Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Foto un video: FK “Liepāja” piekāpjas Igaunijas čempioniem

Otrdien ar “Liepājas” zaudējumu 1:3 (1:1) LOC futbola hallē notikušajā spēlē pret Igaunijas čempioni Tallinas “Floru” sākās Livonijas Ziemas kausa izcīņa.

16.01.2024 13:37

“Liepājas” sākuma sastāvs: Kurakins, Fals, Sanē, Pacacia, Tīdenbergs, Rozgoņjuks, Horheli, Diufs, Ardazišvili, Ba, Bagdasarjans.

Liepāja neievēroja Latvijas klubu praksi un potenciālos jaunpienācējus nevis kristīja par Pārbaudāmajiem, vēl arī numurējot viņus, bet sauca īstajos vārdos.

Starta vienpadsmitniekā liepājnieku kreklu uzlaikoja gruzīnu centra aizsargs Pacacia, kurš, saskaņā ar “Transfermarkt” informāciju, jau ir pievienojies klubam.

Savukārt iepriekš saistībā ar “Liepāju” nebija dzirdēti moldāvu centra aizsargs Artjoms Rozgoņjuks, gruzīnu pussargs Andrija Horheli, senegāliešu aizsargs Šeihs Diufs un no tās pašas valsts nākušais uzbrucējs Rasuls Ba.

Tieši viņš jau 4. minūtē saņēma piespēli brīvā zonā uzbrukumā un, izmantojot igauņu ne pārāk veiklas darbības aizsardzībā, ar ripinājumu tālajā apakšējā vārtu stūrī atklāja rezultātu.

Viesi atspēlējās pēc mazāk nekā desmit minūtēm, kad, savukārt, savus oponentus nogulēja liepājnieku aizsardzība, ļaujot uzbrucējam Markam Lepikam netraucēti raidīt vārtos Kurakina atsisto bumbu.

Līdz ar otrā puslaika sākumu laukumā devās pilnībā izmainīti abu komandu virknējumi. Liepājniekiem tajā bija vairāk vietējo, gados jauno un iepriekšējā sezonā “Liepājā” spēlējošo futbolistu, kā arī daži šīs ziemas jaunpienācēji.

Sākotnēji liepājnieki ieguva itin izteiktu pārsvaru bīstamu vārtu gūšanas momentu radīšanā, pamatīgi noslogojot igauņu vārtu vīru, kuru visvairāk saudzēja Paps Diufs un Markuss Kruglaužs, bet savu reizi pažēloja arī citi mājinieki.

Laukuma saimnieku centība un azarts sadevās rokās ar pārgalvību un vieglprātību, kuru sekas bija pārāk lielas vaļas dāvāšana “Floras” uzbrūkošās līnijas spēlētājiem.

Vadībā igauņi izvirzījās bez lielas mūsējo pretestības, bet pārsvaru palielināja, izmantojot vairāku liepājnieku sazemēšanos ar laukuma sintētisko segumu.

Turklāt divreiz floristi noskandināja “Liepājas” vārtu pārliktni.

Livonijas kausa izcīņā liepājnieki 24. janvārī uzņems komandu “Paide Linnameeskond”, savukārt trešdien mūsējiem paredzēts kontroles mačs pret Lietuvas čempionvienību “Panevežys”.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.