Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Futbolisti noliedz kopīgu treniņu

Futbolisti noliedz kopīgu treniņu
Foto: Ģirts Gertsons
28.04.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

“Kurzemes Vārds” vakar saņēma informāciju, ka pirmdienas rītā Bernātos kopīgi trenējusies Liepājas futbola virslīgas komanda. Tās direktors Dāvids Jansons skaidro, ka klubs kopīgus treniņus neorganizē, bet atzīst, ka aptuveni 8–10 futbolistu grupa, ievērojot divu metru distanci, esot trenējusies Bernātu pludmalē.

“Bernātos šorīt trenējas visa virslīgas futbola komanda. Ignorē aizliegumus un tikai drusku noslēpjas,” šādu vēsti laikraksts vakar saņēma no kādas aculiecinieces. Sieviete pauda, ka tas, ko viņa redzot, neatšķiras no miera laika treniņiem, jo nekādas īpašas distances starp sportistiem neesot bijis. Uz ceļa pie LOC apsaimniekotās nometnes teritorijas bijušas novietotas vairākas automašīnas. “Cilvēku tur tiešām bija daudz, valdīja īsta rosība,” aculieciniece vēstīja.

Sociālajos tīklos arī lasāms ieraksts, ka Bernātos jau aprīļa sākumā notikuši pieaugušu futbolistu treniņi, taču D. Jansons kategoriski noraida pieņēmumu, ka šajā laikā kopīgas nodarbības aizvadīja FK “Liepāja”. Visticamāk, ka mēneša sākumā notikuši neoficiāli treniņi, kuros pulcējušies vismaz šobrīd Liepājas klubā nespēlējoši sportisti, liecina laikraksta rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Tikmēr attiecībā uz vakardienas treniņu futbola kluba “Liepāja” direktors skaidro: “Aptuveni 8–10 mūsu kluba futbolisti [pirmdien] trenējās kopā, bet ievēroja divu metru distanci, neiesaistījās divcīņās. Vienkārši uzturēja fizisko kondīciju. Futbola klubs “Liepāja” šādu treniņu neorganizēja, kluba treneri šajā treniņā nepiedalījās. Cik mums zināms, treniņš nenotika nevienā no Olimpiskā centra laukumiem, bet jūras krastā. Cenšamies noskaidrot, kāpēc tā notika.” Šo spēlētāju uzvārdus FK “Liepāja” neatklāj. Kluba amatpersona skaidro, ka katram spēlētājam ir jāpilda individuālais treniņu plāns, bet sportistu gaitas viņu brīvajā laikā klubs nevar kontrolēt. Neoficiāli ir izskanējis, ka jau tagad nelielās grupās trenējoties ne tikai Liepājas futbolisti, bet arī citu komandu spēlētāji.

Liepājas Olimpiskā centra Mārketinga vadītājs Mārtiņš Sīlis skaidro, ka LOC oficiāli nav saistīts ar šādu iespējamo treniņu – Olimpiskais centrs klubam nav ne izīrējis, ne ļāvis izmantot savu Bernātos esošo bāzi. Arī M. Sīlis saka, ka tiek gaidīts valdības lēmums attiecībā uz atļauju sportistiem atsākt treniņus.

Pēdējā laikā ir aktualizējušās diskusijas par ierobežojumu mīkstināšanu sporta nozarei, tai skaitā par iespēju atļaut aizvadīt virslīgas komandu treniņus nelielās grupās, un cerībām maija beigās vai jūnija sākumā sākt Latvijas futbola čempionātu. Šajā kontekstā ir pieminēti arī Ministru kabineta noteikumi, kas, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās jau tagad ļauj vairāk nekā divām personām, ja tās pilda darba vai dienesta pienākumus.

Profesionāliem sportistiem treniņi nozīmē darba pienākumu pildīšanu, tomēr Ministru kabineta skaidrojums attiecībā uz pieaugušo futbola komandām ir nepārprotams. “Komandu sporta veidu treniņi šobrīd nav atļauti,” teikts valdības oficiālajā interneta vietnē.

Tiesa, Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders tagad skaidro, ka ja līdz šim sportistam bijis darba līgums ar klubu vai sporta bāzi, kurā ir algots darbinieks, tad šie cilvēki varēja uz sporta bāzi doties, kā uz darba vietu un īstenot treniņa procesu.

Pagājušajā nedēļā Latvijas futbola virslīga izteica cerību sākt sezonu 26. maijā, ja šīs nedēļas pirmajā pusē valdība varētu mainīt savu lēmumu attiecībā uz ierobežojumiem sporta nozarei.

Jau aprīļa sākumā, ievērojot drošības noteikumus, trenēties atsāka Vācijas bundeslīgas klubi, paredzams, ka maija sākumā trenēties varētu sākt Polijas klubi, maija vidū kopīgās grupās drīkstēs trenēties Itālijas klubi, bet Lietuvas čempione “Sūduva” vakar bija paredzējusi organizēt pirmo kopīgo treniņu, kurā saskaņā ar Lietuvas valdības noteikumiem starp dalībniekiem jābūt vismaz 10 metru distancei.

UZZIŅAI

Latvijas futbola virslīgas piedāvātās vadlīnijas sporta treniņu atsākšanai:

 • nodarbībā var piedalīties tikai pēc aizpildītas anketas un organizatoru atļaujas saņemšanas;
 • ieeja un izeja ir tikai caur norādītajām vietām, un ierašanās uz nodarbību ir ne ātrāk kā 10 minūtes pirms nodarbības, sporta laukums ir jāatstāj 5 minūtes pēc nodarbības beigām;
 • katrai personai un pavadonim tiek norādīta atbilstoša uzturēšanās vieta un laukums, kura malā ik pēc 3 m jābūt norādītai katras personas mantu novietnei;
 • minimālais āra sporta laukuma izmērs – 20 x 15 m, platība uz vienu personu, minimums, – 50 m²;
 • pilna izmēra futbola laukums tiek iedalīts 8 daļās (1 daļa = 600 m²); katrā daļā var atrasties līdz 8 dalībniekiem (sākot ar 75 m² uz personu); nodarbību laukumi ir atdalīti ar specializēto inventāru – konusi, lentes, barjeras;
 • trenēties ar jebkādiem saaukstēšanās slimību simptomiem aizliegts, pirms, pēc un nodarbību laikā pieeja ģērbtuvēm un dušām ir stingri aizliegta;
 • savstarpēja sasveicināšanās ar rokas spiedienu vai cita fiziska kontaktēšanās ir aizliegta;
 • personāls tiek nodrošināts ar individuāliem dezinfekcijas līdzekļiem, drīkst izmantot aizsargmaskas, aizsargstiklus, cimdus. Nodarbībās lietotais inventārs tiek dezinficēts gan pirms, gan pēc nodarbības;
 • tehnisko, fizisko, taktisko uzdevumu izpildē tiek nodrošināta distancēšanās vismaz 3 m; nodarbībās netiek izmantotas divcīņu, kontakta uzdevumi, savstarpējās spēles komanda pret komandu; nerekomendē uzdevumu veidošanu un izpildi, kur paredzēta bumbas aizskaršana ar kailām rokām.

Avots: No virslīgas vēstules Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz