Baltijas līgā “Liepājas Futbola skolai” trešais zaudējums

Baltijas Sieviešu futbola līgā trešo spēli aizvadīja “Liepājas Futbola skola”. Raivo Varažinska trenētā vienība savā laukumā sacentās ar MFA “Žalgiris” un piekāpās ar 2:5 (0:3).

12.03.2024 06:20

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Baroniņa (Zatoviča), Flakse, Krušatina, Brigmane (Meijere), Reinfelde, Propošina, Šarija, Dreimane, Freidenfelde, T. Čamane, Vagule.

Liepājnieces Baltijas līgā laukumā devās trešo reizi, un visos dueļos nācies atzīt sāncenšu pārākumu.

Turnīra ievadā mūsējās ar 0:3 piekāpās valsts čempionēm SFK “Rīga”, tad sekoja zaudējums viesos pret Tallinas FC “Flora” ar 1:3.

Šoreiz kurzemnieces eksaminēja Lietuvas vicečempiones no Viļņas, kuras pēdējās četrās sezonās piekāpušās neapšaubāmai kaimiņvalsts spēcīgākajai vienībai FK “Gintra”.

Viļņas komandas pieteikumā atrodas piecas viesspēlētājas, un tieši viņas arī bija toņa noteicējas Liepājas Olimpiskā centra futbola hallē.

Savukārt mūsējām slimību, savainojumu un aizņemtības dēļ bija ievērojami robi sastāvā, kas noteikti atstāja iespaidu uz rezultātu.

Pēc līdzvērtīgā ievada viešņas puslaika vidū īsā laika sprīdī iesita divus golus, bet 42. minūtē panāca jau 3:0.

Ar diviem precīziem raidījumiem izcēlās Dienvidsudānas pārstāve Debora Luka, bet vienu reizi bumbu vārtos sita amerikāniete Paola Elisa.

Pēc pārtraukuma cīņas gaita izlīdzinājās, bet mājinieču kļūdas liedza rezultātu iekrāsot pavasarīgākās toņkārtās.

Abas vienības divreiz apmainījās ar vārtu guvumiem, kas rezultātā lietuvietēm deva drošu uzvaru.

Laukuma saimniecēm ar goliem atzīmējās Ance Meijere un Helēna Reinfelde, bet Viļņas futbolistēm izcēlās moldāviete Juliana Kolnika.

Baltijas līgā liepājniecēm vēl jāaizvada mači ar FK “Gintra” (datums nav izziņots) un “Saku Sporting” (12. jūlijs).

Tuvākajā laikā tiks izziņots Sieviešu futbola līgas kalendārs, kas sāksies orientējoši aprīļa vidū.

Komentārs

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Šobrīd jātiek pāri dažiem sarežģītiem apstākļiem, jo komandā ir spēlētājas, kuras vai nu slimo, vai savainojušās, kā arī personisku iemeslu dēļ nevarēja ierasties. Tādējādi vairākām futbolistēm nācās cīnīties ne savās ierastajās pozīcijās, kā arī bija ierobežotas maiņas iespējas.

Neraugoties uz to, spēli iesākām atzīstami un droši, ko treneri arī pirms spēles akcentēja, jo satraukumam nav vietas – Baltijas līgā mums nav konkrētu uzdevumu, šīs spēles izmantojam kā sagatavošanās posmu Latvijas čempionātam.

Pēc labā sākuma iezagās snieguma kritums, iekritām vairākkārt aizsardzībā, un pēc puslaika jau bija 0:3.

Ģērbtuvē vērsām uzmanību uz to, ka vajag nomierināties, saņemties, un cīņas otrajā daļā jau kvalitatīvāk pieturējām bumbu, parādījās arī momenti pie pretinieču vārtiem.

Iesitām divus golus, bet lietuvietes noķēra mūs divreiz uz pretuzbrukumiem.

Laba sagatavošanās cīņa starpsezonā, un spēlētājas parādīja, ka spēj tikt pāri sarežģītām situācijām un mainīt cīņas raksturu.