Piektdiena, 3. jūlijs Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Futbolisti piesardzīgi cer uz jūniju

Futbolisti piesardzīgi cer uz jūniju
Kamēr Latvijā vēl nav atļauti kontakta treniņi un nav atļautas arī spēles, Latvijas klubi dodas uz Igauniju, kur jau ir atsācies futbola čempionāts. Pirms kaimiņvalstī notikušās spēles Latvijas čempione "Riga" neapgrūtināja sevi ar distancēšanās ievērošanu. (Foto: Zigismunds Zālmanis/"Riga FC")
29.05.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Latvijas futbola klubi, tai skaitā arī “Liepāja”, cer, ka jau 1. jūnijā drīkstēs aizvadīt kontakta treniņus, par ko pagājušajā nedēļā preses konferencē pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Tikmēr Latvijas Futbola federācija vakar vērsās Izglītības un zinātnes ministrijā, lūdzot tai 15. jūnijā atļaut sākt virslīgas šī gada sezonu.

Gatavojas “Daugavpilij”

Futbola kluba “Liepāja” direktors Dāvids Jansons atklāj, ka virslīgas komanda 1. jūnijā plāno sākt kontakta treniņus, ja tam būs juridisks pamatojums. Liepājnieku amatpersona atzīst, ka tagad jau ir pierasts aizvadīt bezkontakta treniņus, bet sākotnēji tas bijis sarežģīti, jo spēlētājiem bijis jāievēro divu metru distance, kas nav raksturīgi kontakta sporta veidiem. Tas būtībā nozīmējot, ka pamatā nodarbībās strādāts pie fiziskās sagatavotības, sitieniem un piespēlēm, bet nav atļautas divcīņas.

Gadījumā, ja Latvijā ārkārtējais stāvoklis tiks atcelts uzreiz pēc ārkārtējā stāvokļa beigām 9. jūnijā, virslīga tāpat būšot gatava startēt tikai 15. jūnijā: “Mēs (virslīgas klubi – A.S.) jau sen vienojāmies, ka, tiklīdz atļaus trenēties, neievērojot distanci, mums būs vajadzīgas divas nedēļas pilnvērtīgiem treniņiem. Tāpēc 10. jūnijs pat netiek izskatīts, lai visiem būtu vienādi spēles noteikumi,” saka Liepājas kluba direktors.

Tiesa, gluži vienādā situācijā visi klubi varētu arī nebūt, jo vairākas komandas jau izmanto iespēju trenēties un spēlēt Igaunijā, kur jau ir atsākusies futbola sezona. Kaimiņvalstī notikusi “Riga” spēle pret “Spartaku”, un turpat Igaunijā “Riga” esot palikusi uz treniņnometni, kā arī pārbaudīs spēkus kontroles mačā ar Rīgas “RFS”, vēsta raidījums “Futbolbumbas”.

Komentējot LFF aicinājumu atļaut sākt virslīgas sezonu 15. jūnijā, D. Jansons saka: “Gatavojamies 15. jūnija izbraukuma spēlei Daugavpilī, kam bija jānotiek jau martā. Pagājuši pāris mēneši, un atkal esam turpat.”

Sociālajos tīklos noplūdušais virslīgas pārveidotā kalendāra uzmetums liecina, ka pirmās kārtas spēļu pāri ir tādi paši, kādi bija iecerēti oriģinālajā spēļu grafikā – 15. jūnijs: “Daugavpils” – “Liepāja”, “Riga” – “Valmiera”, 16. jūnijs: “Tukums” – “Jelgava”, “RFS” – “Ventspils”, 17. jūnijs: “Metta” – “Spartaks”.

Viena no iecerēm attiecībā uz šo sezonu ir tāda, ka tajos datumos, kas iepriekš bija rezervēti Latvijas izlases treniņiem un spēlēm, norisinātos virslīgas mači. Tas ļautu virslīgas trīs apļus neiestiept līdz novembra beigām, kas būtu jādara gadījumā, ja paliktu spēkā izlašu logi.

Neskatoties uz saspiesto kalendāru, šogad esot paredzēts aizvadīt Latvijas kausa izcīņu, tiesa, pirmās un otrās līgas klubu līdzdalība turnīrā ir atkarīga no tā, vai laikus sāksies Latvijas čempionāta zemāko divīziju sezona.

Spēlētāji

Ir izkustējies spēlētāju tirgus Baltijā. Marijampoles “Sūduva” paziņojusi par līguma noslēgšanu ar Latvijas futbolistu Gļebu Kļuškinu, bet Liepājas līdzjutējus vairāk varētu interesēt ziņa par to, ka “RFS” vienībai pievienojies argentīnietis Leonels Strumija, kurš iepriekš piecas sezonas aizvadīja “Liepājā”.

Jau pirms pagājušās sezonas sākuma bija dzirdamas runas, ka “RFS” direktors Māris Verpakovskis piedāvājis rīdzinieku toreizējam galvenajam trenerim Valdam Dambrauskam piesaistīt Leo, taču lietuviešu speciālists vēlējies komplektēt sastāvu no slaidiem futbolistiem, tādējādi nepiekāpīgais mazā auguma dienvidamerikānis neiederējās V. Dambrauska futbola redzējumā.

