Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bresta krīt! Ejam tālāk

Bresta krīt! Ejam tālāk
03.08.2007 00:01

0

Atslēgvārdi

Ceturtdien pārpildītajā Brestas apgabala galvenajā futbola arēnā “Brestskij” ap 10 tūkstošiem līdzjutēju bija aculiecinieki tam, kā “Liepājas metalurga” futbolisti aizraujošā cīniņā svin uzvaru pār vietējo “Dinamo” komanda. Atmosfēra stadionā bija nokaitēta jau ilgi pirms spēles sākuma un skatītāji tribīnēs bija ne mazāk kaujinieciski noskaņoti par futbolistiem. Futbola elpa visnotaļ sakārtotajā un sakoptajā Brestā bija jūtama tāpat kā pērn Kazahstānas pilsētā Aktobe. Komandas laukumā devās, atskanot vecajai labajai futbola himnai. Neizpalika, protams, tradicionālais baltkrievu tautumeitu uznāciens un ziedu pasniegšana futbolistiem. Interesanti, ka komandu sastāvus pieteica četrās valodās – baltkrievu, krievu, latviešu un angļu!

Spēle sākās ļoti ātrā tempā, kurā neliels pārsvars bija brestiešiem, kas jau pirmajās minūtēs radīja ļoi bīstamu momentu pie mūsu vārtiem, taču bumba, par laimi, gāja secen. Liepājnieki, labi saprazdami, ka bez gūtiem vārtiem šogad eirokausi būs beigušies, bija izveidojuši uzbrukuma trijotni – Karlsons, Krugļaks, Kalons, un nevaretu teikt, ka mājinieku aizsardzībā nebija neviena cauruma. Tie ik pa brīdim tika uztaustīti, taču noslēguma sitieni Kalonam, Kļavam, Fereiram neizdevās vai to ceļā stājās brestiešu vārtu vīrs Cigalko.

Elpu aizraujošas bīstamas situācijas veidojās gan pie vieniem, gan pie otriem vārtiem, un, ja visas piefiksētu, beigtos pildspalvas tinte. Mājinieki uzbruka vairāk, taču atbildi parādā mūsējie nepalika. Labi darbojās abu komandu vārtsargi, savukārt abu komandu uzbrucējiem pietrūka precizitātes, uzbrukuus noslēdzot. Kā mājinieki tika pāri centram, tā sekoja vētraina tribīņu reakcija un milzu nopūta, ja uzbrukums nebeidzās ar vārtu guvuu. Mūsējie vairāk centās izmantot pretuzbrukumu taktiku un šā šajā mačā attaisnojās. Vienā no prettriecieniem augsto piespēli ar galvu pa skrējienam Krugļakam nometa Karlsons, un ukraiņu leģionārs no aptuveni 22 metriem sita pecīzi tālajā stūrī!

Protams, pēc pārtraukuma brestieši metās uzbrukumā un jau pirmaā uzbrukumā spēlē iesaistījās Spole. Bet tūliņ arī sekoja Sokola izpildītas stūra sitiens, pēc kura bumba pie vārtu tuvā staba izgāja cauri aizsargiem un arī Spolem – 1:1. Taču stadiona vētrainās gaviles norima jau pēc divām minūtēm, kad Karlsons, esot soda laukumā, viņam adresēto piespēli (Ivanovs) pārvērta fantastiskā vārtu guvumā. Ģirts atkārtoja meistarstiķi, sitot šķērītē atmuguriski!

Brestieši tā kā iepauzēja, atgūstoties no šoka, un tad atkal sāka uzglūnēt mūsu vārtiem, bet liepājnieki jau uzskatāmi demonstrēja uz pretuzbrukumiem tēmētu spēli. Vienubrīd brestieši izpildīja pat trīs stūra sitienus pēc kārtas. Uzbrukumi mūsu vārtiem sekoja cits citam, bet gūt panākumu mājiniekiem traucēja meistarības un veiksmes trūkums.

Taču cik tur trūka, ka trešos vārtus iesistu lieājnieki. Vienā no epizodēm Karlsons viltīgi cēla bumbu pāri vārtsargam, bet viņš fantastiskā lēcienā to izvilka. Lieliska iespēja vēlreiz izcelties bija Krugļakam, kurš, ielauzies soda laukumā, sita pāri. Savukārt 70.minūtē bumba pēc spēcīga tiešā brīvsitiena jau nodimdināja mūsu vārtu pārliktni…

Situācija bija nokaitēta līdz baltkvēlei, un pirmiem nervi neizturēja brestiešiem – Kocs saņēma sakano kartiņu par sitienu Tamošauskam, kurš tam pēc izpildīja bīstamu brīvsitienu – vārtsargs bija savā vietā. Vēl vienā epizodē Kalons jau apveda vārtsargu, bet bija par ass leņķis un par mazs ātrums, lai gūtu vārtus. Bet pēc tam simtprocentīgai brestieši iespējai kapu izraka Spole, metoties ceļā bumbai. Tūliņ sekoja pēdējās cerības sods pret Krugļaku un serbu arbitrs Ninoslavs Spašičs uz ģērbtuvēm aizsūtīja vēl vienu dinamieti. Atkal asumi pie liepājnieku vārtiem…. Ja tādu futbolu būtu redzējuši Liepājas skatītāji! Četrajās kompensācijas laika minūtēs brīnumainā kārtā vārtus pamanījās negūt Kalons. Svilpe.

Jau šodien mēs uzzināsim savus nākamos pretiniekus UEFA kausa izcīņas nākamajā kārtā.

UEFA kausa izcīņas kvalifikācijas kārtas atbildes spēle

“Dinamo” (Bresta) – “Liepājas metalurgs” 1:2 (0:1).

“Liepājas metalurgs” – Spole, Surņins, Ivanovs, Fereira, Zirnis, Kļava, Tamošausks, Soloņicins, Kalons (Kamešs, 90.+4), Karlsons, Krugļaks (Žuravļovs 90.+2).

Vārti: “Dinamo” – Sokols (47.); “Liepājas metalurgs” – Krugļaks (38.), Karlsons (49.)

Brīdinājumi: “Dinamo” – Sokols (23.); “Liepājas metalurgs” – Kļava (19.), Karlsons (60.)

Noraidījumi: “Dinamo” – Kocs (sitiens pretiniekam), Šigoļevs (pēdējās cerības sods).

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:

– Mēs bijām iekļuvuši futbola svētkos, kur ir lielisks stadions, labs laukums, līdzjutēji. Šodien bija mūsu diena, veiksme uzsmaidīja visai bieži. Taču arī mēs parādījām, uz ko esam spējīgi, spēlējām uz pretuzbrukumiem. Varbūt mums ir vairāk pieredzes. Esmu apmierināts, ka futbolisti cīnījās. Negribu nevienu izcelt, šodien bija komandas spēle.

“Dinamo” galvenais treneris Vladimirs Gevorkjans:

– Par sešiem mēnešiem esam izdarījuši daudz vairāk nekā visus iepriekšējos gados. Brestā visi gaidīja šo dienu. Uzbrukuma noslēgumā neveicās. Vajag gūt vārtus, ja to neizdara, agri vai vēlu iesitīs pretinieks. Pieredzes pietrūka, jo pie 1:1 vajadzēja apstāties, apdomāties, nevis mesties uz priekšu. Nesportiskā rīcība no mūsu futbolistu puses bija profesionālu futbolistu necienīga.

Ints Grasis “Kurzemes Vārds”,
Brestā

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz