Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Futbolisti pagaidām trenējas “Olimpijā”

Futbolisti pagaidām trenējas “Olimpijā”
Futbola klubam "Liepāja", ievērojot īpašus nosacījumus, pagaidām ir atļauti treniņi "Olimpijas" stadionā. Taču futbolistiem liegts iekļūt "Daugavas" stadionā, kur atrodas kluba vadītāju un treneru telpas, kā arī sportistu ģērbtuves. (Foto: Sīmanis Martuzāns)
17.03.2020 06:54

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Futbola klubs “Liepāja”, ievērojot īpašus nosacījumus, pagaidām trenējas “Olimpijas” stadionā, bet, ja tuvākajā laikā nāksies atteikties no kolektīvām nodarbībām, sportisti gatavosies pēc komandas treneru jau izveidotiem individuāliem treniņu plāniem.

Otrdien, 17. martā, norisināsies UEFA dalībvalstu, Eiropas klubu asociācijas, Eiropas līgu un FIFPro pārstāvju videokonference, kurā spriedīs par Eiropas futbola sabiedrības rīcību saistībā ar “Covid-19” izplatību.

Iespējams, ka šī neklātienes tiekšanās viesīs korekcijas arī Liepājas futbola kluba ikdienā, tomēr pagaidām futbolisti trenējas. Ir panākta vienošanās par to, ka komanda divas stundas dienā trenējas “Olimpijas” stadionā, maksimāli ievērojot piesardzību. Proti, komandai neesot nekādas saskares ar “OC Liepāja” darbiniekiem. FK “Liepāja” pat neizmanto ģērbtuves, bet tikai ierodas stadionā, aizvada divu stundu nodarbību un dodas prom.

Liepājas klubam pagaidām nav pieejams slēgtais “Daugavas” stadions, kur atrodas virslīgas komandas ģērbtuves, treneru darba telpas un kluba administrācijas birojs. Klubam no savām telpām uz mēnesi bijis jāizvāc mantas, bet stadionā iekļūt neesot nekādu iespēju.

Citi Latvijas klubi rīkojoties līdzīgi – vienojas ar savu mājas laukumu apsaimniekotājiem par iespēju trenēties vai arī strādā individuāli. Latvijas klubus vienojot arī gaidīšanas režīms saistībā ar paredzamo UEFA vadītāju tikšanos. Paredzams, ka citu jautājumu starpā Eiropas futbola jumta organizācija lems par 2020. gada Eiropas čempionāta iespējamo aizvadīšanu decembrī, nevis jūnijā un jūlijā, kā arī par Čempionu līgas un Eiropas līgas izšķirošo spēļu aizvadīšanu nestandarta formātā.

Attiecībā uz virslīgas termiņiem pagaidām ir skaidrs, ka līdz 14. aprīlim spēles nenotiks. Ja pēc šī datuma būs iespēja sākt čempionātu, tad, iespējams, turnīrs notiks trīs, nevis sākotnēji paredzētajos četros apļos. Ja virslīgas norisei paliks vēl mazāk laika, tad nevar izslēgt arī čempionāta norisi divos apļos. Par šiem jautājumiem nekādi lēmumi pagaidām vēl nav pieņemti.

Liepājas kluba direktors Dāvids Jansons saka, ka visiem spēlētājiem pirmdien bija jāparaksta apliecinājums, ka iepriekšējo divu nedēļu laikā viņi nav apmeklējuši ārvalstis. Šis divu nedēļu posms futbola klubam “Liepāja” ir noslēdzies tikai pagājušās nedēļas nogalē, kad mūsējie atgriezās no Kipras, kas gan nav “Covid-19” slimības skarta valsts.

Kluba amatpersona saka, ka futbolistu vidē nevalda panika, bet neziņa par tagadni un nākotni gan ir. Neviens no kluba aptuveni pusotra desmita ārzemju spēlētāju un treneru mājup gan neesot vēlējies doties. Ārkārtējo situāciju visi uztverot saprotoši.

Sporta dzīves iepauzēšana visā pasaules ir saistīta arī ar finansiāliem zaudējumiem, ko piedzīvo gan klubi un sportisti, gan sporta arēnu darbinieki. Latvijā reti kura sporta organizācija pelna no biļešu un spēļu tiešraižu ieņēmumiem, līdz ar to šajā ziņā klubiem finansiālu mīnusu īsti nav, taču tāpat ir pamats runāt par to, ka klubu īpašniekiem faktiski jāmaksā alga sportistiem par dīkstāvi.

Šobrīd treneru un sportistu galvenais uzdevums ir sevis uzturēšana formā. Kamēr iespējams, to dara kopīgā grupā, taču ir izstrādāts rīcības plāns gadījumam, ja tiks aizliegtas kopīgas nodarbības. Proti, komandas treneri visiem spēlētājiem jau esot izstrādājuši individuālus treniņu plānus.

Šo individuālo plānu pildīšana varētu notikt parkā un pludmalē, tāpēc klubs cer, ka uzlabosies laika apstākļi, kas ne tikai nav labvēlīgi treniņiem, bet arī pasliktina noskaņojumu saistībā ar “Covid-19” pandēmiju.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli