Dodo vārti pagarinājuma sākumā atved “Liepājai” otro triumfu Latvijas kausā

Ar uzvaru 2020. gada “Viensviens” Latvijas kausa finālā ceļazīmi uz UEFA Konferenču līgu nopelnīja “Liepājas” futbolisti, kuri 120 minūšu spēlē pārspēja savā laukumā finālmaču uzņemošo “Ventspili”. Uzvaras vārtus ar galvu guva Dodo.

08.11.2020 15:45

Dramatiskāks duelis šīs sezonas Latvijas kausā būt praktiski nevarēja. Abām Kurzemes komandām šī bija teju visu vai neko spēle, jo caur Virslīgu abām vienībām iekļūt Eirokausos sezonas izskaņā būs sarežģīti, tādēļ abas komandas cīņā kausa finālā par vietu Eiropas konferenču līgas kvalifikācijā sūtīja laukumā savus labākos spēkus.

Jau spēles pirmajās sekundēs spēles soģis Mareks Ķere bija svarīga lēmuma priekšā, pretinieku soda laukumā sitienu pa kājām saņemot “Liepājas” līderim Artūram Karašauskam. Pēc Karašauska kritiena soda laukumā tiesneša svilpe klusēja. Pirmais sitiens pa vārtiem notika septītajā minūtē, kad Eduards Tīdenbergs centās no distances iegriezt bumbu vārtu tālajā stūrī, bet Konstjantīns Mahnovskis bumbu atvairīja. Pie atlēkušās bumba tika Dodo, cenšoties sist bumbu akrodātiskā lēcienā, bet “Ventspils” vārtsargs spēlēja precīzi. Desmit minūtes pēc “Liepājas” pirmās izdevības Mahnovskis glāba dzeltenzilos vēlreiz. Vispirms ukraiņu vārtu vīrs atvairīja Valērija Garbačika raidīto bumbu, bet pēcāk tika galā ar Dodo atkārtoto iespēju no asa leņķa.

Pēc nospēlētas pusstundas lielāku teritoriālo pārsvaru pārņēma “Ventspils”, cenšoties veidot pozicionālus uzbrukumus. Vairākkārt dzeltenzilo iespējas noņēma iemaldīšanās aizmugures pozīcijās, bet lielākoties sekmīgas bija “Liepājas” aizsargu darbības, neliekot Oleksandram Ribkam demonstrēt savas vārtsarga spējas. Pirmā puslaika izskaņā laba iespēja radās Krisam Ondongam-Mba, taču franču futbolistam sitiens neizdevās. Kompensācijas laika pēdējās sekundēs ar galvu sitienu veica “Liepājas” centra aizsargs Seidinu Keita, taču bez lielām grūtībām bumbu tvēra Mahnovskis. Tādējādi pēc nospēlēta pirmā puslaika uz rezultāta tablo bija divas nulles.

Otrā puslaika ievadā laukumā vairāk risinājās cīņas sportam līdzīgas darbības, abu komandu spēlētājiem nevairoties no fiziskas cīņas, kas vairākkārt sāpīgi noslēdzās abu komandu spēlētājiem. “Ventspils” tika pie iespējas četras reizes pēc kārtas izpildīt stūra sitienus, taču augumā raženais Ribka kontrolēja gaisa telpu savā vārtsarga laukumā. Kopumā tomēr abas komandas spēlēja ļoti piesardzīgi, baidoties no iekrišanas pretuzbrukumā.

12 minūtes līdz pamatlaika izskaņai lielisku individuālo tehniku nodemonstrēja Mārtiņš Ķigurs. Vienatnē četru pretinieku ielenkumā Ķigurs uzvarēja vairākas divcīņas, aizvelkot bumbu līdz gandrīz pretinieku soda laukumam, kur ventspilnieki tikai ar pārkāpumu apturēja tehnisko limbažnieku. Ingars Stuglis soda sitienu vildīgi izspēlēja uz 11 metru sitiena atzīmi, kur izcila iespēja sist bumbu vārtos bija Karašauskam, kura vektors šoreiz bija nostādīts par augstu, pārsitot bumbu pāri vārtu pārliktnim. Pēc nospēlētām 90 pamatlaika minūtēm tā arī vārtu guvumu nebija, uzvarētāja noskaidrošanai dodot papildus pusstundu.

Papildlaiks ļāva atklāt spēles vārtu rēķinu. “Liepājas” malējais aizsargs Milans Joksimovičs no kreisās malas veica augstu piespēli soda laukumā, kur atlētiskā lēcienā līdz bumbai ar galvu aizsniedzās Brazīlijas futbolists Dodo. “Liepājas” uzbrucēja sistā bumba lidoja vārtu kreisajā stūrī. Līdz ar to “Liepāja” nonāca uzvarošā pozīcijā ar 1:0.

Īsu brīdi pēc Dodo vārtiem “Ventspils” labā varēja izcelties Daniils Ulimbaševs, bet no ļoti labas pozīcijas “Ventspils” pussargs pārsita bumbu pāri vārtiem. 97. minūtē Mahnovskis ar roku gar zemi pie soda laukuma robežas norāva Dodo. Ukrainis tādējādi saņēma sarkano kartīti par pēdējās cerības sodu, atstājot “Ventspilij” ļoti sarežģītu uzdevumu – izglābties spēlējot mazākumā. Ar soda sitienu tehniski bumbu vārtos centās ievirzīt Karašausks, bet spēles rīks lidoja vārtu stabam garam pa nepareizo pusi. Dodo radās vēl viena iespēja dubultot pārsvaru pirmā pagarinājuma beigās, taču uz maiņu laukumā nākušais vārtsargs Dele Alampasu paspēja piebremzēt “Liepājas” bombardiera izrāvienu pret potenciāli tukšiem vārtiem.

Otrajā pagarinājuma pusē “Ventspils” nervozi metās uz priekšu, lai censtos izlīdzināt rezultātu un aizvest maču uz pēcspēles sitienu sēriju. Tomēr mazākumā spēlējošie dzeltenzilie pretinieku aizsardzībā caurumus neatrada. Priekšlaicīgi punktu spēlei varēja pielikt Tīdenbergs, taču viņa sitiens trāpīja pa vārtu konstrukciju. Pagarinājuma pēdējā minūtē “Ventspils” radās izcila iespēja. Par mača varoni varēja kļūt Dumte Pjagbara, bet ventspilnieku nigērieša sistā bumba paripoja dažus centimetrus garām brīvajam vārtu apakšējam stūrim.

“Liepāja” – “Ventspils” 1:0 pag (0:0; 0:0)
Vārti: Dodo 93′
Noraidījums: Mahnovskis
Brīdinājumi: Garbačiks, Jurkovskis, Karašausks, Tīdenbergs, Ribka – Varšanidze, Ondongs-Mba, Sahnevičs, Pjagbara
Liepāja: Ribka, Jurkovskis, Keita, Simičs, Joksimovičs, Tīdenbergs, Jahaja, Ķigurs, Karašausks (Berjozkins 105′), Garbačiks (Stuglis 75′), Dodo.
Ventspils: Mahnovskis, Litvinskis, Sahnevičs (Mčedlišvili 108′), Mamā (Alampasu 100′), Rehviašvili, Varšanidze, Villela, Ondongs-Mba, Ulimbaševs, Kozlovs (Pjagbarā 96′), Svārups (Kokins 96′).
Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere