Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Arī dublieri uzvar galotnē

20.04.2016 07:01

Futbola kluba “Liepāja” dublieri ar rezultātu 3:1 (0:1) pārspēja Rīgas “Mettas/Latvijas Universitātes” otro sastāvu. Sekojot virslīgas futbolistu piemēram, arī mūsējo dublieri uzvaru nodrošināja mača izskaņā.

“Liepāja 2”: Sopots (Zviedris), Bērenfelds, Bernāts, Gulbis,  Ķipsts, Vagančuks (Stepanovs), Jēkabsons, Ķigurs, Dobrecovs, Krautmanis, Kurtišs (Kreināts).

Abu komandu starta sastāvā bija pa vienam iepriekšējās dienas virslīgas spēles dalībniekam – Marks Kurtišs liepājniekiem un Ingars Stuglis metiešiem. No virslīgas maču pieredzi uzkrājušajiem futbolistiem rīdzinieku sastāvā bija “Mettas/Latvijas Universitātes” pagājušās sezonas pamatsastāva vārtsargs Dāvis Ošs, bet Liepājas futbola audzēknis Ralfs Gudēns virslīgā ir aizvadījis trīs pilnas spēles šosezon. Studentu sastāvā bija arī divi afrikāņu leģionāri.

“Liepāja” pretī lika virslīgā šogad maz spēlējošo Ņikitu Bērenfeldu, kā arī virslīgas mačos rezervē esošos Gļebu Sopotu, Kristu Gulbi, Dēvidu Dobrecovu, kā arī 2014. gada virslīgā visai daudz spēlējušo Jāni Jēkabsonu.

Liepājnieku spēles sākuma aktivitātei viesi pretī lika 26. minūtē Ritvara Brieža gūtos vārtus un iniciatīvu pirmā puslaika atlikušajā laikā.

Otrajā puslaikā liepājniekiem bija pārsvars bīstamo uzbrukumu skaita ziņā, bet viesi lielākās grūtības laukuma saimniekiem sagādāja ar augstu presingu. Tomēr galvenokārt “Mettas 2” spēlētājiem bija jāaizstāvas, un ilgu laiku vieskomanda ar šiem pienākumiem tika galā, uz sava soda laukuma robežas vai jau tā teritorijā apturot “Liepājas 2” uzbrūkošās līnijas spēlētāju individuālos centienus mainīt rezultātu.

Neizšķirtu 1:1 mājiniekiem 54. minūtē pēc Mārtiņa Ķigura teicamas zemās piespēles gar vārtiem panāca Vladimirs Stepanovs, kurš laukumā uz maiņu devās 54. minūtē. Savukārt 77. minūtē ar individuālo meistarību uzspīdēja Marks Kurtišs, kuram lielā spēles daļā uzbrukumā maz kas padevās, taču vārtus viņš guva pēc slaloma, apspēlējot vairākus sāncenšus un spēcīgi triecot bumbu tīklā. Galarezultātu 3:1 liepājnieku labā panāca centra aizsargs Krists Gulbis pēc standartsituācijas no burzmas “Mettas 2” vārtu priekšā.

Dublieru čempionāta līdervienība “Liepāja 2” nākamajā spēlē tiksies ar turnīra otru komandu, kura vēl nav zaudējusi – pirmdien, 25. aprīlī pulksten 17 “Daugavas” stadiona rezerves laukumā dublieri uzņems “RFS 2” komandu.