Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Dublieri izvirzās vadībā

18.05.2009 17:22

Sakarā ar Latvijas U-19 izlases līdzdalību Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas futbola virslīgā rit gandrīz divas nedēļas ilgs pārtraukums, toties turpinās pirmās līgas čempionāts, kurā trešo uzvaru izcīnīja komanda “Liepājas metalurgs 2”, kas izbraukumā ar 3:0 (2:0) uzvarēja FC “Skonto” dublierus.

Liepājnieki spēli pret skontiešiem iesāka tādā pašā sastāvā kā iepriekšējo maču pret Jūrmalas FK “Spartaks”. Tiesa, korekcijas mūsu rindās ieviesa Vladimira Kameša jau 18. minūtē gūtais savainojums, kādēļ mūsējo uzbrucējam laukums bija jāpamet, bet viņa vietā laukumā devās Raivo Kalniņš.

Rīdzinieku sastāvā bija četri virslīgā pieteiktie futbolisti, arī jaunais turkmēņu talants Ruslans Mingazovs, kuru Liepājas dublieru galvenais treneris Viktors Lukins raksturoja ar vārdu brīnumbērns. Tomēr uzreiz piebilda, ka liepājnieku aizsargi neļāva austrumniekam izvērsties, un viņš, tāpat kā pārējie skontieši, šajā mačā pie vārtu guvuma netika.

Būtībā laukuma saimniekiem visas cīņas laikā bija tikai viens puslīdz bīstams moments pie Pāvela Nagļa vārtiem, bet liepājnieks šajā epizodē kontrolēja notikumu gaitu.

Spēlei ritot ar nelielu metalurgu pārsvaru, izšķiroša nozīme izrādījās mūsējo mājasdarbiem jeb treniņos iespēlētām sadarbībām. Tādā veidā labās malas pussargs Roberts Pirktiņš soda laukumā apspēlēja trīs sāncenšus, piespēlēja skrējienā esošajam kreisās malas pussargam Nilam Sitenkovam, kurš neapstrādājot raidīja bumbu vārtos. Arī palielināt pārsvaru viesiem izdevās pēc treniņos noslīpētas sadarbības, kad Jevgēņija Koršakova piespēli gar vārtiem materializēja Deniss Rakels, kuram šosezon tie bija trešie vārti 1. līgā. Savukārt pēc pārtraukuma Toms Mežs pēc soda sitiena izspēles ar galvu panāca 3:0, un šajā epizodē atkal rezultatīvi piespēlēja Koršakovs.

Liepājnieku tuvāko sāncenšu spēlēs “Tukums 2000” atņēma punktus “Jelgavai”, kurā šosezon spēlē “Liepājas metalurga” audzēknis Vjugars Askerovs – 1:1, bet “Daugava” tikai ar minimālu rezultātu 1:0 pieveica “Audu”. Šādi spēļu iznākumi ļāva liepājniekiem turnīrā pacelties uz 1. vietu.

Nākamo spēli metalurgu dublieri sestdien pulksten 18 aizvadīs Liepājas “Olimpijas” stadionā pret komandu “Kauguri/PBLC”.