Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

FK “Liepāja” Tamaza Pertijas atgriešanās mačā nenotur uzvaru

Latvijas futbola Virslīgas 17. kārtas noslēgumā pašreizējā čempione RFS mazākumā atspēlēja divu vārtu deficītu, sabojājot Tamaza Pertijas atgriešanos ”Liepājas” galvenā trenera amatā – 2:2.

18.06.2022 20:09

Spēles pirmā puslaika vidū vadībā izvirzījās liepājnieki. Roberta Savaļnieka centrējumu no labā flanga ar galvu vārtos pārvirzīja Žordī Soladio, kuram tā bija debija ”Liepājas” rindās – 1:0.

Otrā puslaika ievadā brazīlis Dodo dubultoja viesu pārsvaru, esot precīzs ar galvu no tuvas distances – 2:0.

Viktora Moroza vadītie RFS futbolisti metās uz priekšu atspēlēties, tomēr nonāca mazākumā. 64. minūtē ļoti rupji pret kādreizējo mājinieku futbolistu Strumiju nospēlēja Karolis Uzēla, izpelnoties noraidījumu.

Desmit minūtes vēlāk uz maiņu nākušais Renārs Varslavāns izprovocēja pendeli. Viņu liepājnieku soda laukumā gāza Ardits Deliju, bet soda sitienu realizēja Petrs Marešs, vienus vārtus atspēlējot – 1:2.

80. minūtē RFS pārsteidzoši izdevās atspēlēties. Precīzs sitiens padevās Andrejam Iličam. Serbu uzbrucējam tie bija 12. vārti sezonā, kas ļāva izvirzīties Virslīgas labāko vārtu guvēju saraksta augšgalā, apsteidzot Raimondu Krolli.

Pēc rezultāta izlīdzināšanas rupja Žigas Lipuščeka kļūda ļāva no tuvas distances pie sitiena kritienā tikt Krišam Kārkliņam, bet liepājnieks nespēja pārspēt Čerņausku.

Pašā spēles izskaņā precīzā 11 metru soda sitiena autors Petrs Marešs saņēma otro dzelteno kartīti, atstājot laukuma saimniekus deviņu vīru sastāvā.

Tamaza Pertijas trenētā ”Liepāja” īsajā laikā divu futbolistu pārsvaru izmantot nepaguva un spēle noslēdzās neizšķirti – 2:2.

Abas komandas piedzīvoja trešo neizšķirtu 17 aizvadītajās spēlēs šosezon.

RFS nākamo maču aizvadīs 22. jūnijā, kad līderu duelī viesosies Valmierā, bet liepājnieki savā laukumā uzņems ”Tukums 2000/Telms”.

RFS – ”Liepāja” 2:2 (0:1)

Vārti: Marešs 74′ (11m) Iličs 80′ – Soladio 25′ Dodo 51′
Brīdinājumi: Maksimenko 60′ Marešs 76′ 87′ – Hreljičs 38′ Savaļnieks 57′ Kārkliņš 76′
Noraidījumi: Uzēla 64′ Marešs 87′
RFS: Čerņausks – Vlalukins (Sorokins 46′), Maksimenko (Marešs 73′), Jagodinskis – Iličs, Šāričs, Zjuzins (Varslavāns 67′), Džata (Uzēla 46′), Emersons – Frīzenbihlers (Diomandē 29′), Lipuščeks.
Liepāja: Zviedris – Simičs, Hreljičs, Keitā – Savaļnieks, Strumija, Deliju, Villela (Ukpa 73′), Karašausks (Kārkliņš 73′) – Dodo (Belakovičs 66′), Soladio (Punculs 86′).
Galvenais tiesnesis: Vitālijs Spasjoņņikovs