Liepājas futbolistes otro apli sāk ar uzvaru

Ar maču Iecavā ”Liepājas Futbola skola” uzsāka Sieviešu futbola līgas otro apli. Liepājnieces cīņā ar FK ”Iecava” savu pārsvaru materializēja vien galotnē un uzvarēja ar 4:1 (1:0).

20.06.2023 06:01

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa, Brigmane, Meijere, Andersone, Propošina, Saule, Paegle (Sudmale), Vagule (Dreimane), Smirnova, Šarija (S. Čamane), Freidenfelde.

Liepājas futbolistes sezonas atklāšanas maču aizvadīja pret ”Iecavu” un arī otro apli sāka ar spēli pret iecavniecēm. Pirmajā savstarpējā mačā mūsējās uzvarēja ar 2:0, pirmo golu gūstot vien pirmā puslaika izskaņā.

Arī šoreiz scenārijs atkārtojās, un viešņas vadībā izvirzījās 42. minūtē. Ar precīzu raidījumu izcēlās jaunākā vienības spēlētāja un Latvijas U-15 izlases pārstāve Laura Paegle.

Uzreiz pēc pārtraukuma Raivo Varažinska trenētā komanda saņēma vēsu ūdens šalti, un mājiniecēm līdzsvaru panāca U-19 izlases spēlētāja Santa Sanija Vuškāne.

Līdzsvars cīņā saglabājās līdz 77. minūtei, kad otrreiz vadībā mūsējās izvirzīja Evelīna Freidenfelde. Pēc neilga laika sprīža pārsvaru vēl nostiprināja Taisija Smirnova. Savukārt pamatlaika pēdējā minūtē uzvarai punktu pielika pieredzējusī Sintija Čamane.

Cīņā šoreiz nevarēja doties Tīna Čamane, kura mačā ar ”Olaini” guva savainojumu un bija spiesta spēli beigt priekšlaicīgi.

Devītās kārtas spēli ”Liepājas Futbola skola” aizvadīs 8. jūlijā savā laukumā pret ”Rīgas Futbola skolu”, kuru pirmajā aplī pārspēja ar 7:0.

KOMENTĀRS

”Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

Braucām pēc uzvaras, un to izdevās izcīnīt. Grūti gan gāja, spēlējām uz dabīgā zāliena, un tas bija vājas kvalitātes. Iespējams, nepietiekami laistīts, tas bija diezgan bedrains.

Pirmo puslaiku aizvadījām viduvēji. Biežāk kontrolējām bumbu, veidojām pusmomentus, bet neizdevās pretinieces nospiest un iesist vārtus. Pirmais vārtu gūšanas moments, ko izveidojām, arī atnesa vārtu guvumu.

Puslaikā aprunājāmies, ka vairāk jāiesaista flangi un tad no vārtu priekšas jārada iespējas. Tomēr otro puslaiku uzsākām vāji, uzreiz ielaidām golu un sākās nervozitāte.

Turpmākajās 15 minūtēs mājiniecēm vēl bija dažas labas iespējas, bet vienu reizi mūs glāba vārtsardze, savukārt vēl vienā epizodē pretinieces aizsita garām.

Pēdējās 15 minūtēs jau sākām demonstrēt savu spēli, iesitām divus svarīgus vārtus un arī spēlētājas nomierinājās.

Kopumā spēle gāja kā pa kalniem, bet svarīgākais šoreiz, ka uzvarējām. Iepriekšējā spēlē gūtā Tīnas trauma neizrādījās tik nopietna, kā sākumā likās. Cerams, ka pēc trim četrām nedēļām būs atpakaļ ierindā.