Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Dublieru “hokejs” Ludzā

01.06.2008 17:12

Ar hokejam raksturīgu rezultātu 5:4 (3:1) beidzās SK “Liepājas metalurgs” futbola komandas dublieru un Rēzeknes SK “Blāzma” spēle nedēļas nogalē Ludzā. Liepājnieku treneris Viktors Lukins pagājušajā nedēļā palika bez sava palīga Aleksandra Katasonova, kurš ar ģimeni pārcēlās atpakaļ uz Maskavu. Ceļu uz Ludzu, kur savu mājas spēli aizvadīja rēzeknieši, metalurgi sāka laikus, bet no Jēkabpils turpmākos 50 kilometrus mūsējo autobuss ceļa remonta dēļ veica gandrīz divas stundas.

Šajā šosejas posmā mūsējiem bija jāpārvar 28 luksofori, un mača norises vietā liepājnieki nokļuva tikai 12 minūtes pirms cīņas sākuma.

Līdz ar to nevarēja būt ne runas par pilnvērtīgu iesildīšanos, un arī laukums bija stipri īpatnējs – uz asfalta uzklāts zāliens, pārvietošanās pa to atgādināja slidināšanos. Turklāt komandai nevarēja palīdzēt vairāki pamatsastāva spēlētāji – Romāns Gladiļins, Ingus Šlampe un Jevgēņijs Koršakovs.

Cīņas ievads gan viesiem problēmas nesagādāja – jau 20.minūtē liepājnieki bija pārliecinošā vadībā (3:0) un arī pārtraukumā devās, pilnībā kontrolējot spēles gaitu – 3:1. Pēc pārtraukuma visi guva vēl vienus vārtus, bet tad sāka veikties arī mājiniekiem. Tikpat eleganti kā savulaik Marko van Bastens pārspēja Rinatu Dasajevu, mūsējo aizsargs Dmitrijs Mihailovs iesita bumbu savos vārtos – 4:2. Rēzekniešu soda laukumā no trīs metriem vārtos netrāpīja Raivo Kalniņš, bet mājinieki palielināja spiedienu un, kad bija palikušas 12 minūtes līdz mača beigām, izlīdzināja rezultātu – 4:4. Liepājnieki vispirms atbildēja ar vairākiem sitieniem pa vārtu stabiem, tomēr izcīnīt kaut punktu mājinieki nespēja. Ar teicami izpildītu soda sitienu savus otros vārtus spēlē guva Jevgēņijs Golovins, tādējādi palīdzot metalurgiem izcīnīt sesto uzvaru sešās līdzšinējās spēlēs – 5:4 liepājnieku labā. Vēl pretinieku vārtsargu pārspēja Krišjānis Dinsbergs un Roberts Pirktiņš, bet Raivo Kalniņš, neskaitot vienu precīzu raidījumu, atzīmējās arī ar trim rezultatīvām piespēlēm.

Nākošā spēle metalurgu dublieriem paredzēta svētdien, 8.jūnijā, izbraukumā pret Daugavpils komandu “Dinaburg”.

Savukārt Latvijas olimpiādes finālturnīrā liepājnieki iekļuva, aizvadot tikai vienu spēli – izbraukumā tika pieveikti jūrmalnieki, bet Jēkabpils komanda uz Liepāju neatbrauca, par ko saņēma tehnisko zaudējumu. Zināms, ka olimpiādē Ventspilī mūsējo pirmie pretinieki būs jelgavnieki.

Komandas standartsituāciju speciālista Jevgēņija Koršakova prombūtnē uzvaras vārtus ar soda sitienu guva Jevgēņijs Golovins.