Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Dodo ar četriem vārtiem sezonas pēdējā spēlē nokārto Virslīgas bombardiera laurus

Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas noslēdzošajā spēļu kārtā ar četriem vārtu guvumiem izcēlās brazīliešu snaiperis Dodo, kurš “Liepāju” aizveda līdz graujošai uzvarai ar 7:0 viesos pār novājināto “Jelgavu”.

29.11.2020 14:45

Dodo ar šosezon iesistiem 18 vārtiem kļuva par turnīra labāko bombardieri. Citās spēlēs zaudējumus piedzīvoja gan Rīgas “Metta”, gan “Tukums 2000/TSS”, vietu Virslīgā zaudējot tieši tukumniekiem.

“Jelgavas” pieteikumā šodien bija atrodami tādi savas futbolistu karjeras noslēguši spēlētāji kā Aleksandrs Cauņa un Raivis Hščanovičs, kurš laukumā devās 63. minūtē. Jelgavnieku rezervistos tika iekļauts arī komandas galvenais treneris Dāvis Caune.

Liepājnieki visus jautājumus atrisināja jau mača pirmajā puslaikā, līdz 36. minūtei izvirzoties vadībā ar 3:0. Divreiz izcēlās Dodo, bet vienu reizi precīzs bija Raivis Jurkovskis. Otrā puslaika ievadā Dodo guva vēl divus vārtus, nokārtojot sev “pokeru”, savukārt 60. minūtē Artūrs Karašausks panāca 6:0. Mača gala rezultātu 86. minūtē uzstādīja Eduards Tīdenbergs.

Paralēlajā spēlē Tukumā tuvu saviem optimālajiem sastāviem esošās “Tukums 2000/TSS” un RFS ilgu laiku nespēja atklāt rezultātu. Pirmā puslaika izskaņā tukumnieki izdarīja pārkāpumu savā soda laukumā, 11 metru soda sitienu realizējot Jānim Ikauniekam – 1:0 RFS labā. Cīņas otrajā daļā Tukuma futbolisti centās situāciju glābt, taču velti. Mača pēdējās sekundēs Jānis Ikaunieks dubultoja rīdzinieku pārsvaru – 2:0.

Par spīti šodien piedzīvotajam zaudējumam ar 1:2 pret bronzas madaļu ieguvēju “Valmieru”, vietu Virslīgā saglabāja “Metta”. Studentus astotajā minūtē vadībā izvirzīja Latvijas izlases futbolists Raimonds Krollis, savukārt pēc nepilnas pusstundas izlīdzinājumu valmieriešiem atguva 19 gadus vecais Ingars Pūlis, kurš Virslīgā nebija spēlējis kopš 2018. gada. Ar rezervistiem spēlējošā “Valmiera” neapmierinājās tikai ar punktu – 55. minūtē Kristaps Liepa guva valmieriešu otros vārtus, ļaujot vidzemniekiem izcīnīt uzvaru ar 2:1. Jāpiebilst, ka debiju “Valmieras” vārtos šodien piedzīvoja 23 gadus vecais vārtsargs Kristaps Zommers.

Visbeidzot Daugavpilī notikušajā spēlē mājinieki jau savā pirmajā uzbrukumā spēja gūt vārtus, pirmajā minūtē Jūrmalas “Spartaka” vārtsargu Dāvi Ošu pārspējot Raivim Ķiršam. Negaidīto pārsvaru daugavpilieši noturēja līdz pirmā puslaika priekšpēdējai minūtei, kad horvāts Leons Šipošs ļāva “Spartakam” atgūt paritāti – 1:1. Neilgi pēc pārtraukuma “Spartaks” pirmoreiz spēles gaitā ieguva vadību, vārtus gūstot 18 gadus vecajam ganietim Kvadvo Asamoā. Savukārt treknu punktu sezonai pamatlaika priekšpēdējā minūtē pielika cits jūrmalnieku leģionārs Čikezijs Nvaoriza – “Spartaka” uzvara ar 3:1.