“Gaismu sāga” noslēdzas ar “Liepājas” uzvaru, dodot “Riga” trešo čempiontitulu

“Optibet” futbola Virslīgas čempionātā laukumā tika atrisināta “Gaismu sāga”, pārceltajā 22. kārtas spēlē ar rezultātu 1:0 liepājniekiem pieveicot RFS komandu, pateicoties Dodo gūtajiem vārtiem. RFS zaudētie punkti nozīmēja “Riga” kļūšanu par trīskārtējo Virslīgas čempioni.

20.11.2020 15:08

Šī spēle bija jāizspēlē pirms vairāk nekā mēneša – 17. oktobrī, kad komandas nospēlēja vairāk nekā divas trešdaļas no spēles, taču Liepājas stadionā “Daugava” izdzisa gaismas. Pie 1:0 “Liepājas” pārsvara spēle tika pārtraukta un sekoja mēnesi ilga strīdēšanās starp komandām un turnīra vadību par spēles iznākumu. Galu beigās tika pieņemts lēmums pilnībā pārspēlēt maču, kas šodien notika rezerves stadionā uz mākslīgā seguma.

Komandām šajā mačā nācās pielāgoties spēlei pa zemi, jo augstās piespēles pamatīgi ietekmēja spēcīgais vējš. Karantīnā esot Darko Lemajičam, Emersonam un Sedrikam Kuadio, bet Čininso Oforam jau esot pārdotam, RFS rindās centra uzbrucēja pozīcijā devās Jānis Ikaunieks, kuru uzbrukuma smailē meklēja komandas biedri. Palīdzot pavējam, RFS ar bumbu vairāk atradās pretinieku laukuma pusē, taču puslaika pirmajā pusē pie izcilas vārtu gūšanas iespējas viesiem tomēr tikt neizdevās.

Divreiz no distances pretinieku vārtus centās iekarot Roberts Savaļnieks, taču vējš aizpūta bumbu pāri Oleksandra Ribkas sargātajiem vārtiem. Tuvojoties pirmā puslaika noslēgumam arī “Liepāja” pāris reižu ielauzās pretinieku soda laukumā, taču arī kurzemnieku centieni iekarot vārtus nedeva rezultātu. Tā arī pirmajās 45 minūtēs komandām vārtus negūstot, pārtraukumā vienības devās pie bezvārtu neizšķirta.

Otrā puslaika ievadā vēja virziens ļāva lielāku bumbas kontroli pārņemt “Liepājas” futbolistiem, kuri tika pie vairākām standartu situācijām, gan veicot soda sitienus, gan izpildot stūra sitienus. RFS futbolistiem bija jāmatas uz priekšu, jo neizšķirts rezultāts Pārdaugavas komandai nederēja. Netiekot pie trīs punktiem, RFS ļautu trešo čempiontitulu pēc kārtas svinēt “Riga” vienībai. Viktoram Morozam iespējas pastiprināt uzbrukuma potenciālu bija ļoti ierobežotas, tādēļ kā kvalitatīvākais spēlētājs uz maiņu nāca parasti malējā aizsarga pozīcijā spēlējošais Vladislavs Sorokins.

74. minūtē RFS bija lieliska iespēja gūt spēles pirmos vārtus. Uz maiņu nākušais Sorokins nogādāja ļoti labu piespēli soda laukumā Ikauniekam, kurš sita bumbu vārtu vidū. “Liepājas” vārtos gan pieredzējušais Ribka bumbu atsita, saglabājot neizšķirtu uz rezultāta tablo. Izšķirošais pavērsins norisinājās spēles 81. minūtē, kad mājinieki bumbu nogādāja pretinieku soda laukumā, kur precīzu sitienu pretinieku vārtos raidīja Dodo. Brazīlieša sitiens ļāva “Liepājai” nonākt vadībā ar 1:0, tādējādi izšķirot Virslīgas čempiontitula likteni.

Spēles izskaņā teju sākās kautiņš, konflikta epicentrā esot Savaļniekam un Milanam Joksimovičam. RFS komandai vārtus Liepājā tā arī neizdevās gūt. Tādējādi ar rezultātu 1:0 pie panākuma tika Kurzemes komanda. Taču visvērtīgākais šāds rezultāts bija “Riga” futbolistiem, kuru Virslīgas tabulā kļuva neaizsniedzami tuvākajiem konkutentiem, tādējādi tiekot pie trešā Latvijas čempiontitula pāc kārtas.