Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Čempionu līga sola Kazahstānas svelmi

Čempionu līga sola Kazahstānas svelmi
05.07.2006 21:02

0

Atslēgvārdi

UEFA Čempionu līgā “Liepājas metalurga” pirmie pretinieki būs “Aktobe” no Kazahstānas, uzvaras gadījumā mūsējie spēlēs ar Kijevas “Dynamo”
Latvijas čempionvienībai Līgo dienas pirmā puse bija saspringtu gaidu pilna, jo tika izlozēti UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtu pretinieki. Kļuva zināms, ka, liepājniekiem debitējot Eiropas prestižākajā klubu futbola turnīrā, mūsējo pirmie pretinieki būs “Aktobe” no Aktobes pilsētas Kazahstānā. Liepājnieki pirmo spēli aizvadīs savā laukumā 11. vai 12. jūlijā, bet atbildes mačs viesos notiks 18. vai 19. jūlijā. Ja mūsējiem izdosies uzvarēt, tad 25. vai 26. jūlijā viņi savā laukumā varēs spēlēt ar Liepājas jaunāko laiku izcilākā futbolista Māra Verpakovska pārstāvēto Kijevas “Dynamo”, un 1. vai 2. augustā viesoties Ukrainas galvaspilsētā.
Jāpiebilst gan ats, ka gan speciālistu, gan žurnālistu skatījumā pirmās kārtas pārvarēšana “Liepājas metalurgam” būs grūts un sarežģīts uzdevums. Jau pirms izlozes bija redzams, ka ar veiksmīgu startu pagājušā gada Latvijas čempionātā labu UEFA reitingu guvušajam un tādējādi nosacīti spēcīgāko kvalifikācijas vienību grupā izliktajam “Liepājas metalurgam” kopā ar pretinieki no Farēru salām un Luksemburgas var trāpīties arī Kazahstānas, Azerbaidžānas un Baltkrievijas čempioni. Tā arī notika, un, iepazīstoties tuvāk ar Kazahstānas vienību, kas gan nav spēlējusi Eiropas kausu izcīņā, ir redzams, ka tā būs ciets rieksts.
Aktjubinskas apgabala centrā par Liepāju iedzīvotāju ziņā apmēram trīsreizes lielākajā Aktobē futbols nopietnākā līmenī tiek spēlēts kopš 1967.gada, kad līdz PSRS izjukšanai šīs pilsētas komanda divreiz pamanījās izcīnīt pirmo vietu savā zonā 2.līgā, tomēr līdz 1.līgai neaizsniedzās. Līdz pat pagājušajam gadam “Aktobe” bija viduvējība arī Kazahstānas mērogā, jo 11 šās valsts čempionātos tikai divas reizes šī komanda spēja ierindoties ceturtajā vietā, bet vienu gadu pat izkrita uz pirmo līgu. Tomēr 2005.gadā Aktobe, gluži tāpat kā Liepāja, pirmo reizi izcīnīja savas valsts čempiona titulu, un mūsu gaidāmajiem viesiem zelta laikmets saistās galvenokārt ar Liepājā pirms dažām sezonām degunu apsildījušā trenera Vladimira Muhanova vārdu, kurš, visticamāk, būdams uz Kazahstānas čempionu komandtiltiņa, gribēs apliecināt, kurš klubs tad izdarījis pareizo izvēli.
Vēl iespaidīgāks par Muhanova ambīcijām ir kluba maks, jo, pēc dažādiem informācijas avotiem, Kazahstānas čempionu budžets ir no 12 līdz 15 miljoniem ASV dolāru. Tiesa, “Liepājas metalurgs” jau reiz ir apliecinājis, ka futbolu spēlē dzīvi cilvēki, nevis naudas maisi, jo vēl šogad “Sadraudzības kausa” izcīņā Maskavā mūsējie Kazahstānas čempionus pārliecinoši uzvarēja ar 3:0. Ja atceramies, tad tieši “Aktobe” arī visu ziemu lūkojās uz “Liepājas metalurga” bijušo kapteini Viktoru Dobrecovu, kurš beigās gan izvēlējās spēlēt Igaunijas čempionvienībā TVMK. Tomēr jāņem vērā, ka “Aktobe” Maskavas turnīram būtībā nebija gatavojusies, un tāpat arī nebija noslēgti līgumi ar virkni spēlētāju.
Šobrīd “Aktobe” ir pavisam cits spēks, jo vienībā spēlē futbolisti, kas vairāk vai mazāk apsildījuši degunus tādās Krievijas premjerlīgas komandās kā Maskavas “Spartak”, Jaroslavļas “Šiņņik” un Tomskas “Tom”, bet pazīstamākais Kazahstānas futbolists Moldovas izlases kandidāts Sergejs Rogačevs, kurš labu brīdi bija redzama figūra Krievijas premjerlīgas vienībā “Saturn” no Ramenskas. Izveidotais sastāvs ļāvis “Aktobei” pirmajos 13 šās sezonas mačos izvirzīties par čempionāta līderiem, gūstot 20 vārtus, bet ielaižot tikai 4, turklāt pretinieki valsts čempionāta ietvaros šosezon ne reizes nav pārspējuši čempionvienības vārtsargu Aktobes stadionā. Tas gan nenozīmē, ka “Aktobe” ir neuzvarama, jo vēl šomēnes vienība ceturtdaļfinālā izstājusies no savas valsts kausa izcīņas, taču šī neveiksme kompensēta, tūlīt pat ar 2:0 uzvarot tuvākos sekotājus “Tobol” un nupat aizvakar ar 1:0 pārspējot 6.vietā esošo “Eribastuzets”. Abās spēlēs vārtus guva uzbrucējs Kairats Aširbekovs, kurš pērn ar 15 gūtajiem vārtiem bija savas komandas precīzākais snaiperis čempionātā.
Kluba vadītāji neslēpj, ka to mērķis ir ne tikai nosargāt čempionu titulu, bet arī veiksmīgi startēt Čempionu līgā. Bet liepājniekiem vieglas dienas nesola arī tas, ka jūlija vidū gaisa temperatūra šajā pilsētā mēdzot pārsniegt +40 grādu atzīmi. Tomēr vēl līdz tam mums pašiem būs iespēja pārliecināties, cik tad spēcīgi ir tālie viesi, jo pirmo sacensību mūsējie, kas arī pavisam noteikti vēlas uzspēlēt ar Kijevas “Dynamo”, aizvadīs savā laukumā.

“Liepājas metalurga” trenera Vladimira Osipova komentārs:
– Neapšaubāmi, ka mums trāpījusies tā saucamā otrās kārtas komanda, jo manuprāt “Aktobe” bija pats spēcīgākais pretinieks no tiem, kas mums varēja iekrist, un izsēto grupā šis klubs nebija vienīgi tāpēc, ka Kazahstāna samērā nesen iestājusies UEFA. Klubam ir iespaidīgs budžets, labs sastāvs, ambiciozs treneris, un noteikti mums par labu nenāks arī svelme un garais ceļš uz Kazahstānu. Taču tas, protams, nenozīmē, ka mēs piekāpsimies. Mēs ļoti nopietni gatavojamies debijai Čempionu līgā, gan ražīgi strādājot treniņos, gan intensīvi veicot selekcijas darbu, par kura rezultātiem varēsim runāt apmēram pēc nedēļas. Ceram uz savu līdzjutēju atbalstu un ticam, ka kopīgiem spēkiem mums ir pa spēkam nopietni pacīnīties par iekļūšanu otrajā kārtā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz