Sestdiena, 13. aprīlis Egils, Egīls, Nauris

Ar pašu uzvarām vairs nepietiek

18.10.2006 19:34

0

Trešdien virslīgas čempionāta atlikto spēli aizvadīja “Liepājas metalurga” un “Dinaburg” komandas. Diemžēl liepājnieki šajā mačā nespēja gūt tik ļoti svarīgos trīs punktus, un no čempionu titula, visticamāk, mums būs jāatvadās.

“Liepājas metalurgs” – “Dinaburg” 1:1 (0:1).

“Liepājas metalurgs”: Spole, Kļava, Zirnis, Ivanovs, Žuravļovs, Jemeļins, Tamošausks, Rimkēvičs (Soloņicins 41.), Kalons, Katasonovs (Karlsons 46.), Grebis.

Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Logins (85. savos vātos); “Dinaburg” – Kozlovs (13.).

Brīdinājumi: “Dinaburg” – Riževskis (38.), Popovs (79.).

Mūsu viesi pēdējo reizi metalurgus ir pieveikuši vairāk nekā pirms diviem gadiem, kad izbraukumā liepājnieki cieta sakāvi ar 0:3. Pēc tam virslīgā abu komandu aizvadītajos septiņos mačos liepājnieki sešos ir uzvarējuši (arī šosezon Daugavpilī ar 2:0 un 2:1), bet tikai vienā vakardienas viesi spējuši izcīnīt neizšķirtu. Tas izdevās arī vakar.

Mūsu komandas treneris Benjamins Zelkēvičs līdzjutējiem, viesu komandai un, iespējams, arī “Ventspils” galvenajam trenerim Romānam Grigarčukam, kas tribīnēs uzmanīgi vēroja spēles gaitu, sagādāja pārsteigumu, sākumsastāvā malā atstājot pa vienam pamatsastāva futbolistam no katras līnijas – Surņinu, Soloņicinu, Karlsonu, bet laukumā nosacīti viņu vietā sūtot Žuravļovu, Jemeļinu un Katasonovu. Jemeļins turklāt iejutās balsta pussarga postenī, jo iztrūka šajā pozīcijā spēlējošo Petrenko (savainojums) un Miceikas (diskvalifikācija). Mūsu treneris šādas izmaiņas pamatoja ar draudošajām dzeltenajām kartiņām šiem futbolistiem un sekojošo diskvalifikāciju nākamajā spēlē sestdien pret “Ventspili”, taču, iespējams, futbolistu pietaupīšana arī izšķīra šī mača likteni.

Grūti pateikt, vai pārkārtojumi sajauca kārtis arī mūsu pašu spēlētājiem, taču spēles pirmajā daļā, pamatā orientējoties uz tālajām piespēlēm, nesanāca pilnīgi nekas. Liepājniekiem piederēja iniciatīva, tomēr augšējās bumbas vai nu nesasniedza mērķi uzreiz – augstāk lēca aizsargi vai vārtsargs, vai Katasonovs tās neaizsūtīja uz Grebja vai Rimkēviča adresi. Turklāt viesi ļoti prasmīgi aizstāvējās. Bet būtībā vienīgais bīstamais moments pie liepājnieku vārtiem beidzās rezultatīvi. Daugavpiliešu centrējums no labās malas uz tālo vārtu stabu beidzās, Kozlovam ar galvu gūstot vārtus.

Turpinājumā metalurgi gan it kā centās mainīt spēles gaitu, taču bezzobainais spēles rokraksts neko labu nesolīja un nevarēja solīt. Pusmomenti radās Rimkēvičam, Grebim, Kalonam. Tas arī viss. Zelkēvičs bija spiests puslaika izskaņā laukumā laist Soloņicinu, pēc pārtraukuma Karlsonu, bet vēl vēlāk – arī Surņinu.

Pārtraukumā kāds mūsējiem laikam pačukstēja, ka laiks sākt spēlēt. Liepājnieki aktivizējās. 50.minūtē, pie viesu vārtiem savērpjot īstu viesuļvētru, sitiens sekoja sitienam, bet bumba spītīgi negāja vārtu četrstūrī. Vēlāk Kalons izrāvās viens pret vārtsargu – atkal nekā. Divas labas iespējas izcelties bija Tamošauskam, vienreiz bumba gāja garām, otrreiz vārtsargs to atvairīja. Grebja sitiens ar galvu trāpīja tīklā no vārtu augšas, Kļavas sitiens – pa pārliktni, Karlsona un Soloņicina raidījumi aizspurdza gar pašu vārtu stabu, trīsreiz garām vārtiem no patālas pozīcijas sita Tamošausks… Spiediens uz viesu vārtiem beidzās ar Logina sitienu savos vārtos – 1:1. Sākās piecas pamatlaika un trīs kompensācijas laika cerību minūtes. Tās beidzās ar mūsu futbolistu asarām ģērbtuvēs pēc spēles…

Teorētiskas iespējas iegūt zelta medaļas vēl ir. Matemātika pavisam vienkārša – liepājnieki uzvar četras atlikušās spēles, bet “Ventspils” neuzvar sezonas pēdējo maču Daugavpilī pret mūsu vakardienas pāridarītājiem. Lai izcīnītu zelta medaļas, ar pašu uzvarām vairs nepietiek.

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Gribējās, lai sevi parāda citi futbolisti, bet sevi neattaisnoja Katasonovs un Rimkēvičs. Jaunie spēlētāji bieži kļūdījās. Esmu sarūgtināts arī par Tamošauska un Kalona sniegumu. Nespējām izmantot daudzās izdevības. Šī bija izšķiroša spēle.

“Dinaburg” galvenais treneris Sergejs Popkovs:
– Šī mums bija kārtējā Staļingradas kauja. Pretiniekiem bija liels pārsvars, bet veiksme no viņiem novērsās, taču jāuzteic arī mūsu komanda, īpaši vārtsargs un aizsargi. Metalurgi ir stiprāki, man pat ir tāda kā vainas apziņa, ka pielikām priekšā kāju ceļā uz zeltu, bet tāds ir sports, un esam priecīgi, ka panācām savu.