Piektdiena, 8. decembris Gunārs, Vladimirs, Gunis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Cīņā par finālu pretī slejas “Riga”

Latvijas kausa izcīnīšana varētu nodrošināt tik ļoti kāroto eirokausu ceļazīmi, kuras iegūšanu FK ”Liepāja” izvirzījusi par sezonas centrālo mērķi. Līdz pusfinālam mūsējie tikuši sesto reizi karjerā, bet priekšā nopietns pārbaudījums – pretī ”Riga”, kas nav pievarēta teju pusotru gadu.

Cīņā par finālu pretī slejas “Riga”
“Riga” šogad par “Liepāju” lēkusi augstāk trijos mačos no trim. Viss nu pašu rokās, un iespēja atgādināt par teicienu – kas augstāk kāpj, tas zemāk krīt – mūsējiem būs šovakar pulksten 19 “Skonto” stadionā, Rīgā. (Foto: Zigismunds Zālmanis)
“Riga” šogad par “Liepāju” lēkusi augstāk trijos mačos no trim. Viss nu pašu rokās, un iespēja atgādināt par teicienu – kas augstāk kāpj, tas zemāk krīt – mūsējiem būs šovakar pulksten 19 “Skonto” stadionā, Rīgā. (Foto: Zigismunds Zālmanis)
20.09.2023 06:08

Roberts Džeriņš

"Kurzemes Vārds"

Sešnieki, sešnieki, sešnieki

”Liepājas metalurga” pēcteči līdz Latvijas kausa četriniekam iepriekš aizspēlējušies piecas reizes, tostarp jau pirmajā pastāvēšanas gadā.

2013.–2014. gada kausa izcīņā astotdaļfinālu slieksni vēl pārvarēja ”Metalurgs”, bet jau nākamajā kārtā nelaiķa tiesības pārņēma ”Liepāja”, aizcīnoties līdz pusfinālam, kurā vien papildlaikā piekāpās topošajai čempionei ”Jelgavai” (0:1).

Arī 2015. gadā sporta likteņlēmējam līdzīgs spriedums – pusfinālā zaudējums ”Jelgavai” (0:2), pa ceļam gan izslēdzot ”Skonto” (2:1), bet divus gadus vēlāk nāca pirmā trofeja – ar 2:0 finālā pieveikta tieši ”Riga”, ar dubli izceļoties Karašauskim.

Nākamā reize, kad mūsējie ceļu nogāja līdz galam, bija 2020. gadā, ar 1:0 pārspējot ”Ventspili”, uzvaru pēc sitiena ar galvu nodrošinot Dodo.

Pilnu turnīru mūsējie nospēlēja arī sekojošajā sezonā, finālā ar 0:1 piekāpjoties ”RFS”, savukārt pērn mūsējie jau astotdaļfinālā paklupa pret ”Grobiņu” (1:2).

Līdz ar to

FK ”Liepāja” šovakar aizvadīs savu sesto Latvijas kausa pusfinālu deviņu pastāvēšanas gadu laikā

(turnīra formāta dēļ šī nosacīti ir 10. sezona).

Tas nozīmē, ka tik tālu mūsējie tiek 60% gadījumu, savukārt no pieciem pusfināliem pārvarēti trīs – tātad 66%.

Finālcīņās mūsējie triumfējuši divos no trim gadījumiem jeb vēl vieni 66%.

“Riga” vairs neauklējas

Latvijas kausā ar ”Rigu” mūsējie tikušies tikai vienu reizi – jau pieminētajā 2017. gada finālā (2:0).

Kopš tā mirkļa gan situācija mainījusies krasi, un spēku samēri, ja tobrīd bija vērtējami kā līdzīgi ar nelielu piešprici liepājnieku pusē, tāpat kā finansiālā rocība ar prāvu starpību, nu galvaspilsētas dārziņā.

Virslīgā šosezon komandas spēkojušās trīsreiz, un ”Riga” savu pārrākumu demonstrējusi bez žēlastības –

0:3, 0:4 un 1:3, turklāt sagādājot mūsējiem pat divus antirekordus.

2023. gada 1. aprīli ”Liepājas” vēsturē rīdzinieki ietriepuši ar lielāko sakāvi puslaikā (0:3), savukārt pie šī paša gada 12. maija ailītes – smagākais zaudējums savās mājās kopumā (0:4).

Lai gan laika posmā no 2021. gada jūlija līdz 2022. gada maijam mūsējie pret šo komandu aizvadīja četru uzvaru sēriju, kopš tā mirkļa ”Liepāja” valsts turīgāko komandu nav pārspējusi piecas cīņas pēc kārtas jeb teju pusotru gadu, šajā posmā gūstot vienus vārtus.

Principi un “Jelgavas” piemērs

Zīmīgi, ka rīdziniekus uzvarēt ”Liepājai” ne reizi nav izdevies šī brīža galvenā trenera Tamaza Pertijas otrajā piegājienā pie vienības stūres, līdz ar to vakara duelis jo principiālāks mūsējiem.

Tāpat pagali liesmai piemet fakts, ka liepājniekiem pēc izgāšanās pret ”Valmieru” (1:4) nu sarežģījusies situācija arī virslīgas tabulā, un,

runājot eirokausu izteiksmē, kauss ir drošākais ceļš iepretim vēl pirms sezonas nospraustajam mērķim.

”Rigas” pusē milzu ambīcijas sevi atriebt varētu būt Mankendā, kurš sezonas vidū no liepājnieku treneru korpusa saņēma asu kritiku, tostarp tiekot nosūtīts uz dublieriem, bet vēlāk pārdots galvaspilsētas blicei, kur, lai gan ievads nebija gluds, eirokausu cīņās kļuva par kluba varoni.

Mājiniekiem nevarēs palīdzēt satraumētais Liepājas futbola audzēknis Jurkovskis, kurš pēdējās divās sezonās vienības štata kreisais pusaizsargs, tāpat nestabila situācija vārtsargu filiālē, kur nesekmīgs nogrieznis Puriņam, viņa pozīcijas lēnām pārņemot Matrevicam, kuram gan pēc traumas bijusi salīdzinoši neliela prakse.

”Riga” eirokausu ceļazīmi jau nodrošinājusi, un galvenā tieksme nu ir virslīgas tituls un čempionlīgas zars, līdz ar to teorētiski varam cerēt uz sastāva pietaupīšanu. Pret šo komandu spēlēsim arī nedēļu vēlāk jau virslīgā, un skaidrs, ka uzvara tajā cīņā mājiniekiem svarīgāka.

Tomēr arī nosacīti otrais sastāvs var radīt milzu izaicinājumus, jo soliņa dziļums un kvalitāte neapšaubāmi favorītu pusē, kamēr lazarete bieza arī ”Liepājai”, un lielākos jautājumus rada gan personālijas, gan spēle aizsardzībā, kamēr flangos varam paļauties uz labu ātrumu un radošumu, tomēr izteikti trūcis atslēgas epizožu un stabila uzbrukumu noslēdzēja.

Pretējā frontē tāds gan atradīsies – mūsējiem sevišķi jāpieskata Regža, kura uzbrucēja oža un spēle otrajā stāvā rezumējusies jau četros golos pret ”Liepāju” šosezon.

Tāpat tieši standartsituācijas, kas ir ”Riga” spēks, mūs iegāza pret ”Valmieru”.

”Jelgava” gan kļuvusi par karognesēju un pierādījusi, ka ar disciplinētu spēli, ātrumu, kādu labu tālsitienu un kripatiņu veiksmes var salauzt arī ”Rigu” (5:3 izbraukumā 1. septembrī).

Pēdējās piecas spēles pret ”Riga” FC

DatumsRezultātsVieta
04.07.2023. ”Riga” 3:1 ”Liepāja” viesos
12.05.2023. ”Liepāja” 0:4 ”Riga” mājās
01.04.2023. ”Liepāja” 0:3 ”Riga” mājās
16.09.2022. ”Riga” 2:0 ”Liepāja” viesos
01.07.2022. ”Liepāja” 0:0 ”Riga” mājās
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz