Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

FK “Nīca/OtankiMill” no tālā izbraukuma atgriežas ar vienu uzvaru

“Optibet” telpu futbola virslīgas regulārā turnīra noslēgumā divas izbraukuma cīņas aizvadīja FK “Nīca/OtankiMill”. Abas spēles izvērtās gana sarežģītas, un Janeka Kreitāla trenētā komanda tika pie viena panākuma.

07.02.2024 06:30

FK “Madona”–FK “Nīca/OtankiMill” 3:5 (1:0)

FK “Nīca/OtankiMill” starta sastāvs: Košeļevs, Buks, Šlampe, Svilis, Červoņikovs.

Ar spēles pirmajām sekundēm nīcenieki paņēma spēli savās rokās un pārliecinoši kontrolēja bumbu.

Lielus draudus gan mūsējie neradīja, un pēc sākotnējā viesu spiediena madonieši arvien drošāk sāka veidot savus uzbrukumus.

Brīdī, kad mačā sāka trūkt spriedzes, Janeks Kreitāls pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc ražošanas apspriedes uzbrukumi ieguva citu nokrāsu, tomēr mājinieki turpināja apņēmīgi cementēt aizsardzību.

Labākās iespējas mūsējiem radās, kad mājinieki dažbrīd kļūdījās bumbas kontrolē un viesi aizskrēja draudīgos prettriecienos.

Pirmos vārtus šādā akadēmiskā futbolā iesita laukuma saimnieki – ne visai spēcīgs raidījums no standarta situācijas izspurdza caur Pāvela Košeļeva kājām, un 17. minūtē kurzemnieki nonāca iedzinējos.

Vēl pirmajā puslaikā viesiem bija labas iespējas panākt neizšķirtu, vispirms pēc Daniela Buka sitiena bumbu no vārtu līnijas izsita aizsargs, bet desmit sekundes pirms pārtraukuma Valdis Nicis nerealizēja 10 metru soda sitienu.

Otrā puslaika pirmajā uzbrukumā nīcenieki nogādāja bumbu tīklā, bet vārtu guvums netika ieskaitīts, jo pirms tam kurzemnieki pārkāpa noteikumus.

Nepagāja trīs minūtes, un mājinieki dubultoja savu pārsvaru. Viesi novēloti atgriezās savā laukuma pusē, un Rihards Juhnovičs ar rikošeta palīdzību pārspēja Ivo Lākuti, kurš stājās vārtos cīņas otrajā nogrieznī.

Uzreiz pēc cīņas atsākšanas kurzemnieki vienus vārtus atguva – bumba vārtos nonāca no mājinieku futbolista.

Laukuma saimnieki sāka spēlēt parupji, pelnīja dzeltenās un sarkanās kartītes un jau puslaika vidū nopelnīja sešus sodus. Šoreiz pendele atnesa veiksmi, un Valdis Nicis panāca neizšķirtu.

Arī nākamo golu iesita Nicis, šoreiz par pārkāpumu vārtsarga laukumā Valdis iesita 6 metru soda sitienu. Arī nākamie gūtie vārti sekoja pēc standarta situācijas izpildīšanas, un arī šoreiz vārtu autors bija Nicis.

Pēc šāda pavērsiena, kad nīcenieki divu minūšu laikā guva trīs vārtus, mājinieku spēle uz brīdi pajuka, un nopietna cīņa atgriezās vien pēdējās minūtēs.

Līdz tam piekto golu pēc skaistas kombinācijas iesita Mārcis Červoņikovs, bet pēdējās sekundēs mājinieki, cīnoties ar pieciem laukuma spēlētājiem, vienus vārtus atspēlēja.

“Jēkabpils lūši/Oukalns”–FK “Nīca/OtankiMill” 4:2 (2:2)

FK “Nīca/OtankiMill” starta sastāvs: Lākutis, Buks, Šlampe, Svilis, Nicis.

Mačs Jēkabpils sporta namā iesākas piesardzīgā gultnē, un vienīgā zīmīgā epizode bija mājinieku uzbrucēja sadursme ar viesu vārtsargu Ivo Lākuti, kurš kādu laiku nevarēja atkopties pēc pretinieka asās spēles.

Samērā mierīgo ritējumu pārtrauca kurzemnieku negaidīts prettrieciens, kuru ar rezultatīvu sitienu noslēdza Valdis Nicis.

Pēc gola spēle kļuva atraktīvāka un interesantāka ar abpusēji lieliskām epizodēm. Nedaudz mērķtiecīgāki savā sadarbībā tomēr bija mājinieki un pelnīti puslaika vidū panāca izlīdzinājumu.

Pēc Janeka Kreitāla sasauktā minūtes pārtraukuma nīcenieki sāka spēlēt augstāk, iegrožojot laukuma saimnieku uzbrukuma potenciālu.

Tomēr vienā no epizodēm kurzemnieki aizgulējās pie pretinieka vārtiem, jēkabpilieši pretuzbrukumā izveidoja skaitlisko pārsvaru un Ričards Raščevskis izvirzīja mājiniekus vadībā.

Rezultāts mainījās visai drīz – 16. minūtē vārtu priekšā prasmīgi ar bumbu izrīkojās Nicis, atjaunojot status quo.

Otrajā puslaikā neliela iniciatīva pārgāja jau mūsējo pusē, nīcenieki spēlēja kā pirmais numurs un bumba vairāk cilpoja mājinieku laukuma pusē.

Pamanāms uzbrukuma smailē bija Daniels Buks, bet atzīstami vārtos darbojās Kaspars Nerets.

Negaidīts pavērsiens mača gaitā notika 30. minūtē, kad uz viesu vārtiem tika nozīmēts strīdīgs 6 metru soda sitiens, pēc kura precīzas realizācijas laukuma saimnieki atjaunoja vadību.

Izmantojot nīcenieku apjukumu, jēkabpilieši rezultatīvi noslēdza vēl vienu pretuzbrukumu, kuru mūsējie nogulēja, un rezultāts kļuva jau 4:2.

Viesi turpinājumā pārgāja uz spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem, bet rezultāts vairs nemainījās, un mūsējie zaudēja svarīgus punktus par labāku pozīciju pirms izslēgšanas cīņām.

Regulārā turnīra pēdējo spēli FK “Nīca/OtankiMill” aizvadīs 10. februārī viesos ar “RFS Futsal”.