.

2020-01-25 14:19

Mareks Z: Nu nu baigie jau nigērieši tur varoņi.. Es saprastu, viens uzbrucējs, tiešam perspektīvs būtu, bet kāda jēga no aizsargiem vai uporni poluzašitņik? Ko tādi var mācēt nospēlēt? Tagad ķiguram atņems spēles laiku? Un Jaunarājam? Kur spēlēs Tumanovs? Bet toties ir āfrikas dēli Liepājas futenē.. Kad Liepājas futbola skola nebūtu varējusi nodrošināt pirmajai komandai blici? Paskatieties kā Daugavpils to dara.. fui Marekam, kas šitā cenšās naudu nopelnīt.. ceru Liepājas pašvaldība šai biedrībai prasa daudz naudas par stadiona izmantošanu

2020-01-25 14:56

Kuršu kleperis: Katrā pozīcijā jauns nigērietis :D
Bet jautājums ir viens, cik ilgi šis treneris izturēs? Jo nekā spoža šogad nebūs!

2020-01-25 15:12

Mareks Z: Kāpēc jābrauc trenēties uz Kipru? Kas vainas jaunajai manēžai, vai grobiņas futbola laukumam?

2020-01-25 17:53

mots: mots:marek.z.-tu esi idiots.man pat liekas,ka tu jau esi dzimis-idiots....tumanovs jau sen nespele,uz kipru brauc pus pasaule,zuntners ir treneris,nevis negeru pircejs,a tu idiots

2020-01-25 18:20

Ercens ne Kreicis: Skatīsies sezonu ... tagad grūti ko spriest! Nu jā ir melnie ikreļi komandā, kam patīk kafija ar vai bez piena to lemjat paši. Brīnums ka vārtsargi paliek, gribētos lai Zviedris sāk protams! Varbūt kāds var paskaidrot Torresa atrašanos komandā, ja nemaldos 2o sezonu cilvēks jau nespēlē skatāmu futbolu, jā saprotu Zuņas māsas vīrs, bet c'mon Marek, nafig paņem kādu lietderīgu latvieti ar dzirksti acīs. Nu ko viņš dod komandai, paskaidro ??? Par pārējo sastāvu manīs, sezonas laikā

2020-01-25 18:21

taburete: visi tā pārdzīvo iktā Liepājā vien spēlēs tie nigērieši... šogad čempionātā būs kādi 40 melnie kā minimums... paredzu ka Valmierā viņi būs vairāk Liepājā

2020-01-25 18:24

Zemūdenē: Atceros, kādu laiku atpakaļ centrā uzstādīja melnas Mildas skulptūru.
Šo skulptūru droši var izmantot ka jauna kluba “melnais dzintars” simbolu.

2020-01-25 18:30

Kuršu kleperis: Kāda mums starpība par citām komandām? Šeit ir runa par FKL, kurā nav bijis tāds bars ar 7. šķiras meļņiem

2020-01-25 18:31

Kuršu kleperis: Cik ir dzirdēts, tad šogad vēl vairāk tribīnēs svilpos vējš

2020-01-25 18:45

nuko: Pašvaldībai jau sen jānogriež finansējums šim kantorim. Kāda jēga no mellajiem, ja viņi ne uz ko neizceļas? Cerēt, ka veiksies kā ventspilij ir naivi. Ko tur dara zuņa , vispār nesaprotu. Nekad savā dzīvē nav bijis uz lielās futbola skatuves - visu laiku mētājies pa stūriem un tēlojis no sevis profiņu. Tagad treneris ar 2 klašu izglītību. Tas ir domubiedru pulciņš. Kā grebis varēja būt sistēmā, ja viņš ir neizglītots koka klucis? Tīŗa naudas nodrišana, lai tik savējiem būtu kāds darbs. Nolaiž vienu/divas sezonas ar savējiem jaunajiem un tad būs rezultāts. Nevis no888st sezonu ar mellajiem un teikt, ka nākošgad būs urraa

2020-01-25 19:08

Jebonāti: Nīkuļi un čīkstuļi jūs esat mīsktie liepājnieki, ejiet noraut dūrē kautkur stūrī , ko var cepties par vietējiem? Jums viņu par maz? Dēls, brālis netiek laukumā? NU UN!? Pierādi ka esi labāks par nigērieti un tiksi laukumā! kam mums lūzeru komandu kas neko nesasniegs - man vajag uzvaras - vienalga vai skraidīs 3 vietējie un 8 nigērieši - man vajag skatāmu Liepājas futbolu, Paskat - Eiropā , Real Madrid - Barca - da jebkurš klubs, paskatās cik tur vietējo un cik internacionālo spēlētāju - jā tieši tā - vietējo ir Ļooooti maz, tākā - lūdzu liepājniek ej nosit dūrē stūrītī, paklusē un paskaties kā ieskriesies sezona un tad raudi ka Tavs puika, brālis , klasesbiedrs vai draugs netiek laukumā, neviens nedāvinās vietu tapēc ka esi liepājnieks, pierādi un vieta būs ja būsi tās vietas vērts, āksti jūs esat

2020-01-25 19:24

Kuršu kleperis: Bet tie afrikāņi nav galvastiesu pārāki par vietējiem! Dos leğiem spēlēt ar cerību viņus notirgot kā FKV!

2020-01-25 19:29

nuko: priekš jebonata - lieta jau tāda, ka tie melnie arī ir lūzeri, šosezon pat netika eurokausos ar visiem mellajiem. tagad būs vēl vairāk lūzeru. ko pēc tam teiks? uzvarām varbūt arī vajag melno treneri? :D atnesu tie mellie čempi, tad varētu teikt, ka ir jēgas no viņiem, bet JĒGAS TA NAV. par to iet runa. Kaut vai zilie spēlē komandā, bet rezultātu vajag - nav rezultāta, tad kāda jēga no tiem gastarbaiteriem?? lai dod pist spēļes savējiem, atšķirība nekāda

2020-01-25 20:01

Jebonāti: Nu ja pēc šīs sezonas nekas nemainīsies, tad tā arī varēsim teikt nuko, bet pagaidām iesaku šo sezonu pavērot

2020-01-25 20:18

Kuršu kleperis: Jau trīs sezonas nekas nemainās! Cik ilgi var šo bardaku paciest? Vājprāts

2020-01-25 20:53

Futenists: Futbols Liepaja ir miris. Ta nigeriesu piesaistisana ir tiraka naudas atmazgasana.Tas pamulkis Zuntners ari ir tur iesaistits.Es aicinu uz futbolu vairs neiet.

2020-01-25 22:35

123: To Futenists- Es atkal aicinu uz futbolu nākt, ja viņi redzēs, ka viņus atbalsta, tad tā būs tikai papildus motivācija pašiem strādāt un censties

2020-01-25 23:32

HHaa: Algas nav pietiekoša motivācija???

2020-01-26 01:14

123: Nu man šķiet, ka lielu fanu atbalstu jau nu nepārspēs nekas, pat lielās algas.... vismaz sezonas sākumā jau var iet, neviens tak vel nezin kā spēlēs un kā būs. Tie kas te baigi runā par trešās un kuras šķiras āfrikāņiem ir redzējuši kā tieši šie spēlē, pirms kaut ko runā? Kamēr nekas nav zināms var tak iet atbalstīt!

2020-01-26 08:22

gyru: cauri ir ,futbola Liepājā vairs nav. Kā var kamandā palikt tores?

2020-01-26 08:46

Mareks Z: Skatos pats zuntja te piesmirdina ar saviem komentāriem, esmu priecīgs, laikam aizķēru kādam svarīgu jautājumu..
Tikai viens komentārs vēl sakāms.. Mēs orģināli nespējam būt ne uz laukuma, ne ārpus tā

2020-01-26 09:13

Jurītis: Es arī stadionā iekšā neiešu kad viņi spēlēs. Aiz žoga pa caurumu lūrēšu.

2020-01-26 09:50

Grebis: Jālaiž Grebis sākumssastāvā

2020-01-26 16:41

Zevs: Latviesi pasi ir labi ja 10 skiras speletaji...

2020-01-26 18:58

Esc_: Ja vietējais būs līdzvērtīgs ar nigērieti,domājat,ka ņems vietējo?neatmaksājas ņemt vietējo,jo tajā nēģī ir ieguldīta nauda(fk liepāja nigeria),lidošana,dzīvošana utt vietējos,pa lielam,uztur futbola skola un ģimene.Tāds tas bizness

2020-01-26 20:05

simtnieks: Man patīk šis teiciens:dzīvosim,redzēsim,bet tikai žēl,ka jau trešo/ceturto sezonu,neko neredzam,nav nekādi uzlabojumi! Laikam visi šie futbola speciālisti nesaprot,ka komandu veido ilgtermiņā,veidojot komandas kodolu un tad laika gaitā piesaistot dažus vajadzīgos attiecīgā pozīcijā! Nerunājiet te par Barsu,Anglijas premjerlīgu utt,pavisam neloģisks piemērs,šeit ir maza valsts Latvija! ...bet piekritīšu komentētājiem,ka tas ir tikai bizness un varbūt pat naudas atmazgāšana,bet nekāds sakars ar futbolu!

2020-01-26 22:10

Bimbams: Uz stadionu vienalga iešu, būšu pirmā rindā ar karogu!!!!

2020-01-28 16:18

Seniors: Varbūt kāds var paskaidrot: par kādiem nopelniem uz Tukumu aizceļo Jaunarājs, Lūks, Smetanovs, Ziemelis, Krušatins... Lai dzīvo tautu draudzība!!!???

2020-01-28 16:44

Liepajnieks: Vēl aizbrauca Stepanovs. Visi aizbrauca jo liepajai nav vajadzigi jauni vietejie futbolisti. Šogad paliks 6 vieta nebus naudińas lai maksāt melnaiem algas. Un jaunie speletāji arī nebus jo visi ir tukumā

2020-01-29 11:41

Tēvs: FK Liepāja šogad realizē bezjēdzīgu biznesa projektu. Redzēju vairākas pārbaudes spēles ar jauno "melno" sastāvu - vāji, neizteiksmīgi, bez perspektīvas. Perspektīvie Latvijas jaunie spēlētāji netiek ņemti pat virslīgas treniņos, tos nostumj malā, izliekas, ka "viņu nav"... Pirmās 5 - 7 Virslīgas spēles parādīs kādā bedrē FK Liepāja sāks krist.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz