Dzērves fantastiski izglābjas telpu futbola čempionāta spēlē

04.02.2020 07:04

Andris Sudmalis

Latvijas telpu futbola čempionāta pirmās līgas pirmā posma noslēdzošajā spēlē “Grobiņas SC” pamatlaika pēdējā minūtē guva 3 vārtus un sava laukumā ar rezultātu 7:6 (3:3) pārspēja “New Project”, bet “Nīca/OtankiMill.eu” cīnījās neizšķirti 2:2 (2:1) ar “Nikaru/Ghetto”. Grobiņniekiem lieliskais pirmā posma noslēgums ļāva kopvērtējumā ieņemt 3. vietu, bet nīcenieki ierindojās 4. pozīcijā.

Pirmās līgas rezultatīvākajai komandai “Grobiņas SC” pirms šī mača bija 18 punkti, bet dalīti labākās aizsardzības īpašniecei “New Project” – par 1 punktu vairāk. Grobiņas dzērves aizvadīja lielisku spēles sākumu un tās izskaņu. Pirmajās minūtēs Emīls Knapšis nodrošināja mājiniekiem 2 vārtu pārsvaru, bet līdz pirmā puslaika vidum vadību pārņēma jaunais projekts. Renalta Freimaņa vārti pirmo puslaiku ļāva noslēgt neizšķirti 3:3, Toms Gucs otrā puslaika sākumā atkal izvirzīja vadībā mājiniekus, bet tad viesiem vēlreiz padevās 3:0 izrāviens.

Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, “Grobiņas SC” bija iedzinējos ar 4:6, bet 18 sekundēs sagrieza cīņu kājām gaisā. Emīls Knapšis iesita 2 vārtus 5 sekunžu laikā un izlīdzināja rezultātu, savukārt uzvaras golu iesita Ralfs Džeriņš. Rolandam Vagančukam jau pēc 1 sekundes bija iespēja nostiprināt mūsējo pārsvaru, tomēr viņš nerealizēja 10 metru soda sitienu.

“Nīca/OtankiMill.eu” pēdējā kārtā tikās ar “Nikaru/Ghetto”, kas pretendēja uz 1. vietu kopvērtējumā. Arī šajā mačā mūsējie izvirzījās vadībā ar 2:0 – vārtus 6. un 8. minūtē iesita Aleksis Kristaps Rozenbergs. Mājinieki savus golus sasita abu puslaiku izskaņā, un arī getiņa rindās abas reizes precīzs bija viens spēlētājs – Artjoms Loginovs. Viņš 20. minūtē vienus vārtus atspēlēja, bet 39. minūtē izrāva neizšķirtu.

Rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Nīcas komandas pārstāvis Alvis Kristians Naumčiks ar 12 vārtiem ieņēma 4. vietu, bet tūlīt aiz viņa ar 11 goliem ierindojās Grobiņas vienības spēlētājs Emīls Knapšis.

Pirmās līgas 6 labākās komandas otrajā posmā, saglabājot pirmajā posmā iegūtos punktus, aizvadīs vēl viena apļa turnīru, kura uzvarētājs kļūs par Latvijas pirmās līgas čempionu un iegūs tiesības 2020./2021. gadā spēlēt virslīgā.