Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Favorītu trijnieks atraujas no sekotājiem

10.09.2006 22:06

0

Svētdien Latvijas virslīgas čempionātā “Liepājas metalurgs” savāsmājās pieveica “Rīgas” futbolistus ar 3:1 un turpina cīņu parvisaugstākā kaluma medaļām.

“Liepājas metalurgs” – “Rīga” 3:1 (2:1).

“Liepājas metalurgs”: Spole, Soloņicins, Kļava, Zirnis, Surņins, Petrenko, Tamošausks (Astrausks, 80.), Miceika, Kalons (Rimkēvičs, 74.), Karlsons, Grebis (Ivanovs, 66.).

Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Miceika (3., 21.); Karlsons (85.); “Rīga” – Mežeckis (14. no 11 m.s.)

Brīdinājumi: “Rīga” – Agafonovs (56.)

Mūsējie spēli sāka ar trim aizsargiem un ar Petrenko balsta pussarga postenī, Miceikam ļaujot spēlēt vairāk laukuma vidusdaļā un pieslēgties uzbrukumiem, kas pirmajā puslaikā deva augļus.

Pirmais bīstamais moments pie viesu vārtiem radās jau 3.minūtē, kad Karlsona no labās malas sisto bumbu aiz gala līnijas novirzīja “Rīgas” aizsargs. Pēc Soloņicina izpildītā stūra sitiena bumba pāris reizes tika raidīta burzmā vārtu priekšā līdz sasniedza Miceiku, kurš ar otro mēģinājumu to ietrieca tīklā. Tomēr jau 14.minūtē kļūda aizsardzībā rīdziniekiem ļāva rezultātu izlīdzināt. Zirnis, ar galvu atspēlējot bumbu atpakaļ, to iedeva Krjauklim, kurš, apspēlējot Kļavu, trāpīja mūsu aizsargam pa roku. 11 metru sitienu realizēja Mežeckis.

Pēc tam pāris labu iespēju neizmantoja mūsējie, taču puslaika vidū vienā no uzbrukumiem Kalons no laukuma vidusdaļas iedeva piespēli kreisajā malā Surņinam, viņš precīzi centrēja soda laukumā uz Miceiku, kurš otrreiz izvirzīja liepājniekus vadībā.

Vēlāk labu kombināciju izspēlēja Karlsons, Grebis un Kalons, kura sitienu atvairīja viesu vārtsargs Solovjovs. Dažas labas iespējas tikt pie panākuma bija arī viesiem, piemēram, “Rīgas” jaunpienācējam Agafonovam (no Vladikaukāzas “Spartak”), kurš no 20 metriem aizšāva mazliet garām kriesajam vārtu stabam.

Otrā puslaikā spēle galvenokārt ritēja viesu laukuma pusē. Iespēja izcelties bija Karlsonam, Grebim, Kalonam, taču to neļāva neprecizitātes un “Rīgas” aizsargi. Puslaika vidū metalurgu treneris uzbrucēja Grebja vietā laukumā sūtīja aizsargu Ivanovu, vēl pēc brīža Kalona vietā spēlē iesaistījās Rimkēvičs, tad pēc sadziedētās traumas laukumā devās Astrausks.

77.minūtē pēc Soloņicina tiešā brīvsitiena asprātīgi bumbu pielaboja Karslsons, taču vārtsargs to tvēra, bet pāri viņa rokām lidoja klāt piesteigušais Rimkēvičs. Taču mājinieku pūliņi uzbrukumā tika atalgoti – Soloņicinam izpildot stūra sitienu, bumba atrada Karlsonu, kurš nepalecoties ar galvu to raidīja vārtu stūrī.

Šajā kārtā pie uzvarām tika arī abi citi čempionāta favorīti, tādējādi turnīra tabulā uzskatāmi iezīmējot pirmo trijnieku. “Skonto” pieveica “Ditton” ar 2:0, “Ventspils” – “Dinaburg” 3:0, savukārt “Jūrmala” uzvarēja “Dižvanagus” 3:0.

Nākošo spēli metalurgi aizvadīs šosestdien Liepājā, kad mūsējiem pretī stāsies “Skonto”.

komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:

– Ne viss izdevās, bet trīs punktus izcīnījām. Pēc izlašu mačiem ir grūtāk noskaņot komandu cīņai. Varējām iesist daudz vairāk, bija kļūdas aizsardzībā. Tagad nedēļas laikā mums ir jātiek ar tām galā, gatavojoties spēlei pret “Skonto”. Pēc traumas iespēlējām Ivanovu, viņš nākošajā mačā droši vien ies laukumā.

“Rīgas” galvenais treneris Sergejs Semjonovs:

– Vairumā spēles epizožu mēs vienkārši zaudējām. Aizsardzības līnija šādā sastāvā spēlēja pirmo reizi. Mans uzdevums ir komplektēt komandu un skatīties nākotnē. Pamēģinājām spēlēt ar diviem uzbrucējiem, tomēr kvalificētu futbolistu trūkums neļauj mums pagaidām ar stiprām komandām nospēlēt pietiekami cienīgi. Otrajā puslaikā nebija pat ko nomainīt, lai atsvaidzinātu spēli.