Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Baltijas Futbola līga iesēj intrigas sēklu

Baltijas Futbola līga iesēj intrigas sēklu
13.08.2006 18:21

0

Atslēgvārdi

Konferencē Liepājā, uz kuru bija pulcējušies firmas “Fedcom Media” pārstāvis Aleksejs Ivanovs, triju Baltijas valstu futbola federāciju un komandu vadītāji, panākta principiāla vienošanās par Baltijas Futbola līgas izveidošanu un pirmā Baltijas čempionāta rīkošanu jau nākamgad.

Daudzsološi plāni

Viesnīcā “Amrita” sarunu galda vienā pusē bija Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, Igaunijas Futbola federācijas viceprezidents Aivars Pohlaks, Lietuvas Futbola federācijas prezidents Litaurs Varanāvičs, kā arī galvenā finansētāja, uzņēmuma “Fedcom Media” pārstāvis Aleksejs Ivanovs, bet otrā – astoņu Lietuvas, septiņu Igaunijas un sešu Latvijas augstāko līgu komandu (nebija “Ditton” un “Dižvanagu” pārstāvju) prezidenti un vadītāji.

Sanāksmē galvenais ziņotājs bija Aivars Pohlaks, kurš paveicis lielu darbu Baltijas Futbola līgas idejas teorētiskā realizēšanā, proti, nolikuma izstrādāšanā. Viņš runāja par jauna līmeņa futbola turnīru – kvalitatīvu produktu, kas varētu celt gan futbola popularitāti sportistu, sponsoru un skatītāju vidū, gan paaugstināt Baltijas futbola līmeni. Turklāt, rīkojot Baltijas līgas spēles, ne no kā nav jāatsakās – netiek izjaukti ne nacionālie čempionāti, ne piedalīšanās UEFA turnīru apritē. “Ja mēs gribam pacelt Baltijas futbola līmeni, šādas sacensības ir nepieciešamas. Tā ir vienīgā iespēja, kā attīstīt mūsu futbolu,” šādu viedokli pauda arī Jānis Mežeckis.

Jau agrāk nerealizētā ideja par līdzīgām sacensībām jaunu elpu ieguva pie pusdienu galda šoziem, kad kopīgām domām apmainījās Lietuvas un Latvijas futbola sabiedrības pārstāvji, arī FHK “Liepājas metalurgs” prezidents Sergejs Zaharjins. Īsā laikā izdevās šai iecerei piesaistīt starptautiskās kompānijas “Fedcom Group” prezidentu Alekseju Fedoričevu, kas pārvalda arī 74 procentus Maskavas kluba “Dinamo” akciju, un projekts ieguva pavisam reālas aprises. Pats Fedoričevs veselības problēmu dēļ pagājušās nedēļas nogalē uz Liepāju neatbrauca, taču bija atsūtījis sveicienus un laba ceļavēja vēlējumus jaundibināmajai Baltijas Futbola līgai.

Plānots, ka četras labākās triju valstu komandas tiks sadalītas četrās apakšgrupās, pie tam visās spēlēs dažādu valstu pārstāvji. Trīs grupas veidos nacionālajos čempionātos iepriekšējā gadā pirmo, otro un ceturto vietu izcīnījušās vienības, bet ceturto grupu – trešo vietu ieguvēji. Pēc divu apļu turnīra grupās pa divām no katras iekļūs ceturtdaļfinālā. Baltijas līgas spēles ilgs visas sezonas garumā.

Iespaidīgas naudas summas

Baltijas līgas kopējo mārketinga politiku īstenos “Fedcom Media” kopīgi ar trim futbola federācijām. Plānotais sacensību viena gada budžets ir no 1,8 miljoniem eiro minimālajā variantā līdz 3,6 miljoniem eiro optimistiskajā. Sponsoru piesaiste jau ir sākusies, un šajā jomā aktīvi līdzdarbojas “Fedcom Group”, kura jau iekrājusi zināmu pieredzi līdzīgu projektu realizēšanā Krievijā.

Optimistiskajā variantā Baltijas līgas dalībnieku komandas saņems gluži vai neticamus finanšu līdzekļus. Pēc projekta iznāk, ka katra no Baltijas valstu komandām, kas šogad savas valsts čempionātā ieņems kādu no pirmajām četrām vietām, būtībā automātiski nākošgad būs sev nodrošinājuši 100 tūkstošus eiro tikai par piedalīšanos Baltijas līgas turnīrā vien. Par katru grupas turnīrā izcīnīto punktu klāt nāks vēl pa pieciem tūkstošiem eiro, bet par izkļūšanu no grupas un par katru nākamo pārvarēto kārtu līdz finālam – vēl aptuveni 30 tūkstošus eiro. Piedevām 17 tūkstošus eiro mierinājuma dotāciju būtu jāsaņem arī tām nacionālo čempionātu komandām, kas Baltijas līgā neiekļūst…

Neticami skaitļi klubu vadītājos, protams, raisīja dažādus jautājumus par finanšu avotiem, garantijām utt. Kā sacīja Aleksejs Ivanovs, “Fedcom” ir gatavs finansēt Baltijas līgas izveidošanu, taču, protams, vēlas arī nopelnīt, un to iespējams paveikt, reklamējot sponsorus un saņemot naudu par televīzijas translācijām (13 spēles plānots rādīt arī tiešraidē). Vēl “Fedcom media” pārstāvis sacīja, ka katram noslēgtajam līgumam ar sponsoru ir bankas garantijas neatkarīgi no tā, kā izvērtīsies turpmākā sadarbība un attiecības.

Mūsu kluba prezidents Sergejs Zaharjins ierosināja komitejā, kas uzņemsies Baltijas līgas virsvadību, iekļaut ne tikai pa pārstāvim no katras valsts futbola federācijas, bet arī pa katras valsts klubu vienam izvirzītam pārstāvim. Līdz septembra beigām komitejām (tādas pavisam ir sešas) jāiesniedz savi priekšlikumi nolikuma grozījumiem, bet Baltijas Futbola līgas visai dokumentu paketei būtu jābūt gatavai jau līdz 1.novembrim.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz