Trešdiena, 2. decembris Sniedze, Meta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Egils Trušēlis iesniedz atlūgumu

Egils Trušēlis iesniedz atlūgumu
Foto: Mārtiņš Sīlis
08.04.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Futbola skolas direktors Egils Trušēlis ir iesniedzis atlūgumu, un paredzams, ka pašreizējā amatā viņš nostrādās vēl līdz aprīļa beigām. Par savas aiziešanas diviem iemesliem direktors min sarežģītās attiecības ar futbola klubu “Liepāja” un šķelšanos Liepājas Futbola skolas kolektīvā.

Skaidrojot savu atkāpšanos no amata, Egils Trušēlis saka: “Pēc Māra Verpakovska aiziešanas uz Rīgu, Liepājas futbolā un tai skaitā jaunatnes futbolā sākās pārmaiņas, kas ļoti tieši skāra treneru, skolas administrācijas un manu darbu. Pārmaiņu periodā bija daudz dažādu izaicinājumu, kas bija saistīti ar tālāko sadarbību, ar kopīgas U21 komandas veidošanu, ar spēlētāju licenču pārņemšanu, ar akadēmijas funkciju pārņemšanu. Visā šajā procesā bija vērojams, ka daudzām lietām raksturs, iespējams, bija smagāks nekā tas varēja būt, ja [futbola] klubs [“Liepāja”] tās būtu kārtojis ar citu seju, vienkārši izsakoties. Es uzskatu, ka kluba pašreizējiem vadošajiem darbiniekiem varbūt ir palicis kāds rūgtums no iepriekšējo laiku lēmumiem, iepriekšējās valdes lēmumiem un izteikumiem, kas, iespējams, tika projicēts uz mani un neļāva mierīgi apsēsties pie apaļā galda, lai mierīgi visu izrunātu un ļautu lietām virzīties uz priekšu. Uzskatu, ka šobrīd, ņemot vērā to, ka klubs skolai ir viens no svarīgajiem sadarbības partneriem, es nevaru pilnvērtīgi strādāt. Uzskatu, ka, nākot jaunam cilvēkam manā vietā, būs iespēja praktiskās attiecības pacelt labākā līmenī, nekā tās ir šodien. Tāpat saistībā ar visām pārmaiņām skolas kolektīvā ir jūtama neliela šķelšanās attiecībā uz skolas izvēlēto virzienu, veidojot patstāvīgu, neatkarīgu darbu, kas attiecas uz akadēmiju un jauniešu sagatavošanu. Iespējams, ka ir limitētas manas spējas šo sašķeltību savest kārtībā normālā termiņā. Pateicos Liepājai, audzēkņiem, treneriem un klubam par kopīgo darbu, kas ir ieguldīts trīsarpus gadu laikā. Es strādāju līdz aprīļa beigām. Pēc tam nekur no Liepājas nepazudīšu. Ja skolai būs vajadzīgs ilgāks periods, lai pārņemtu lietas, noteikti mēģināsim darīt tā, lai vadības, līderības maiņa atstātu pēc iespējas mazāk seku uz treneru darbu, audzēkņiem, vecākiem utt.”

Par to, ka attiecībās starp mūsu pilsētas futbola diviem elementiem – Liepājas Futbola skolu (LFS) un futbola klubu “Liepāja” (FKL) – šķīst dzirksteles, bija dzirdams jau pagājušā gada izskaņā. Tādas runas bija arī gada sākumā, kad FK “Liepāja” vajadzēja noslēgt jaunu sadarbības līgumu ar skolu, lai saņemtu licenci dalībai virslīgā. Strīda objekts bijis kompensācijas apmērs, ko LFS vēlējās saņemt no FKL par futbolistiem, kurus klubs pārdotu.

Arī Egils Trušēlis par attiecību saasinājuma punktu min abu pušu sadarbības līgumu: “Saasinājuma punkts bija arī akadēmijas un skolas spēlētāju sagatavošanas funkciju pārņemšana pilnībā skolas rokās. Iepriekš skola realizēja profesionālo ievirzi, bet klubs palīdzēja skolai realizēt akadēmijas programmu. Tagad, jūtot pārmaiņas [klubā], mēģinot vadīt potenciālo risku, draudus, kas var iestāties saistībā ar nepastāvību vai vēl kaut ko, man likās, ka mans pienākums ir maksimāli atdalīt no FK “Liepāja” to, kas ir saistīts ar jauniešu sagatavošanu ar mērķi, lai būtu stabilitāte, ko var nodrošināt pašvaldība.”

Visvairāk šķēpi tikuši lauzti par līguma punktiem saistībā ar sadarbību un kluba finansējumu skolai, lai tā varētu realizēt akadēmijas programmu. “Laikam viskarstākais jautājums bija par nākotnes kompensāciju gadījumā, kad skolas sagatavots spēlētājs nonāktu klubā, bet pēc tam tiktu pārdots, piemēram, uz ārzemēm. Par to, kā procentuāli sadalīt [finanses] starp skolu un klubu. Tur bija vislielākās atšķirības mūsu viedokļos.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 8. aprīļa numurā.

#kvards-20190408-08#

22 komentāri

2019-04-08 07:21

Kašmars: Tā Deksnis kārto lietas! Visi mūk, kur nu kurais! Kad beidzot to ielikteni nomainīs uz varošu un
profesionālu nozares pārzinātāju?

2019-04-08 07:30

Futbolists 7: Tas viss izskatās baltiem diegiem šūts, tieši kādu akadēmisko daļu futbola klubs varēja nodrošināt. Smieklīgi izskatās no malas. Kur Vilnītis ar Deksni skaras klāt, tur viss jūk un brūk.

2019-04-08 07:51

Mario: Jauniešu mājas vadītāja, futbola skolas vadītājs, kurš nākamais?

2019-04-08 08:18

Ble: Tie kropļi no FK Liepāja ar Zuti priekšgalā jau sāk galīgi riebties.:(
''Paldies'' viņiem par centieniem sačakarēt Liepājas jaunatnes futbolu.

2019-04-08 08:23

Ivars Z: FKL grib uz haļavu izmantot citu cilvēku darba augļus, un pie tam vel tālākā perspektīvā arī nopelnīt.
par velti nemēdz būt pat siers peļu slazdā, jo kādam tas siers ir jānopērk.

2019-04-08 08:33

Mamma: Ļoti patīkams un jauks cilvéks.Uz mani viņś atstája ļoti pozitīva cilvéka iespaidu,mūsu pirmais treneris.Tieśàm ar bérniem prata stràdàt un laipns un smaidīgs.Ar tàdu varétu kontaktéties visu laiku.Lai Tev Egils vis labi.Ej tur kur novérté un jūties labi un vari būt saskaņà ar savàm vértībàm.Un sporta skolai vai paśvaldībai ieteiktu par maznodrošinàto,talantīgo bèrnu kaut kàdu sponsorèśanu.Futbols nav léts sporta veids.

2019-04-08 08:49

KabacisKubā: Diezgan nesaprotami iemesli. ja jau gribēja sakārtot futbola skolu, kāds sakars ar to, ko grib vai negrib klubs. Varēja strādāt. Kaut kas tīrs te neizskatās. Pēdējā laikā pārāk bieži no Dekšņa nozares cilvēki pamet darbu. Koncertzāles mārketinga vadītāja, jauniešu mājas vadītāja, futbola skolas vadītājs, Dekšņa kungam nav ko teikt pa šo?

2019-04-08 09:02

vērīgais: Vispār baisi. Bija Liepājas klubs,kas ar saviem spēlētājiem panāca teicamu rezultātu 2015.gadā Tagad atnāk bagāts papiņš ar savu dēliņu, kurš vēl norāda kā jāfunkcionē futbola skolai. Kaut kā dīvaini...
Tiešām nosvērts, inteleģents cilvēks, profesionālis,kurš iestājas par to, lai puišiem ir kur trenēties, ja arī viņi netiktu,tajā komndā, ko sauc par meistarkomandu.

2019-04-08 10:03

Qr: Gudru un zinošu cilvēku ģimene, šādi kā E.Trušelis un Dr Kraule ir nepieciešami Liepājai kā skābeklis. Tāpēc atliek vien turēt īkšķus ka šī ģimene paliks Liepājā. Domei ar steigu jādomā kā noturēt šos speciālistus.

2019-04-08 11:19

Mamma: Pilnīgi piekrītu Qr.Bèrnu ķirurgs pilsètai uz rokàm jānēsā.Kas mums ir maksas Kibalčiks 25 euro reize,kuram ir gari pieraksti un kavè regulāri?Cienam un sargàjam,turklāt futbols iet roku rokà ar traumām.

2019-04-08 12:52

Gepards: Neviens nezin tās aizkulises. Bet tedzu tikai vienu ka futbolā Liepājā valda bardaks. Ne par velti Verpakovskis nosvīda un Grebis pēkšņi pārstāv Grobiņu. Kaut kas tur smird.

2019-04-08 13:33

juriiiitis: Smuks puika kurš nevar pieņemt nevienu lēmumu un izlaidis visu skolu pašplūsmā, jo grib ar visiem draudzēties.

2019-04-08 14:58

Happy wind..: Šeit daudz, kas ir jāsaliek pa plauktiņiem. Jebkurš profesionāls klubs ir biznesa projekts, veiksmīgs vai neveiksmīgs tas atkarīgs no īpašniekiem. Nr.1 pašvaldība nedrīkst iesaistīties ar finansējumu šādā projektā, jo nesaņem daļu no spēlētāju transfēriem. Tas pats ir ar futbola skolu, ja nav stingra līguma par skolas izaudzināto jauniešu pārdošanu, ar klubu nekāda sadarbība nevar būt iespējama, jo futbola skola ir uz valsts/pašvaldības/vecāku finansējumu balstīta. Ja klubs grib paturēt transfērus par šiem spēlētājiem tad viņam ar savu finansējumu ir jānāk iekšā futbola skolā un pašvaldības finansējumam klubā jābūt 0.

2019-04-08 15:04

No futbola: Liepājas Futbola skolas direktora vietniece Maruta Vārpiņa arī varētu pamest skolas ierindas. Ciniska, lecīga, iedomīga sievišķis, kura pat sveicināties nemāk ar bērniem. Ar vecākiem runā kā ar pabirām un iedomību. Tādiem cilvēkiem kā Maruta vieta ir mežā. Bet ne strādāt ar cilvēkiem.
Žēl ka Trušelis pamet savu darba vietu. Ļoti labs cilvēks. Novēlu Egilam izaugsmes iespējas citur. Pieļauju, ka ar Marutu Egilam ar bijušas problēmas, jo tā kundze gados grib Egila vietu.

2019-04-08 16:15

rrr: No Hromova Ziemā sniegu neizprasīsi.

2019-04-08 19:47

funs: Da tur vispār tajā treneru”kolektivā”ir īsts odžu midzenis nr.1 Zuntners vec un jaunākais,Trušelis pareizi saka ,ka klubam jāmaksā kompensacija par audzinatajiem futbolistiem vai nu tad Fk jāfinansē sporta skola,neviens ne otrs nenotiek!!!

2019-04-08 19:51

Xr: Netika galā ar futbola treneru patvaļu- vecāku slaukšanu.

2019-04-08 19:54

coroner: Maruta Vārpiņa-cilvēces bieds

2019-04-08 20:02

Treneris: Vārpiņa ir riktīgs šķēlējs.

2019-04-09 08:20

Riciba: Kartejais pirmspensijas cilveks, Maruta, kas censas ar savu ricibu un attieksmi izpatikt pasvaldibas vaditajiem. Un ka jau vienmer- futbola audzekni-berni- ir nulles vertiba. Par berniem jau Latvija nekad nedona, tie ir tikai pastarpinata problema

2019-04-09 22:41

Evija: Katru rakstu sākumā komentē cilvēki (cilvēks), kurš nemitīgi nomelno Vilnīti un Deksni? Katru rakstu! Lielisks politisks gājiens. Idiotu bars. Diemžēl daudzi arī pavilksies un atkal sabalsos par Sesku un Ansiņu. Ak! Domes pārstāvji! Ja vien lasāt šos murgus, ziniet, ka ir cilvēki, kuri uz jums arī paļaujas un tic. Zinu, ka aizies tie, kuri nedara labi savu darbu. Ka mainīs savas vietas tie, kuriem vajadzēs. Ticu, ka viss iecerētais izdosies :)

2019-04-10 00:30

Anda: Vēl nav beigusies tā mode pret Sesku burkšķēt. Redzēsim nu, kā Vilnītis "apsaimniekos" to, kas viņam atstāts.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz