Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Dāvim Ikauniekam vārti Čehijā

Dāvis Ikaunieks nedēļas laikā ir guvis divus vārtus sava jaunā kluba labā. (Foto: "Fastav Zlin")
21.05.2020 06:07

Andris Sudmalis

Kuldīgā dzimušais Liepājas futbolists Dāvis Ikaunieks pārbaudes spēlē guva vārtus Zlīnas komandas “Fastav” labā. Tie ir uzbrucēja otrie vārti pirmssezonas pārbaudes spēlēs un kopumā viņa jaunā kluba rindās.

Ikaunieka pārstāvētā vienība kontroles mačā ar rezultātu 5:0 (1:0) pārspēja Čehijas otrās spēcīgākās līgas komandu Brno “Zbrojovka”, vēsta LETA.

Ikaunieks bija iekļauts vienpadsmitniekā, ko viņa komandas galvenais treneris Bohumils Paniks izmantoja otrajā puslaikā. Latviešu futbolists vārtus guva 69. minūtē, kad ātrā uzbrukumā bija precīzs no soda laukuma robežas. Šajā uzbrukumā Zlīnas vienība bumbu no sava soda laukuma līdz pretinieku vārtiem nogādāja ar trim piespēlēm un vienu sitienu 11 sekunžu laikā.

Pirms nedēļas D. Ikaunieka vārtu guvums Zlīnas klubam palīdzēja ar 3:1 pieveikt citu otrās līgas komandu “Trinec”, bet 16. maijā “Fastav” ar 4:1 sakāva trešās līgas komandu “Kromeriz”.

Ikauniekam sezona Čehijas čempionātā atsāksies šajā nedēļas nogalē, kad “Fastav” viesos tiksies ar “Jablonec”, kas mūsējo ir izīrējusi Zlīnas vienībai līdz 30. jūnijam. Decembrī īres līgums ar 25 gadus veco futbolistu noslēgts uz pussezonu ar opciju to izpirkt. Pērn jūnijā D. Ikaunieks pameta “Jablonec”, un jau toreiz čehu mediji ziņoja, ka viņš maiņas darījumā nonāks citā šīs valsts klubā “Fastav”, tomēr gada otrajā pusē liepājnieks spēlēja “RFS” sastāvā un 17 spēlēs guva 6 vārtus.

Liepājnieks 2018./2019. gada sezonā nekļuva par stabilu “Jablonec” pamatsastāva futbolistu un laukumā galvenokārt devās no rezervistu soliņa. Kopumā 13 spēlēs viņš vārtus neguva. Tāpat viņš izgāja laukumā UEFA Eiropas līgas divās spēlēs.

“Fastav” līdz sezonas pārtraukumam ar 22 punktiem 24 mačos ieņem 14. vietu 16 komandu konkurencē. Zlīnas vienībai ir tikai teorētiskas iespējas pacīnīties par Eirokausiem, bet galvenais uzdevums būs saglabāt vietu augstākajā līgā.

2015. gadā Dāvis Latvijas virslīgā pārstāvēja tās sezonas čempioni “Liepāju”, kuras labā guva 15 vārtus, un kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju. 2016. gada vasarā viņš debitēja Latvijas pieaugušo izlasē un sākotnēji tika izīrēts Čehijas klubam “Vysočina”, bet vēlāk ar šo organizāciju noslēdza pilnvērtīgu līgumu.