Neilgi pirms 2019. gada sezonas sākuma L. Strumija atgriezās Liepājā, bet pēc pagājušās sezonas viņš ar klubu nevienojās par jaunu līgumu. Argentīnietis vēlējies pamēģināt spēkus citā komandā, bet iekļūt kādā citas valsts čempionāta klubā ārpus Latvijas pussargam neizdevās arī šogad, un par viņa jauno mājvietu kļuvusi “RFS”.

Pēc sastāva papildinājumiem raugoties arī “Liepāja”, tiesa, pagaidām iespējamo papildinājumu ziņā konkrētu jaunumu neesot. Ņemot vērā ceļošanas ierobežojumus, grūti pateikt, vai kāds jaunpienācējs komandā vispār ieradīsies. Ja arī tas notiks, tad, visticamāk, ka pēc 9. jūnija.

Citi klubi

Vismaz daļēji esot atrisinājies FK “Jelgava” spēlētāju un treneru jautājums. Iepriekš tika vēstīts, ka Zemgales komanda pirms ārkārtējās situācijas palaidusi mājās ārzemju trenerus (galvenais treneris ir baltkrievs Oļegs Kubarevs – A.S.) un spēlētājus, kuri stingro ierobežojumu laikā nevarēja atgriezties Latvijā.

Kadru problēmas joprojām esot aktuālas Tukuma un Daugavpils komandām, kas piesaistījušas spēlētājus no Krievijas, kas ir viena no Covid-19 visvairāk skartajām valstīm pasaulē un savus pilsoņus neizlaiž no valsts.

Tobera darījums

Atbildot uz jautājumu par summu, ko FK “Liepāja” nopelnīja par Kristera Tobera transfēru uz Polijas klubu “Lechia”, Dāvids Jansons atbild, ka Liepājas klubs par spēlētāja pāreju vēl neko nav nopelnījis: “Toberam ar Polijas klubu šobrīd ir spēkā īres līgums. Transfērs būs tikai pēc īres līguma beigām [30. jūnijā]. Tu kaut ko esi nopircis tikai, kad esi samaksājis. Līgumā ir iekļauti vairāki punkti, kuru izpildīšana iespaido transfēra summu. Tāpēc šobrīd nevaram atklāt transfēru summu un nevaram arī atklāt to, uz kādu summu mēs ceram. Kad tā būs zināma, tad varbūt to atklāsim.”

Tikmēr par Latvijas futbolu angliski vēstošais tvitera konts @LV_footballnews vēsta, ka FK “Liepāja” par Kristera Tobera pāreju uz Gdaņskas “Lechia” varētu saņemt aptuveni 200 tūkstošus eiro.

Vēlas sākt 15. jūnijā

LFF vērsusies IZM ar lūgumu izvērtēt iespēju pēc iespējas drīzāk virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, nosakot, ka ne vēlāk kā no 15. jūnija ir atļautas Latvijas futbola augstākā līmeņa jeb virslīgas čempionāta sacensības.

Pēc iespējas drīzāks valstisks signāls par to, no kura datuma rēķināties ar sacensību atsākšanu ierobežotam dalībnieku skaitam, ir būtisks no organizatoriskā un drošības viedokļa, jo pozitīva lēmuma gadījumā LFF un biedrībai “Latvijas Futbola Virslīga” jāveic virkne sagatavošanās darbu čempionāta uzsākšanai. Tāpat šāds signāls ļautu ar lielāku skaidrību par kalendārajām aprisēm gatavoties arī pārējo Latvijas futbola sacensību uzsākšanai, arī šajā jautājumā izvēršot sadarbību starp LFF, IZM un citām institūcijām.

“Vēlamies pateikties IZM par līdzšinējo produktīvo sadarbību, kā rezultātā tika pieņemts Ministru kabineta lēmums no 1. jūnija atļaut kontakta treniņus Latvijas virslīgas futbolistiem. Mūsu ieskatā minētais lēmums ir neapšaubāmi svarīgs solis pilnvērtīgai futbola sezonas uzsākšanai. Ceram pakāpeniski un pārdomāti, ņemot vērā visus attiecīgo nozaru profesionāļu ieteikumus un vērtējumus, gan sagatavoties virslīgas čempionātam, lai tā būtu visiem spēlēs iesaistītajiem maksimāli droša vide, gan tuvināt pārējo futbola sacensību sākšanos,” pauž LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Būs atļautas piecas maiņas

Latvijas Futbola federācijas valde apstiprinājusi izmaiņas virslīgas čempionāta reglamentā – 2020. gada sezonā atļauto spēlētāju maiņu skaits palielināts no trim līdz piecām.

Šādus grozījumus futbola spēles noteikumos Covid-19 pandēmijas apstākļos izstrādājusi Starptautiskā Futbola asociācijas valde IFAB, paredzot palielināt atļauto maiņu skaitu tiem čempionātiem, kuru plānotais noslēgums ir līdz 2020. gada 31. decembrim.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz