Piektdiena, 29. maijs Raivis, Raivo, Maksis

Futbolisti noliedz kopīgu treniņu

Futbolisti noliedz kopīgu treniņu
Foto: Ģirts Gertsons
28.04.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

“Kurzemes Vārds” vakar saņēma informāciju, ka pirmdienas rītā Bernātos kopīgi trenējusies Liepājas futbola virslīgas komanda. Tās direktors Dāvids Jansons skaidro, ka klubs kopīgus treniņus neorganizē, bet atzīst, ka aptuveni 8–10 futbolistu grupa, ievērojot divu metru distanci, esot trenējusies Bernātu pludmalē.

“Bernātos šorīt trenējas visa virslīgas futbola komanda. Ignorē aizliegumus un tikai drusku noslēpjas,” šādu vēsti laikraksts vakar saņēma no kādas aculiecinieces. Sieviete pauda, ka tas, ko viņa redzot, neatšķiras no miera laika treniņiem, jo nekādas īpašas distances starp sportistiem neesot bijis. Uz ceļa pie LOC apsaimniekotās nometnes teritorijas bijušas novietotas vairākas automašīnas. “Cilvēku tur tiešām bija daudz, valdīja īsta rosība,” aculieciniece vēstīja.

Sociālajos tīklos arī lasāms ieraksts, ka Bernātos jau aprīļa sākumā notikuši pieaugušu futbolistu treniņi, taču D. Jansons kategoriski noraida pieņēmumu, ka šajā laikā kopīgas nodarbības aizvadīja FK “Liepāja”. Visticamāk, ka mēneša sākumā notikuši neoficiāli treniņi, kuros pulcējušies vismaz šobrīd Liepājas klubā nespēlējoši sportisti, liecina laikraksta rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Tikmēr attiecībā uz vakardienas treniņu futbola kluba “Liepāja” direktors skaidro: “Aptuveni 8–10 mūsu kluba futbolisti [pirmdien] trenējās kopā, bet ievēroja divu metru distanci, neiesaistījās divcīņās. Vienkārši uzturēja fizisko kondīciju. Futbola klubs “Liepāja” šādu treniņu neorganizēja, kluba treneri šajā treniņā nepiedalījās. Cik mums zināms, treniņš nenotika nevienā no Olimpiskā centra laukumiem, bet jūras krastā. Cenšamies noskaidrot, kāpēc tā notika.” Šo spēlētāju uzvārdus FK “Liepāja” neatklāj. Kluba amatpersona skaidro, ka katram spēlētājam ir jāpilda individuālais treniņu plāns, bet sportistu gaitas viņu brīvajā laikā klubs nevar kontrolēt. Neoficiāli ir izskanējis, ka jau tagad nelielās grupās trenējoties ne tikai Liepājas futbolisti, bet arī citu komandu spēlētāji.

Liepājas Olimpiskā centra Mārketinga vadītājs Mārtiņš Sīlis skaidro, ka LOC oficiāli nav saistīts ar šādu iespējamo treniņu – Olimpiskais centrs klubam nav ne izīrējis, ne ļāvis izmantot savu Bernātos esošo bāzi. Arī M. Sīlis saka, ka tiek gaidīts valdības lēmums attiecībā uz atļauju sportistiem atsākt treniņus.

Pēdējā laikā ir aktualizējušās diskusijas par ierobežojumu mīkstināšanu sporta nozarei, tai skaitā par iespēju atļaut aizvadīt virslīgas komandu treniņus nelielās grupās, un cerībām maija beigās vai jūnija sākumā sākt Latvijas futbola čempionātu. Šajā kontekstā ir pieminēti arī Ministru kabineta noteikumi, kas, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās jau tagad ļauj vairāk nekā divām personām, ja tās pilda darba vai dienesta pienākumus.

Profesionāliem sportistiem treniņi nozīmē darba pienākumu pildīšanu, tomēr Ministru kabineta skaidrojums attiecībā uz pieaugušo futbola komandām ir nepārprotams. “Komandu sporta veidu treniņi šobrīd nav atļauti,” teikts valdības oficiālajā interneta vietnē.

Tiesa, Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders tagad skaidro, ka ja līdz šim sportistam bijis darba līgums ar klubu vai sporta bāzi, kurā ir algots darbinieks, tad šie cilvēki varēja uz sporta bāzi doties, kā uz darba vietu un īstenot treniņa procesu.

Pagājušajā nedēļā Latvijas futbola virslīga izteica cerību sākt sezonu 26. maijā, ja šīs nedēļas pirmajā pusē valdība varētu mainīt savu lēmumu attiecībā uz ierobežojumiem sporta nozarei.

Jau aprīļa sākumā, ievērojot drošības noteikumus, trenēties atsāka Vācijas bundeslīgas klubi, paredzams, ka maija sākumā trenēties varētu sākt Polijas klubi, maija vidū kopīgās grupās drīkstēs trenēties Itālijas klubi, bet Lietuvas čempione “Sūduva” vakar bija paredzējusi organizēt pirmo kopīgo treniņu, kurā saskaņā ar Lietuvas valdības noteikumiem starp dalībniekiem jābūt vismaz 10 metru distancei.

UZZIŅAI

Latvijas futbola virslīgas piedāvātās vadlīnijas sporta treniņu atsākšanai:

  • nodarbībā var piedalīties tikai pēc aizpildītas anketas un organizatoru atļaujas saņemšanas;
  • ieeja un izeja ir tikai caur norādītajām vietām, un ierašanās uz nodarbību ir ne ātrāk kā 10 minūtes pirms nodarbības, sporta laukums ir jāatstāj 5 minūtes pēc nodarbības beigām;
  • katrai personai un pavadonim tiek norādīta atbilstoša uzturēšanās vieta un laukums, kura malā ik pēc 3 m jābūt norādītai katras personas mantu novietnei;
  • minimālais āra sporta laukuma izmērs – 20 x 15 m, platība uz vienu personu, minimums, – 50 m²;
  • pilna izmēra futbola laukums tiek iedalīts 8 daļās (1 daļa = 600 m²); katrā daļā var atrasties līdz 8 dalībniekiem (sākot ar 75 m² uz personu); nodarbību laukumi ir atdalīti ar specializēto inventāru – konusi, lentes, barjeras;
  • trenēties ar jebkādiem saaukstēšanās slimību simptomiem aizliegts, pirms, pēc un nodarbību laikā pieeja ģērbtuvēm un dušām ir stingri aizliegta;
  • savstarpēja sasveicināšanās ar rokas spiedienu vai cita fiziska kontaktēšanās ir aizliegta;
  • personāls tiek nodrošināts ar individuāliem dezinfekcijas līdzekļiem, drīkst izmantot aizsargmaskas, aizsargstiklus, cimdus. Nodarbībās lietotais inventārs tiek dezinficēts gan pirms, gan pēc nodarbības;
  • tehnisko, fizisko, taktisko uzdevumu izpildē tiek nodrošināta distancēšanās vismaz 3 m; nodarbībās netiek izmantotas divcīņu, kontakta uzdevumi, savstarpējās spēles komanda pret komandu; nerekomendē uzdevumu veidošanu un izpildi, kur paredzēta bumbas aizskaršana ar kailām rokām.

Avots: No virslīgas vēstules Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam

28 komentāri

2020-04-28 09:24

Hm: Melnos (atvainojos) futbolistus formā kā no treniņa pēc 8 vakarā bieži var redzēt bariņā dodamies uz Ez.krastu. Diez vai no Bernātiem viņi nāk.

2020-04-28 09:40

Priede: Slimie lūriķi !
Labāk piesārņotājus tvarstat un ziņojiet kaut katru dienu !!!

2020-04-28 10:16

Pļutka: stukači,neguļ...

2020-04-28 10:40

pi-pī: Labāk būtu pievērsuši uzmanību tam,kas darās daudzzīvokļu mājās un to pagalmos! Vāks no dzērājiem un tīņiem, kas trinās viens gar otru bez nekādiem drošības pasākumiem. Liek mierā tos futbolistus beidzot!

2020-04-28 10:51

Ups: Par cik zināms, ka ASV visvairāk kroņvīrusa upuru ir starp afro amerikāņiem, tad FK Liepāja vadībai ir jābūt ļoti uzmanīgai ar šādu attieksmi, jo tā var palikt vispār bez komandas.

2020-04-28 11:04

Santa: Bet Vilnītis taču parādīja, ka var!!!!

2020-04-28 11:20

Santai: Vai tad neizlasīji, ko stukači saka-futbolisti jau visu laiku trenējās.

