Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

FK “Liepāja”: 3–4 nigērieši būs optimāls skaits

FK “Liepāja”: 3–4 nigērieši būs optimāls skaits
Foto: Mārtiņš Sīlis
27.11.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Vēsts par futbola kluba “Liepāja” izveidoto akadēmiju Nigērijā izraisīja visai skaļu ažiotāžu, turklāt ne tikai sporta un futbola vidē, bet arī pašvaldības gaiteņos. Kluba divi direktori Roberts Mežeckis un Dāvids Jansons uzskata, ka pirmajā publikācijā skaidrotie organizācijas mērķi nav pilnībā saprasti, un uzsver – Nigērijas akadēmija izveidota, lai klubs jau Āfrikā izvērtētu spēlētāju atbilstību “Liepājai”, kuras sastāvā nākamgad paredzēts iesaistīt tikai trīs vai četrus nigēriešus.

Futbola kluba “Liepāja” sporta direktors Roberts Mežeckis skaidro, ka, neskaitot pašvaldību, šajā organizācijā līdzekļus iegulda viens cilvēks – Oļegs Hramovs, bet Latvijā futbolu ir grūti būvēt kā biznesa projektu: “Ir jāmēģina balansēt starp ieguldījumu un rezultātiem. Vērtējot šo gadu, bija izgāšanās. Ieguldījumi bija diezgan lieli, bet rezultāts – slikts. Tāpēc radās domas par optimizēšanu – budžetu samazināt, bet ar citiem veidiem sasniegt labāko rezultātu. Mēs izveidojām šo akadēmiju, lai spēlētāju pirmo atlasi veiktu tur uz vietas, lai nevestu šurp daudzus leģionārus. Tad, ja kāds neatbilstu mūsu prasībām, būtu jādomā, kā lauzt līgumu. Šādā veidā mēs minimizējam riskus,” saka R. Mežeckis.

“Liepājas” galvenais treneris Andrejs Kaļiņins Nigērijā pirmoreiz viesojies oktobra sākumā, bet novembrī tur vada treniņus un vērtē, kuri futbolisti varētu derēt klubam. Paredzams, ka sākotnēji no Nigērijas uz Liepāju atbrauktu 7–8 spēlētāji, kuri te trenētos janvārī un februārī. Pēc viņu snieguma izvērtēšanas liepājnieki pieņems lēmumu spēlētājus paturēt, sūtīt mājās vai varbūt izīrēt.

Kad parādījās informācija par akadēmijas izveidošanu, daudzi Liepājā satraucās, cik daudz naudas šim mērķim tiks tērēts. FK “Liepāja” saka, ka līdz šim izmaksas par viena Āfrikas futbolista atvešanu uz Liepāju veidoja aviobiļetes cena, vīza, darba atļauja, alga, dzīvesvietas īre un ēdināšana. Tagad kluba galvenās izmaksas saistās kluba vadītāju un treneru aviobiļetēm uz Nigēriju un vēl dažām pozīcijām.

Roberts Mežeckis: “Es saprotu, ka mūsu finansiālā atbalsta Nigērijas akadēmijai vispār nav. Mēs atbalstām ar treneriem, aparatūru, inventāru. Mūsu treneri brauc uz turieni strādāt. Spēlētājus atlasām un sagatavojam ārzemēs.

Uz Liepāju mēs vedam tos, kuri šeit Latvijā gatavi progresēt tālāk. Tas būs optimāli, ja nākamsezon pirmajā komandā būs 3–4 spēlētāji no Nigērijas akadēmijas,” saka R. Mežeckis.

Viņa kolēģis D. Jansons piebilst, ka klubs cer arī no Liepājas akadēmijas katru gadu piesaistīt tikpat daudzus spēlētājus.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis: “Liepājas pilsētai prioritātes un akcenti nav mainījušies. Pilsētai ir svarīgi, lai mūsu vietējie futbolisti, sākot no sporta skolas un tālāk pa piramīdu, spēlētu visās iespējamās līgās un, protams, ja tas ir iespējams, arī [virslīgas] klubā vai citos klubos.

Man pēc publikācijas [“Kurzemes Vārdā”] bija saruna ar klubu, un dzirdēju citu stāstu. Nav tā, ka [klubā] būs tikai un vienīgi šīs [Nigērijas] akadēmijas spēlētāji, bet šī ir iespēja atlasīt spēlētājus, lai uz Latviju atvestu mazāk pārbaudāmos spēlētājus. Droši vien klubs ir sapratis, ka tā ir pareiza matemātika.

Tomēr, ja šis ir vēl viens veids, kā palielināt šeit spēlējošo viesstrādnieku skaitu, tad es to īsti nesaprotu un pašvaldība nav ieinteresēta tajā.

Jāgaida, kad uzzināsim kluba mērķus un kāda būs jaunā komanda, kas tiks pieteikta nākamajai sezonai. Skaidrs, ka, pilsētai iesaistoties futbola kluba atbalstīšanā, mums ir savas nostādnes, savas prasības no kluba, ko mēs sagaidām.

Vai ir paredzēts noteikt ārzemnieku skaitu Liepājas profesionālajās komandās dažādos sporta veidos? Mums vēl ir priekšā saruna ar kluba īpašniekiem par jauno sezonu, kā jau katru gadu. Ja paskatās valstiski, tad primāri jautājums ir federācijas kompetencē. Klubs ir privāts, un tas pats izvēlas savu politiku, bet jautājums ir, cik Liepāja ir ieinteresēta šādā politikā. Pilsēta tajā iesaistās ar līdzfinansējumu un atbalstu. Pilsēta var izvēlēties savu redzējumu, cik lielā mērā mēs esam gatavi atbalstīt kluba politiku.

Man būtu svarīgi dzirdēt kluba vadītāja viedokli par nākamā gada sastāva komplektāciju. Vieta sastāvā ir paredzēta arī vietējiem spēlētājiem. Un tad droši vien ir aktuāla diskusija par to, kādu mēs kā pilsēta redzam iespējamo limitu. Pretī var būt kluba viedoklis par komandas komplektēšanu. Attiecīgi sarunās mēs vai nu nonākam pie līdzīga redzējuma, vai ne.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 27.novembra numurā.

#kvards-20191127-06#

18 komentāri

2019-11-27 08:07

......: Pilsētai vienas atrunas ! Tāds fufels !
Šī NG skolas izveide būšot lētāk...ha ha ha
Lai tas Hramovs bīda savu biznesu par saviem līdzekļiem...liepājniekiem tie "viestrādnieki" nav vajadzīgi !
Hramova bizness ir skaidrs : Tur "uzaudzēt" vietējos un tirgot citiem klubiem...un pie vienas vietas par vietējo FK Liepāja...biznesmenis,ibio...

2019-11-27 08:58

voloģa: Pilsētai ar līdzekļiem un infrastruktūru jāatbalsta vietējais amatieru čempionāts, perspektīvā varbūt pirmās un virslīgas pilsētas komandas. Hrams lai ceļ savu stadionu ar terakotas armiju tribīnēs.

2019-11-27 09:04

žēl ka tas viss tāaaa: Te visu bīda viņa naudiņa....Atradis veidu ka biznesu celt!!! Smuekligi!!!
Bet mes gribam Liepāja savu futbolu ar saviem pašu futbolistiem!!!
Netīrs te visss....

2019-11-27 09:31

Endžī: Nesaprotu, par ko ir "cepiens". Es pilnībā piekrītu Kluba direktoru idejai, jo tas tiešām ir lētāk: uz Nigēriju lido, tur strādā un izvērtē nigēriešu atbilstību FK vajadzībām un tikai tie, kuri atbilst, tiek vesti uz Liepāju. Kur ir problēma? Kas ir nepareizi? Pie tam 95% no FK finansējuma ir privāts. Liepājnieki tiks gan komandā, gan spēlēt. Ko ņematies? P.S. Es neesmu FK fans un ne tuvu futbola cilvēks, bet jādomā loģiski!

2019-11-27 10:39

s.fans: Ja spelētājus izvēlēlēsies tādi cilvēki,kā Mareks Zuntners,tad paliksim pie vecas siles.Lai noskatītu labu spēlētāju ir vajadzīgs profesionāls,cilvēks ar pieredzi,kurš jau ir sasniedzis kaut kādus rezultātus,neviss kas tikai daudz grīb.

2019-11-27 10:45

Yo endžī: 95% finansējums ir privāts?no kurienes tāds procents.tad jau tiešām nav ko cepties va ne.stadionu izmaksas ir tikai 5%!!!!gan palīgstadions gan olimpijas stadions,kur viņi trenējas.Tad lai nav kašķis,hramovs paņem nomā stadionus(tie tak tikai 5%) i viss!!!kā gribu,tā daru.Liepājnienieki tiks laukumā?mošk tie 5%:D.bet ja endžī saka,ka nav problēmu,tad arī nebūs.visu gaišu tumšā naktī

2019-11-27 13:30

To ... Yo endžī: cik procentuali Liepajnieki ir FK Liepajas sastava? man liekas ka kadi 20% , un vai tad so treninbazes izmantosana ir vairak kaa 20% no kopeja kluba budzeta.

2019-11-27 13:33

Mūsdienīgi: Normāls, globāls pārvaldības veids. FK Liepāja radījuši sev iespēju nevis uz "aģentu" godavārda vest ārzemniekus uz Latviju un tos pārbaudīt šeit, bet uz Liepāju vest tikai futbolistus, kas te būs lietaskoks un sastādīs labu konkurenci vietējiem. Viss normāli!

2019-11-27 13:38

juhan: hi hi, nu tad varēsim runāt par nigeritāņu komandu, vai tad mums patiešām nav SAVU cilvēku, kuri šeit dzimuši auguši ?

2019-11-27 14:18

Esc_: Smieklīgākais tas,ka par āfrikas akadēmiju pašvaldība uzzin no preses.īsts partnerības piemērs.kamēr zem pašvaldības ir futbola skola,šie āfrikā kruķī ātro biznesu.totāls idiotisms

2019-11-27 14:44

es...: Ja nebutu Hramova, Uz so bridi Liepaja cinities par neizkrisanu no virsligas. Jo neviens nespeles par PALDIES. Cits jautajums MZ lietderiba kluba ?

2019-11-27 15:25

zevs to es...: pareizi tu saki,Liepāja jau būtu izkritusi uz 1Līgu bez naudas..
pašvaldības 5% pat nevarētu nosegt Ikaunieka algu....

2019-11-27 16:02

Ivars Z>zevs to es...: Neviens normāls cilvēks nepārmet, un, visticamāk, nekad arī nepārmetīs Hramovam, ka tas iegulda naudu Liepājas futbolā. Visu cieņu viņam par to!
Tikai, diemžēl, viss nebeidzas ar tikai to ka viņš iegulda naudu klubā. Naudu apsaimniekot arī jāmāk. Un ja viņš tās uztic cilvēkiem, kuri to neprot, tad rezultātā ir tas kas ir. Darbs un nauda vējā izmesta.

2019-11-27 17:18

zevs to Ivars: nevar zināt,ko viņs grib.. vrb vnk naudu pamazgāt... likums te baigi ļauj.. mazgāt... uz nebēdu

2019-11-27 18:15

Jefiņi pie stūres: Man arī žēl Hramova kinga ieguldītā nauda, ar tādiem jefiņiem pie vadības nekas labāks nav gaidāms.

2019-11-27 20:39

Jefiņs: Neskaiti naudu svešos makos..gan jau Hramova kungs zin,kā tērēt savu naudu ! Experti ..

2019-11-27 21:30

To jefiņš: Tev Hramovs ir kungs (tu tā pats raksti) ta jau tu esi vergs , vergiem jādodas līdz saviem kungiem uz viņu dzimteni .Laimīgu ceļu jefiņ

2019-11-27 23:44

LM fans: Kas par traku, tas par traku - klubs ar milzīgu Liepājas pilsētas atbalstu atguvis budžetu, kas tāds pats kā Zaharjina laikā, kad cīnījāmies par titulu pret Skonto un Ventspili, bet kļuvis par turnīra lejasgala komandu, kas turpina eksperimentēt ar Āfrikas spēlētājiem.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli