Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atvaļinājums beidzas. Būs barga ziema

Atvaļinājums beidzas. Būs barga ziema
12.12.2008 07:04

15. decembrī pirmo reizi pēc atvaļinājuma kopā pulcējas sporta kluba “Liepājas metalurgs” galvenā futbola komanda. Runājot par nākamo sezonu, pagaidām jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Galvenās no tām Liepājas futbolmīļi saņems tikai nākamgad. Latvijas pati lielākā mīkla, ko neviens nevar atminēt, tikai dienu no dienas viļāt pa pirkstiem, ir valsts finanšu un ekonomikas (ne)stabilitāte, kas tiešā veidā ietekmēs ne tikai līdzjutējus, bet arī sporta kluba maizes devējus – uzņēmumu “Liepājas metalurgs”.

Izmaiņas būs

Kluba ģenerāldirektors Aleksandrs Rogoza teica tā: situācija ir grūta, iespējams, nāksies atteikties no dārgākajiem spēlētājiem, vairāk piesaistot vietējos futbolistus.

Tomēr tā nevar teikt, ka nākamā sezona ir miglā tīta. Pirmā un pati galvenā atbilde ir, proti, mūsu komandai ir galvenais treneris. Vismaz pagaidām nekas neliecina, ka Rīdigers Abramčiks būtu atteicies no nodoma nākamsezon pierādīt, ka viņš spēj liepājniekus aizvest līdz zelta medaļām. Turklāt viņš pirmdien Liepājā ieradīsies ne jau viens pats. Kopā ar viņu būs vismaz trīs futbolisti no Vāczemes. Otra atbilde – komandas pamatkodols saglabājas, bet ne visiem futbolistiem līgumi par spēlēšanu Liepājā nākamsezon ir kabatā.

Sezonas izskaņā Rīdigers Abramčiks kluba prezidentam Sergejam Zaharjinam uz galda nolika sarakstu ar tiem spēlētājiem, kurus viņš grib redzēt savā komandā nākamgad. Abramčika saraksta pašā augšgalā (no tiem, ar kuriem līgumi beigušies) ir brazīlietis Fereira un latvietis Karlsons. Fereiram ir (bija?) plāns iekļūt kādā Itālijas klubā, ja tas neizdosies, viņš varētu atgriezties Liepājā. Tiesa, pēc sezonas viņš tika pamanīts Krievijas kluba “Spartak-Naļčik” nometnē, no kurienes it kā esot jau prom. Katrā ziņā, ja Fereiram neizdosies atrast naudīgāku klubu, brazīlieša ceļš vedīs atpakaļ. Un tad jau viņš vairs nevarēs prasīt tādus noteikumus, kādi līdz šim nevienam futbolistam Liepājā nav bijuši. Karlsons savukārt pašlaik esot Brazīlijā. Nē, ne jau lai iekļūtu “Santos” sastāvā. Kopīgi ar Grebi, Dobrecovu tālajā futbola zemē tiek baudīts atvaļinājums.

Turpinot par Viktoru Dobrecovu – viņš tagad mūsu klubā pievērsīšoties trenera karjerai. Šis jautājums esot izlemts. Tiesa, tādā gadījumā Liepājas līdzjutēji alkst atvadu mača. Viktors to būtu pelnījis. Trenera darbam esot gatavs arī vārtsargs Aleksejs Krucs. Vecmeistars Spole, visticamāk, turpinās karjeru kā vārtsargs un cīnīsies par pirmā kīpera lomu ar jaunajiem kolēģiem. Vēl bez līguma ir Miceika. Bet tas nav trenera, bet gan paša futbolista un prezidenta savstarpējās vienošanās jautājums. Beņušis savukārt pēc sezonas atvadījās un uz Liepāju vairs nebrauks. Vismaz kamēr treneris būs R.Abramčiks, jo futbols ir spēle, kurā ir jāskrien, un stāvoši futbolisti viņam nav vajadzīgi.

Izmaiņas komandas sastāvā būs. To apstiprina gan A.Rogoza, gan R.Abramčiks. Iespējams, kādi jaunumi taps zināmi nākamnedēļ. Bet ir skaidrs, ka šī ziema futbolistiem būs barga gan no finansiālā, gan fiziskā viedokļa, proti, Rīdigers Abramčiks sola, ka vienam otram sagatavošanās posmā var klāties ļoti smagi. Atlaižu nebūšot nevienam.

