Fraidejs sarūpē Starkovam un “Liepājai” uzvaru pār Pertiju

26.05.2019 17:09

Pateicoties Ričarda Fraideja precīzajam sitienam otrā puslaika sākumā “Liepāja savā laukumā ar 1:0 pieveica “Valmiera Glass/ViA” spēlētājus, tiekot pie piektā panākuma.

Mačs Liepājā aizritēja pamatīgā vējā un arī lietū, tomēr pirmais moments izveidojās tieši pēc centrējumu. Otrajā minūtē pēc stūra sitiena Vladislavs Lazarevs nefiksēja bumbu un mājiniekiem bija iespēja izdarīt atkārtotu sitienu, tomēr vārtsargs izrādījās veiklāks. Pirmajās minūtēs arī kopumā aktīvāk uzbruka ”Liepāja”, tiesa apdraudēt vērtus gan nesanāca bieži. 12. minūtē Ričarda Fraideja centrējumu vējš pārvērta par sitienu zem vārtu pārliktņa, bet Lazarevs bija uzmanīgs un atvairīja bumbu.

Līdz puslaika vidum mājinieki vēl pāris reizes tā nopietnāk patraucēja sāncenšu aizsardzību gan pēc standartsituācijām, gan no spēles, bet 26. minūtē laba iespēja sitienam bija Vadimam Žuļevam, kurš no metriem 20 sita nedaudz garām tuvajam devītniekam. Jau mača 32. minūtē savu pirmo maiņu veica Tamzs Perija, Aleksanra Grjaznova vietā laukumā sūtot Edgaru Jermolajevu. 37. minūtē pēc kārtējā stūra sitiena ar galvu sita Jānis Ikaunieks, bet Lazarevs aizstiepās līdz bumbai, kas lidoja zem vārtu pārliktņa.

Valmierieši pirmajās 45 minūtēs tā īsti arī nesagādāja darbu Valentīnam Raļkevičam, bet arī liepājnieku uzbrukumi galu galā beidzās bez precīziem sitieniem un pēc pirmā puslaika uz tablo joprojām bija divas nulles.

Otrais puslaiks sākās ar bīstamu Danu Spartaru sitienu, pēc kura Lazarevs līdz bumbai neaizsniedzās, bet tad trāpīja pa vārtu stabu, pēc tam pret vārtsarga muguru, bet vārtos neielēca. 51. minūtē ”Liepājas” spiediens beidzot deva rezultātu. Pēc teicamas Mārtiņa Ķigura piespēles vienatnē pret vārtsargu nonāca Fraidejs, kurš ilgi nevilcinājās ar sitienu un pārspēja no vārtiem iznākušo Lazarevu. 54. minūtē ”Valmiera Glass/ViA” vēlreiz glāba tas pats vārta stabs, pret kuru šoreiz bumba atsitās pēc Ikaunieka sitiena un atkal vārtos nenonāca.

Vien 62.minūtē valmierieši tā pa īstam parādīja, ka prot labi pāriet no aizsardzības uzbrukumā, kad ar pāris piespēlēm bumba tika nogādāta Mārcim Ērglim, kurš uzreiz izpildīja sitienu no metriem 16, bet šāva pāri. Dažas minūtes vēlāk viesi tika arī pie bīstama soda sitiena, kuru labi arī izpildīja pats cietušais Jermolajevs, bet teicamā lēcienā bumbu atvairīja Raļkevičs.

Valmieriešu aktivitāti liepājnieki visai ātri apslāpēja un atkal uzbruka vairāk, bet viesi centās enerģiski traucēt iesākt šo uzbrukums, lieliem spēkiem darbojoties sāncenšu laukuma pusē. 83. minūtē ar negaidītu sitienu izcēlās Pasifiks Gbagidī, bet bumba lidoja nedaudz gar vārtu stabu. Četras minūtes vēlāk rezultātam bija jākļūst 2:0, taču pēc teicamas Spataru piespēles Kristians Tobers no soda laukuma vidus pamanījās aizsist garām vārtiem. ”Valmiera Glass/ViA” cīnījās līdz galam, jau kompensācijas laikā tika pie stūra sitiena, kura izspēlē palīgā devās arī Lazarevs, taču dabūt bumbu līdz vārtiem un tajos liepājnieki vidzemniekiem neļāva.

Līdz ar to ”Liepāja” tika pie šīs sezonas piektās uzvaras, kas turnīra tabulā ļāva apsteigt ”Daugavpili” un panākt ”Ventspili.”

Liepāja – Valmiera Glass/ViA 1:0 (0:0)

Vārti: Fraidejs 51’
Brīdinājumi: Ķigurs, Lelišs, Keita; Solaveičiks, Krautmanis
Liepāja: Raļkevičs, Keita, Zuļevs, Ivanovs, Ķigurs (Delgado 84’), Ikaunieks, Strumia, Fraidejs (Tobers 74’), Dodo, Jurkovskis, Spataru
Valmiera Glass/ViaA: Lazarevs, Solaveičiks, Ērglis, Krautmanis, Nakamura (Gbagidī 59’), Lelišs, Kārkliņš, Miķelsons, Bogdaškins (Kalniņš 78’), Grjaznovs (Jermolajevs 32’), Jaunzems
Galvenais tiensesis: Mareks Ķere