Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Futbolisti sāk gatavoties ieskicētajai sezonai

Futbolisti sāk gatavoties ieskicētajai sezonai
Foto: Mārtiņš Sīlis
16.12.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šodien sākas futbola kluba “Liepāja” gatavošanās jaunajai sezonai. Andreja Kaļiņina vadībā pirmajā gatavošanās ciklā trenēsies lielākoties vietējie futbolisti, bet vairāki leģionāri ieradīsies decembra beigās un janvāra sākumā.

Kalendārs

Piektdien Rīgā notika virslīgas klubu sapulce, kurā nozīmīgākais pārspriežamais temats bija 2020. gada sezonas kalendārs. Nākamsezon pirmoreiz kopš 2014. gada čempionāta virslīgā piedalīsies 10 komandas, kas aizvadīs 4 apļu turnīru jeb 36 spēles.

Provizoriskajā kalendārā “Liepājai” pirmā spēle paredzēta 14. martā izbraukumā pret “Daugavpili”, bet pirmais mačs savā laukumā – 20. martā pret “Mettu”.

Pirms sapulces pastāvēja iespēja, ka virslīga startēs tikai aprīlī, tomēr čempionāta sākšanās martā bijusi ticamāka versija. FK “Liepāja” cer, ka pirmo spēli Liepājas “Daugavas” stadiona dabīgajā laukumā varēs sarīkot 6. maijā pret daugavpiliešiem.

Sods

Pagājušajā nedēļā FIFA paziņoja, ka “Liepājai” ir jāsamaksā 10,5 tūkstošu eiro kompensācija par līguma priekšlaicīgu pārtraukšanu ar Artjomu Osipovu. Viņš mūsējo rindās spēlēja 2017. gada pirmajā pusē. Šķiršanās no šī spēlētāja bija visai nepievilcīga. Pēc šķiršanās no futbolista liepājnieku toreizējais galvenais treneris Tamazs Pertija sacīja, ka spēlētājs pretojies trenera prasībām. Intervijā sezonas beigās gruzīnu speciālists bija skarbāks: “Kāpēc es konfliktēju ar Osipovu? Tāpēc, ka viņš ir idiots. Ja es tevi uzaicinu, tu esi mans futbolists, bet tu mani pievil, un vēl, ar mani runājot, uz vienu vārdu atbildi ar desmit, tātad tu esi idiots. Uz redzēšanos, ej uz citu komandu! Paņēmu uz normālu komandu, kur laikus maksā, viss ir kārtībā, bet tu pievil mani spēles ziņā, pievil ārpus futbola laukuma, tātad tu esi idiots.”

Šo spēlētāju pārstāvošā aģentūra “Catenaccio” no FK “Liepāja” vēlējās piedzīt 42 tūkstošus eiro, kā arī prasīja klubam piespriest aizliegumu divos pāreju posmos reģistrēt jaunus spēlētājus.

FIFA “Liepājai” piesprieda naudas sodu, kas ir četrreiz mazāks par prasīto. Kluba direktors Dāvids Jansons pozitīvi vērtē to, ka šī divus gadus ilgusī lieta ir beigusies un klubam piespriests samērīgs sods. Viņš saka, ka abas puses savā veidā kļūdījās un situācijai rasti nepareizi risinājumi. Kluba administrācijas pārstāvis nevēlas atcerēties iemeslus un apstākļus, kādos notika šķiršanās no A. Osipova, jo šobrīd svarīgākais ir tas, ka izdevies pilnībā pāršķirt šo lappusi.

Gatavošanās

Šodien Andreja Kaļiņina vadībā sezonai gatavoties sāks aptuveni pusotrs desmits futbolistu, kuru pulkā lielākoties būs pašmāju spēlētāji, kuri jau pagājušajā sezonā pārstāvēja “Liepāju”. Tie ir, piemēram, Ikaunieks, Ivanovs, Jaunarājs, Jemeļins, Jurkovskis, Ķigurs, Lūks, Raļkevičs, Tobers, Zviedris, Žuļevs. Viļumsons pagaidām esot uz robežas starp pirmo un otro komandu. Nojaušams, ka nosaukto spēlētāju sakarībā jāpievērš uzmanība vārdiem “gatavoties sāks”, bet nav zināms, vai visi to arī pabeigs.

Dodo, Fraidejs un Fortišs pagaidām pēc individuālas programmas sezonai gatavojas savās mājās, turklāt Dodo ir jāmaina pase. Pagājušās sezonas beigas smagas traumas dēļ izlaidušajam Keitā pagaidām vēl nav ko darīt treniņos, tāpēc arī viņš ieradīsies vēlāk.

Toties uz Liepāju jau ir atbraukuši pirmie pieci Nigērijas akadēmijas audzēkņi. Iespējams, vēlāk viņiem pievienosies vēl kāds nigērietis.

Klubs joprojām esot jauna balsta pussarga meklējumos ārzemēs, bet, iespējams, ka jau šodien “Liepāja” vienosies par sadarbību ar kādu pašmāju spēlētāju. Viņa vārds jau senāk bija izskanējis kontekstā ar iespējamo pievienošanos mūsējiem. Uz jautājumu, vai “Liepāja” tuvākajā laikā piesaistīs vēl kādu spēlētāju ar Latvijas pasi, kluba sporta direktors Roberts Mežeckis atbild, ka pagaidām mūsējiem pietiek savu spēlētāju. Tāpēc var teikt, ka “Liepāja” citus vietējos jaunpienācējus nemeklē, bet tas nenozīmē, ka klubs neizskatīs variantus, ja tādi parādīsies.

FK “Liepāja” pirms jaunās sezonas vēlējās savu treneru štābu papildināt ar fiziskās sagatavotības speciālistu. Atbilstošs kandidāts ir noskatīts un uzrunāts. Iespējams, ka drīz ar viņu panāks vienošanos.

Līdz decembra beigām “Liepāja” trīsreiz nedēļā aizvadīs ieskriešanās sagatavošanās posmu, bet janvāra sākumā sāksies gatavošanās nākamais cikls. Tajā paredzētas arī pārbaudes spēles Lietuvā un Rīgā.

Zināms, ka liepājnieki dosies vismaz uz vienu treniņnometni, kas februārī norisināsies Turcijā vai Kiprā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli