FK “Liepāja” Turcijā cīnās neizšķirti pret “BATE”

Futbola klubs “Liepāja” savu četras nedēļas ilgušo treniņnometni Antaljā noslēdza ar neizšķirtu 1:1 pret Baltkrievijas daudzkārtējo čempionvienību “BATE”. Pēc šīs spēles liepājnieki devās mājās un pēc nepilnām divām nedēļām sāks virslīgas jauno sezonu.

Pirmajā puslaikā labākā iespēja atklāt spēles rezultātu bija Artūram Karašauskam. (Foto: FK "Liepāja")
21.02.2021 20:23

“Liepājas” sākumsastāvs: Ribka, Joksimovičs, Simičs, Keitā, Veretilo, I. Stuglis, Berjozkins, Ķigurs, Gordeičuks, Karašausks, Dodo.

Liepājniekiem Turcijā pēdējā kontroles mačā pretī stājās mūsējiem ne tikai labi pazīstamā, bet, varētu pat teikt, sirdij tuvā Barisavas komanda “BATE”, ko gan spēlētāja, gan trenera statusā ir pārstāvējis “Liepājas” galvenais treneris Dmitrijs Mološs.

Tāpat barisaviešu rindās ir spēlējis Gordeičuks, Berjozkins, Simičs, kā arī Baga, taču viņš Turcijā liepājnieku rindās laukumā tā arī nedevās.

Prognozes liecina, ka līdz sezonas sākumam pieredzējušajam pussargam vajadzētu būt ierindā. Liepājnieku starta sastāvā pret “BATE” laukumā devās Baltkrievijas futbolu labi pārzinošie malējie aizsargi Joksimovičs un Veretilo.

Mūsējo pēdējie oponenti Turcijā savu nometni noslēdza ar diviem mačiem vienā dienā. Baltkrievu otrais sastāvs ar 1:0 apspēlēja Krievijas otrās spēcīgākās līgas komandu “Tekstilshik”, bet maču pret “Liepāju” aizvadīja “BATE” nomināli spēcīgākais virknējums.

Abas komandas jau drīzumā sāks jauno sezonu. Baltkrievu vienību 2. martā gaida superkausa mačs pret Soļigorskas “Šahtjor”, bet “Liepāja” marta vidū sāks virslīgas jauno sezonu, ja vien, līdzīgi kā pirms gada, kalendāru neietekmēs pandēmija.

Pēdējo pārbaudi abas vienības uztvērušas ļoti nopietni, un duelis vairāk līdzinājies nevis kontroles mačam, bet oficiālai spēlei.

Pirmajā puslaikā ritēja līdzvērtīga cīņa ar abu komandu iespējām atklāt rezultātu. “BATE” vairāki saasinājumi mūsējo soda laukumā vai tā tuvumā tomēr bija mazāk bīstami par “Liepājas” centieniem.

Varēja redzēt, ka mūsējie treniņnometnes pēdējo spēli pret spēcīgu pretinieku vēlējās aizvadīt kvalitatīvi un to arī paveica. Pēc sava iecienītā asistenta Joksimoviča centrējuma vārtu priekšā gaisā līdz bumbai nedaudz neaizsniedzās Dodo, bet Gordeičuka sitienu ar galvu atvairīja pretinieku vārtsargs, kurš sekojošajā epizodē apsteidza Dodo, bet tūlīt sekojošo Ķigura raidījumu bloķēja aizsargs.

Lieliska iespēja gūt vārtus bija arī Karašauskam, kuram pēc Ķigura zemas piespēles šķērsām soda laukumam no paasa leņķa atlika raidīt bumbu tukšā vārtu stūrī, taču uzbrucējs sita nedaudz garām tuvajam vārtu stabam no nepareizās puses.

Otrajā puslaikā notika ierasti daudz spēlētāju maiņu, un cīņas raksturs pamainījās. Vairāk darba bija “Liepājas” vārtsargam Ribkam, kurš atvairīja vārtu tālajā stūrī lidojošu bumbu, bet 68. minūtē kapitulēja pēc “BATE” uzbrucēja Sarokas izpildītā 11 metru soda sitiena, kaut arī bija tuvu tam, lai aizsniegtos līdz apakšējā stūrī lidojošai bumbai.

Pēc 13 minūtēm liepājnieki tomēr izrāva neizšķirtu. Žuļevs no soda laukuma labā flanga pa zemi piespēlēja Hoganam, kurš vārtu priekšā uzvarēja divcīņā ar pretinieku, apstrādāja bumbu un caur aizsarga kājām ieripināja to vārtos.