Bailes apēd dvēseli

– Gribam kļūt par čempioniem, un pie tā arī tiks strādāts. Dažiem tādēļ nāksies komandu pamest, un viņu vietā nāks citi. Prezidents izšķirs, kurš paliks komandā, kurš nē, jo tā ir naudas lieta. Viņš zina, kurus treneris grib redzēt komandā un kuri nepaliks. Varbūt kādu futbolistu izīrēsim, bet, ja būs labs piedāvājums, kādu var arī pārdot.

– Vai Liepājā redzēsim arī Vācijas futbolistus?
– Es komandā labprāt redzētu arī kādu labu vācu spēlētāju. Bet galvenais, lai atvestie futbolisti būtu labāki par tiem, kas mums jau ir.

– Vai aktuāls ir pleimeikeru jautājums?
– Šādus futbolistus meklē visi, un labus šī ampluā spēlētājus ir grūti atrast. Bet par papildinājumu vidējai līnijai kopā ar kolēģi ļoti domājam, jo tieši tur tiek spēlēts futbols. Gribam, lai arī labajā malā mums ir tikpat spēcīgs pussargs kā Surņins kreisajā. Ja neizdosies vienoties ar Ģirtu, meklēsim arī uzbrucējus. Ceru, ka galvenajai komandai savu artavu dos arī kluba jaunatnes sistēma. Pāris cilvēku no jaunajiem noteikti pievienosies, viens no tiem ir Deniss Rakels.

– Parasti klubu treneri sūkstās, ka izlases intereses nesakrīt ar kluba interesēm. Kā ir ar jums?
– Spēlētāji no izlases atgriežas nevis 100 procentīgi gatavi kluba spēlēm, bet tikai par 60 procentiem. Pēc tam jācenšas futbolistus dabūt atpakaļ vajadzīgajā kondīcijā (galvenā trenera palīgs Verners Kaspers piemetināja, ka viņiem pat atkal jāmāca spēlēt futbolu – I.G.). Man nevajag, piemēram, tā, kā ir Latvijas izlasē, kad nacionālās izlases treneris Aleksandrs Starkovs, piemēram, Oskaram Kļavam ir pateicis, ka viņš pāri centra līnijai nevar iet. Mums nav vajadzīgi spēlētāji, kas neiet pāri centra līnijai. Ja Latvijas izlases treneris futbolu redz tādu, tad man ir žēl.
– Izlasē situācija ir citādāka, galvenokārt jāspēlē ar stiprākiem pretiniekiem, un tādēļ treneris izvēlas aizsardzības stila futbolu. Savukārt mūsu klubs ir valsts spēcīgāko komandu vidū – ir jāuzbrūk, jāiesit, jāuzvar.
– Nekā tamlīdzīga. Tā es nedomāju, jo bailes apēd dvēseli. Esmu redzējis divas Latvijas izlases spēles, kurās Latvija cīnījās līdzvērtīgi gan pret Grieķiju, gan pret Izraēlu. Ja valstsvienība būtu parādījusi par 10 procentiem vairāk, Latvija šīs spēles būtu uzvarējusi. Dīvaini, ka komanda sāk spēlēt īstu futbolu tikai tad, kad jau viens vai pāris golu ir ielaisti. Tad viņi sāk riskēt, ir gatavi uz kaut ko vairāk. Jābūt nekaunīgākam, visai komandai ir jāuzbrūk un visai atkal jāaizstāvas. Ja kāds baidās iet uz priekšu un riskēt, nekas nevar sanākt.

– Vai komanda saprot jūsu futbolu?
– Daži ir sapratuši, ka viņiem ir jāmainās, daži to nesapratīs nekad. Manuprāt līdz šim Liepājā bija vājš treniņprocess, jo jau 70.minūtē futbolistu fiziskie spēki ir izsīkuši.

– Tātad ziemā futbolistus gaida smags darbs?
– Kad 5.janvārī sāksim pa īstam, tad būs pietiekami daudz futbolistu, kas dabūs trūkties. Atlaides nebūs nevienam! Katram tiks dota iespēja sevi parādīt treniņos un pārbaudes spēlēs. Arī to, kā viņi ir sapratuši trenera teikto. Ja nebūs sapratuši, sēdēs tribīnēs vai uz rezervistu sola.

Ints Grasis,
“Kurzemes Vārds”

Rīdigers Abramčiks: “Kad 5.janvārī sāksim pa īstam, futbolisti dabūs trūkties.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz