Finālā spēlēs arī dāmas. “Liepājas Futbola skola” savā laukumā pieveic rīdzinieces

Latvijas sieviešu kausa izcīņas pusfinālā “Liepājas Futbola skola” savā laukumā smagā cīņā ar 2:1 (0:1) pieveica “Rīgas Futbola skolu-2”. Liepājnieces uzvaru izrāva spēles galotnē pēc realizēta 11 metru soda sitiena.

28.09.2021 06:00

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Saule, S. Čamane, Smirnova, Šarija (Šenberga), Dreimane, Freidenfelde (Prūse), Heringa, Propošina, Tīle, Jegorova, Ozola.

Pēc pauzes, kas bija saistīta ar izlašu spēlēm, ierindā atgriezās pašmāju futbols un Latvijas kausa pusfināls. Liepājnieču oponente bija pirmās līgas līdere “Rīgas Futbola skola-2”, kura šosezon vēl nebija izjutusi zaudējuma rūgtumu. Līdz kausa pusfinālam abas vienības nonāca bez īpašiem sarežģījumiem, izcīnot pa divām pārliecinošām uzvarām. Rīdzinieces ceturtdaļfinālā ar 6:1 pieveica Rēzeknes futbolistes, bet mūsējās ar 7:0 sakāva “Olaini”.

Mačs Liepājā mājiniecēm iesākās ar vēsu dušu. Jau pirmais bīstamais moments pie laukuma saimnieču vārtiem atnesa izmaiņas rezultātā – piektajā minūtē pēc viltīga tālšāviena Madlēna Marta Godiņa izvirzīja viešņas vadībā. Rīdzinieces pie kurzemnieču vārtiem vairs īstus draudus neradīja, turpretī aizsardzībā pirmajā puslaikā darbojās nevainojami. Liepājnieces spēlēja bikli, lēni, piespēļu kultūra bija vāja. Liepājas treneru korpuss jau 24. minūtē veica pirmo maiņu, un laukumā devās komandas snaipere un izlases spēlētāja Signija Šenberga.

Pēc pārtraukuma spiediens uz viešņu vārtiem pieauga, un rīdzinieces retu reizi šķērsoja laukuma viduslīniju. Temps kļuva straujāks, arvien vairāk sāka izpausties “Liepājas Futbola skolas” tehniskais un fiziskais pārākums. Tomēr līdz golam bija jāgaida ilgi, jo rīdzinieces prasmīgi cīnījās sava soda laukuma tuvumā, kā arī lieliski vārtos darbojās Keita Supe.

Saliedētais viešņu kāršu namiņš sabruka 73. minūtē, kad uzbrukuma kreisajā malā labu piespēli Šenbergai atdeva komandas kapteine Sintija Čamane un mūsu uzbrucēja ielauzās soda laukumā, kur atrada nepiesegtu Gunu Ozolu. Raidījums no 12 metriem vārtu kreisajā stūrī bija precīzs, un rezultāts kļuva 1:1. Laukuma saimnieces ar lieliem spēkiem devās pēc otrajiem vārtiem, un drīzumā tie arī tika sagaidīti. Pirmo reizi mačā kļūdījās Supe, izgājienā nepārdomāti rupji nospēlējot pret Evelīnu Freidenfeldi, un tiesnese Viola Raudziņa nevilcinoties norādīja uz “punktu”.

Standarta situāciju izpildītāja Rebeka Tīle savu pienākumu veica nevainojami, un 80. minūtē mūsējās izvirzījās vadībā. Pretinieču centieni mainīt spēles gaitu bija bikli, un mūsējās iesoļoja kausa finālā.

Cīņa par trofeju paredzēta 31. oktobrī Rīgā, kad liepājnieču pretinieces būs valsts čempiones no “Rīgas Futbola skolas”. Pirms tam mūsējās vēl aizvadīs pēdējās divas spēles Latvijas futbola sieviešu līgā. 10. oktobrī liepājnieces ciemosies pie FK “Auda”, bet 14. oktobrī čempionāts finišēs, izbraukuma mačā tiekoties ar FK “Olaine”.

KOMENTĀRS

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Spēlējām ar ļoti jaunu komandu, kurā vidējais vecums ir 16–17 gadi. Ļoti vāji iesākām spēli, pirmajās 25 minūtēs laukumā neizdevās nekas. Nespējām pieturēt bumbu, spēlētājas izskatījās pārdegušas vai pārgatavojušās. Pēc tam veicām vienu maiņu, nelielas korekcijas izvietojumā un sākām jau aktīvāk uzbrukt, arī bumba sāka klausīt. Jāizsaka kompliments rīdziniecēm, jo ļoti labi meitenes cīnījās, kompakti aizsargājās. Izpildījām daudz standarta sitienu, bet no tiem nespējām neko radīt. Galotnē nospēlēja pieredze, fiziskā kondīcija, un paldies par to mūsu spēlētājām. Apsveicu visus ar iekļūšanu kausa finālā.