Dublieri izkapā punktu

27.08.2006 18:49

0

Par rezultativitātes trūkumu “Liepājas metalurga” dublieri pēdējā laikā nevar sūdzēties – sestdien liepājnieki Latvijas 1.līgas čempionāta kārtējā spēlē cīnījās neizšķirti 3:3 (1:1) ar Ventspils “Tranzītu”, pagarinot savu nezaudēto spēļu sēriju līdz pieciem mačiem.

Vērtējot pēc turnīra tabulas, mača favorīti bija liepājnieki, kas savus dažus gadus vecākos, bet ļoti ambiciozos (komandas “Tranzīts” mērķis ir iekļūt virslīgā) oponentus apsteidz par trīs pozīcijām un 9 punktiem. Spēles gaita gan neliecināja ne par vienas komandas ievērojamu pārsvaru, drīzāk bija vērojama līdzvērtīga cīņa, ar viesu nedaudz lielāku aktivitāti.

Spēli komandas sāka bez izlūkošanas, nolemjot laimi meklēt pretinieka soda laukuma tuvumā. Viesu sākuma ofensīva viņiem rezultātu nedeva, savukārt mūsējie, visai ātri izlīdzinājuši mača gaitu, izvirzījās vadībā. Nila Sitenkova raidījums nedaudz ārpus soda laukuma kreisās malas viesu vārtsargam izrādījās negaidīts pārsteigums, un viņš palika statista lomā brīdī, kad no asa leņķa raidītā bumba ielidoja vārtos.

Gūtie vārti ventspilniekus nesalauza un, turpinot aktīvi spēlēt, kā arī pielietojot aktīvu presingu, jau pēc trīs minūtēm panāca 1:1. Metalurgu aizsardzība, kuras centrā trūka diskvalificētā Dmitrija Mihailova, ļāva pārāk brīvi tieši pretim vārtiem saspēlēties pretiniekiem, kā rezultātā viesi varēja izpildīt precīzu raidījumu vārtu apakšējā stūrī.

Otrās 45 minūtes jau aktīvāk sāka mājinieki, tomēr arī viņiem no puslaika sākuma ofensīvas nekādas dividendes gūt neizdevās. Tagad jau “Tranzīta” puišiem izdevās izlīdzināt mača gaitu, un pat pārņemt iniciatīvu. Tas atspoguļojās arī uz tablo – divu vārtu guvumi nodrošināja viņiem solīdu pārsvaru – 3:1. Šī noteikti nebija mūsu aizsardzības līnijas veiksmīgākā spēle, pildot savus tiešos pienākumus, jo jaunie spēlētāji laiku pa laikam kļūdījās un pretinieku pussargi un aizsargi izmantoja ātras un asas piespēles, izvirzot teicamās pozīcijās savus uzbrucējus.

Arī uzbrukumā mūsējiem ilgu laiku kaut kā pietrūka – te piespēle sanāca par stipru, te puiši nolēma sitiena vietā momentu nedaudz sarežģīt, tomēr laukuma saimnieki nepadevās.
Vispirms uz maiņu uznākušais Krišjānis Dinsbergs ar tālu, precīzu un spēcīgu raidījumu neilgi līdz pamatlaika beigām samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet pamatlaika pēdējā minūtē mūsējie izrāva neizšķirtu jau šķietami zaudētā spēlē.

Trešie vārti tika burtiski izkapāti – Roberts Pirktiņš laukuma labajā stūrī panāca bumbu, un centrēja to soda laukumā, kur Raivo Kalniņam atlika vien ar spēcīgu raidījumu no dažiem metriem triekt bumbu zem viesu vārtu pārliktņa.

“Liepājas metalurga” dublieru galvenais treneris Viktors Lukins atzina, ka nedaudz pietrūcis gan aizsardzības, gan vidējās līnijas spēlētāja centrā, jo pārsniegtā kartīšu limita dēļ mačā nevarēja piedalīties arī Igors Aleksejevs. Tāpat nedaudz pietrūcis laika, lai atgūtos pēc grūtās cīņas ar “Skonto 2”, tāpēc arī bija kļūdas aizsardzībā.
Tomēr puišu raksturs, vēlme spēlēt interesantu futbolu, un cīņa par katru bumbu šo spēli padarīja skatāmāku, nekā tajā pašā dienā televīzijā translēto komandu “Ditton” un “Rīga” maču.
Nākamo maču “Liepājas metalurgs 2” 9.septembrī pulksten 16 aizvadīs “Olimpijas” stadionā. Mūsējo pretinieki būs “Rīga 2” vienība.