Astotais neizšķirts

24.07.2008 20:58

Ceturtdien “Liepājas metalurga” futbolisti neizmantoja izdevību vismaz uz kādu laiciņu iekārtoties virslīgas turnīra tabulas otrajā ailītē un sacensībā ar pēdējā laika lielākajiem pāridarītājiem “Rīgas” futbolistiem uzvaru tā arī neizrāva. Labi vismaz, ka spēja atspēlēties no 0:2 un iegūt vienu punktu. Grūti saprast, kādēļ liepājniekiem jābrauc uz galvaspilsētu, lai mērotos spēkiem ar “Rīgu”, bet pēc trim dienām “Rīga” brauks uz Liepāju, lai spēlētu ar Zviedrijas “Elfsborg”.

Kāpēc nevarētu būt otrādi? Bet ne viss Latvijas futbola saimniecībā ir saprotams…

Bez galvenā trenera Morozova palikusī “Rīga” jau pašā spēles sākumā izvirzījās vadībā – mūsu aizsargi nespēja izraidīt bumbu ārpus sava soda laukuma pēc stūra sitiena, savukārt jau 15 minūtē rezultāts kļuva 2:0 mājinieku labā – šoreiz kļūdījās Spole, izlaižot no rokām bumbu, kas gadījās pa sitienam Silagailim. Kā lai šajā brīdī neatceras dramatisko (no liepājnieku pozīcijām raugoties, protams) abu komandu pēdējo divu sezonu savstarpējo spēļu bilanci pirms mača – 7 spēles, 1 uzvara, 2 neizšķirti, 4 zaudējumi. Mūsu treneru spriedums bija nepārprotams – jau 20.minūtē Jemeļinu nomainīja bijušais “Rīgas” futbolists Rafaļskis, kurš ceturtdien debitēja metalurgu rindās. Savukārt Prohorenkova pāreja uz Liepāju joprojām nav juridiski nokārtota.

Tomēr kopumā vairāk uzbrukumus vērpa liepājnieki. Pa vārtiem kā allaž spēcīgi, bet neprecīzi sita Tamošausks, laimi joprojām nenoķēra vārtus šosezon virslīgā neguvušais Soloņicins, viena iespēja sist rezultatīvi bija Karlsonam. Zirņa piespēle un Grebja attapība pašā puslaika izskaņā tomēr tika atalgota – vismaz vieglāk ap sirdi.

Spēles otrās daļas sākumā futbola Dievs bija gandrīz liepājnieks – bumba trāpīja pa roku Liepājas futbola audzēknim “Rīgas” formastērpā Halvitovam. Pendele. Kļava bija precīzs, gūstot pirmos vārtus šosezon savas komandas labā (piektos virslīgā savā karjerā).

Mūsu komandas treneris Osipovs gāja uz visu banku – tika dubultots nominālo uzbrucēju skaits laukumā. Vismaz pa divām reizēm katrs otrajā puslaikā uzvaras vārtus varēja gūt Karlsons un Beņušis. Neizdevās. Paldies, tev, Toma, par vēl vienu pārliktni. Kad trāpīsi maķenīt zemāk? Pusē no 16 virslīgas spēlēm liepājnieki cīnījušies neizšķirti, otrreiz pret “Rīgu” šosezon virslīgā 2:2 un trešoreiz kopumā ar šādu rezultātu.

5.augustā liepājnieki savās mājās mērosies spēkiem ar “Jūrmalu”, bet pirms tam – 31.jūlijā – UEFA kausa izcīņas pirmās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē Liepājā viesosies Ziemeļīrijas “Glentoran”.

Komentārs

“Liepājas metalurga” treneris Vladimirs Osipovs:
– Būtībā turpinājās iepriekšējā virslīgas mača otrais puslaiks, kad izpaudās fizisks nogurums. Aizvadījām ļoti neveiksmīgu pirmo puslaiku – pārāk viegli zaudējām vārtus, bet otrajā futbolisti tik ļoti centās izraut trīs punktus, ka uzbrukumi bija sasteigti, bija izmisīgs spiediens, kurš nevainagojās ar panākumu. Vairāki futbolisti diemžēl nebija uzdevumu augstumos.

Latvijas virslīga.
“Rīga” – “Liepājas metalurgs” 2:2 (2:1).
“Liepājas metalurgs”
– Spole, Kļava, Fereira, Zirnis, Jemeļins (Rafaļskis, 20.), Tamošausks, Surņins, Soloņicins (Kamešs, 63.), Miceika (Beņušis, 72.), Karlsons, Grebis.
Vārtu guvēji: “Rīga” – Čirkins (1.), Silagailis (15.); “Liepājas metalurgs” – Grebis (45.); Kļava (61. ar 11m sitienu).
Brīdinājumi: “Rīga” – Novikovs (30.), Agafonovs (33.), Freimanis (19.), Halvitovs (70.), Trifonovs (85.), Koļesņikovs (90.+3); “Liepājas metalurgs” – Miceika (30.), Rafaļskis (58.), Kļava (81.), Karlsons (89.).
Noraidījumi: Čirkins (37., par spērienu Tamošauskam).