Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Baltijas līgā – Latvijas fināls

26.09.2007 19:29

0

Šodien Paņevēžā “Liepājas metalurga” futbolisti Baltijas līgas pusfināla atbildes mačā spēlēja neizšķirti 2:2 (1:0) ar vietējo “Ekranas”, bet divu spēļu summā bija pārāki ar 8:3, tādējādi nodrošinot vietu finālā. Metalurgu galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs, kaut arī bija solījis dot atpūtu vairākiem pamatsastāva spēlētājiem, šo ieceri neīstenoja, jo spēli mūsējie uzsāka šobrīd spēcīgākajā sastāvā, bet Ģirts Karlsons kārtējo reizi nospēlēja visas 90 minūtes.

Tieši nogurums pēc trenera domām ir liepājnieku pēdējā laika neveiksmju cēlonis. Kādēļ tad nedot atelpu divcīņā, kuras liktenis jau bija izšķirts pirmajā spēlē?

Spēles pirmajā pusē ievērojams teritoriālais pārsvars piederēja lietuviešiem un vienu no savām nedaudzajām reālajām izdevībām vārtu guvumā pārvērta Varns, kurš pēc centrējuma uzlēca augstāk par mūsu aizsargiem un ar galvu bumbu raidīja tieši devītniekā. Vēl puslaikā bez bīstama Krugļaka sitiena nekas ievērības cienīgs nenotika, tiesa, viņš un Karlsons nopelnīja dzeltenās kartītes.

Pēc pārtraukuma veiksmīgi spēlē iesaistījās Toress. Sākumā viņš pats aizgāja pa labo malu un sita precīzi tālajā stūrī, bet pēc tam argentīnietis līdzīgi izrāvās vēlreiz, bet šoreiz atdeva filigrānu piespēli Karlsonam, kuram atlika vien pielikt rezultatīvu punktu. Taču mūsējo paviršība savā soda laukumā ļāva viesu snaiperim Varnam rezultātu izlīdzināt. Mājinieki varēja izraut arī uzvaru, taču spēcīgs sitiens satricināja viesu vārtu stabu. Kopumā otrais puslaiks pagāja samērā mierīgi ar nelielu liepājnieku pārsvaru. Bet labā ziņa ir tā, ka ierindā pēc traumas sadziedēšanas atgriezies Miceika.

Tā kā “Ventspils” šodien guva minimālu uzvaru pār “Kaunas” 1:0, Baltijas līgas finālā tiksies abi Latvijas (un tagad arī Baltijas) spēcīgākie klubi. Tiesa, diezin vai finālmači notiks 20.oktobrī un 3.novembrī, kā rakstīts Baltijas līgas spēļu kalendārā, jo nākamajās dienās paredzētas virslīgas spēles.

Šodien notika arī viena virslīgas sacensība, kurā pastarīši – “Olimps” – ar 2:0 pieveica “Jūrmalu”, izcīnot otro uzvaru čempionātā. Nākamo spēli liepājnieki aizvadīs svētdien Daugavpilī, kur mūs uzņems “Dinaburg”.

Baltijas līga. Pusfināls.

“Ekranas” – “Liepājas metalurgs” 2:2 (1:0).
“Liepājas metalurgs”
– Spole, Kļava, Zirnis, Fereira, Ivanovs, Bleidelis, Tamošausks (Miceika, 60.), Surņins (Žuravļovs, 46.), Soloņicins, Karlsons, Krugļaks (Toress, 46.).
Vārtu guvēji: “Ekranas” – Varns (16., 68.); “Liepājas metalurgs” – Toress (50.), Karlsons (64.).