2020-04-28 11:43

Kuršu kleperis: Kāda ierobežojumu atcelšana ir vajadzīga ja katrs klubs dara kā grib? Te Ventspils, te tagad Liepāja. Dievs vien zina kas notiek Gaurača Spartak kazarmās...
Visatļautība visās tās izpausmēs...
Stukačs? Kā vārdā, lai sevi un savus mīļos pasargā? Lai tikai šitie meļņi bumbu paspārdītu? Kurš atbildēs par sekām? Resnais Jansons? Pakratīs galvu kā parasti un tēlos muļķīti

2020-04-28 11:48

Kas notiek?: Kaut tos stukačus pašus kāds kapitāli nostučītu. Vecās, izvemtās PSRS atliekas

2020-04-28 11:51

piejūris: Ak tad šo bumbspērēju dēļ lielu pludmales daļu Bernātos policisti šorīt norobežoja ar aizlieguma lentēm? Cerams, ka nākamais "treniņš" nenotiks stāvlaukumā pie "Dzintariņa" un to neizolēs. Zināms, ka tie algotņi salasīti pa visām Āfrikas nomalēm, ne tādas sērgas vien iespējams sagaidīt.

2020-04-28 11:58

Pļutka: Dažam labam vajadzētu aiziet vakaros paskatīties kas notiek parkā..virzienā uz XL salas pusi... tur vsp neviens neievēro nekādus 2 metr... masveidā staigā.. 90% daltoniķi..kuri neatškir arī krāsas.... sarkans vai pelēks... un pa kur pusi jāiet gājējam...

2020-04-28 12:14

Ej irst Pļutka: Nopērc velotrenažieri, ieslēdzies savas privātmājas vannas istabā, un min tur. Toč neviens netraucēs.
Sačakarēji visu dienu, ķēms tāds.

2020-04-28 12:38

Vārds Uzvārds: Bāc, nu tagad kādam jau bail pat pludmalē sastapt cilvēkus. Galīgi jau tu-tū! Pa visu pilsētu kadi 10 slimie (jo pārējie jau ir izveseļojušies), kas sēž mājās, bet vēl pārdesmit tūkstoši baidās no savas ēnas.

2020-04-28 13:21

Nisczak: Palasot komentārus, secinājums par dažiem indivīdiem, viens. Proti, prātiņ, nāc mājās!!!

2020-04-28 13:22

kas? kā?: Portāl un masmēdiji, ilgs aizdomīgs klusums pilsētas mēra un sprediķotāja sodīšanas lietā par aizlieguma pārkāpumu. Cik EUR sodanaudu iekasēja? Vai tie tomēr no cita plaukta, ne kā futbolisti?

2020-04-28 14:00

Efeja: Pati savām acīm redzēju 3 nigēriešus Liepājas pludmalē trenējamies.

2020-04-28 14:02

es: kur tādi stučitāji rodas????krievu laikos kauns bija stučīt,a tagad stučīšana gandrīz vai reliģijas līmenī pacelta!!
trenējas sportisti mežā,nu velns parāvis,kam viņi tur traucē!!aiietu labāk par pārpildītajiem veikaliem pasūdzēties!!tajos gan vīrusa nav!

2020-04-28 14:21

Adelīna: Būtu jāpriecājas, ka cilvēki trenējas. Vai labāk visu laiku sēdēt pie ekrāna vai radioaparāta, skatoties un klausoties apdullinošo informāciju par koronavīrusu?!

2020-04-28 14:45

Tas es: Rasisms & Naida kurināšana tiešā tekstā...
Slimi jūs esat, Liepājnieki.

2020-04-28 14:47

>Kas notiek?: Tad jau tavi senči ari ir vecās,izvemtās PSRS atliekas un tevi izvēma

2020-04-28 15:33

guru: Bernātos trenējās kādi 12 censoņi.

2020-04-28 17:45

Nisczak>es: Krievu laikos pa stučīšanu zobus sita ārā

2020-04-28 21:35

Pļutka to ej tirst: Ja es tev uzbrauks...un es izsauks musarus..tu būsi vainīgs...
izlasi lamzak noteikumus..kuros ir minēts gājēja pienākumi un tiesības :D

2020-04-28 21:38

Es: Kaut tos stukačus pašus kāds kapitāli nostučītu. Vecās, izvemtās Latvijas atliekas!

2020-04-28 23:56

to Efeja: Varbūt tā bija viena ģimene :))))

2020-04-29 05:45

Zigo: Stulbā stukačiene,ko tad velcies laukā,sēdi savās četrās sienās

2020-04-29 09:22

Asdf: Kad Vilnīti baznīcā nostučīja, te gandīz vai ovācijas bija, nu re kāds šis. Bet futbolistus pieminēt nedrīkst, tad piedraud zobus izsist.
Tas iemesls jau nav mainījies - ja aizliegts baros būt, tad vienalga, baznīca vai futbola laukums. Tie agresīvie aizstāvji to laikam neapjēdz.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz