Gadu sāk ar graujošu uzvaru

30.03.2009 07:00

Savā pirmajā oficiālajā spēlē šogad Latvijas futbola izlase ar pārliecinošu uzvaru atsāka 2010.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru. Sestdien viesos sarkanbalti sarkanie ar 4:0 (1:0) sagrāva Luksemburgas izlasi. Latvijas izlases sākumsastāvā laukumā devās trīs SK “Liepājas metalurgs” futbolisti – aizsargi Deniss Ivanovs un Oskars Kļava, kā arī uzbrucējs Ģirts Karlsons, bet rezervē palika pussargs Genādijs Soloņicins.

Mūsu valstsvienības galvenais treneris un arī spēlētāji jau pirms mača neslēpa, ka divās spēlēs (otrā notiks 1.aprīlī Rīgā) pret Luksemburgu obligāti jāizcīna seši punkti. Mūsējo apņēmība spilgti izpaudās jau spēles pirmajās minūtēs, kad iespējas gūt vārtus bija gan esošajiem metalurgiem (Karlsonam un Ivanovam), gan arī bijušajam (Verpakovskim), tomēr līdz precīzam sitienam viesiem bija jāgaida līdz puslaika vidum, kad pēc Žigajeva izpildītā soda sitiena, skaistā kritienā Karlsons ar galvu uzlauza mājinieku vārtu atslēgu.

Kopumā Latvijas izlase tomēr demonstrēja visnotaļ pavasarīgu futbolu, bet uz šādu sāncenšu fona (ar Grenadu dalīta 122.vieta pasaulē) mūsējie teicami nodemonstrēja savas labākās īpašības – drošu spēli aizsardzībā un malējo pussargu aktīvu darbību. Mājinieku vārtiem lielākās briesmas draudēja tieši pēc Cauņas un Žigajeva reidiem attiecīgi pa kreiso un labo flangu, un palielināt pārsvaru mūsējiem izdevās tieši pēc šo pussargu aktivitātēm. Latvijas izlasei talkā nāca arī veiksme, bet tikpat labi var arī teikt, ka mūsējie prasmīgi izmantoja Luksemburgas izlases kļūdas aizsardzībā.

Galvenais tagad ir neatslābināties, lai arī trešdienas vakarā Rīgā Latvijas izlasei izdotos papildināt savu bagāžu ar trim punktiem pret Luksemburgas izlasi. Spēles sākums pulksten 18.30. Mača tiešraide kanālā “LTV 7”.

Citi 2.apakšgrupas spēļu rezultāti: Moldova – Šveice 0:2, Izraēla – Grieķija 1:1.

Izlases futbolistu prombūtnes laikā vēl vienu pārbaudes spēli aizvadīja SK “Liepājas metalurgs” futbolisti, kas vēlreiz piekāpās saviem dublieriem. Šoreiz meistari piekāpās pārliecinošāk – ar 1:3. Uzvarētāju labā vārtus guva Nils Sitenkovs, Raivo Kalniņš un Deniss Rakels, bet zaudētāju rindās izcēlās Pāvels Surņins.

Statistika
Luksemburga – Latvija 0:4 (0:1)
Vārti: 23.minūte Karlsons – 0:1. 17.minūte Cauņa – 0:2. 71.minūte Višņakovs – 0:3. 86.minūte Perepļotkins – 0:4.

Sestdienas spēlē liepājnieks Ģirts Karlsons guva savus astotos vārtus izlases labā.