Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

“Grobiņa” ar 8:1 uzvar “Beitar”

Trešo graujošo uzvaru pēc kārtas Latvijas futbola 1. līgā izcīnījuši ”Grobiņas SC/LFS” futbolisti, ar 8:1 apstrādājot ”Beitar”. Katrā puslaikā grobiņniekiem gūstot četrus vārtus, atzīmējās astoņi dažādi spēlētāji, tostarp Borisovs, kurš, debitējot šajā līgā, bija rezultatīvs jau ar pirmo pieskārienu bumbai.

13.08.2023 21:24

Roberts Džeriņš

Grobiņas SC/LFS”: Mališs, Muradjans (Blumbergs), Krautmanis, Družiņins (Ponomarjovs), Meļķis (Borisovs), Tumanovs, Andersons, Pirktiņš, Krušatins (K), Dobrecovs, Džeriņš (Ušpelis).

Pēdējo trīs spēļu nogriezni grobiņnieki aizvadījuši ar vārtu bilanci 18:1, spilgtāko panākumu gūstot aizvadītajā svētdienā.

”Daugavas” stadiona rezerves laukumā uzņemot Hvoiņicka pārstāvēto ”Beitar”, kas līdzi bija paņēmusi vien divus rezervistus, vārtu ražu mūsējie sāka vākt jau 8. minūtē, kad precīzi sita pirmo maču kurzemnieka ampluā aizvadošais Muradjans.

19 gadus vecais uzbrūkošais spēlētājs, augusta sākumā no ”Rigas” dublieriem pārvilināts uz ”Liepāju”, jau nākamajā dienā tika izīrēts dzērvēm.

Ilgi gan ”Skonto” akadēmijā ceļu sākušais futbolists laukumā neuzkavējās, jo 24. minūtē viņa vietā spēlē iesaistījās Blumbergs.

Brīdi pirms tam Muradjans vēl paguva asistēt Meļķim, kurš pēc piespēles pieņemšanas efektīgi trieca bumbu tālajā vārtu devītniekā.

Puslaika izskaņā Tumanovs līdzīgā manierē iekaroja tīkla pretējo augsto stūri, bet pirms tam ar skaistiem vārtiem atzīmējās Džeriņš, kurš vispirms divcīņā atbruņoja pretinieku un tad izkārtoja mājiniekiem izgājienu trijatā pret vārtsargu.

Pēc sieniņas izspēles viņš eleganti pārmeta bumbu pāri skrējienā esošajam Rusiņam, bet par svinībām, kurās novilka kreklu, izpelnījās dzelteno kartīti, kuras dēļ nākamo spēli nāksies izlaist.

”Beitar” pirmajā puslaikā neko nopietnu ”Grobiņas” laukuma pusē izveidot nespēja, pārsvarā atsitās un ar tālām piespēlēm centās aizskriet pretuzbrukumos.

Dzērves tikmēr, neraugoties uz galvenā trenera Viktora Dobrecova regulāriem aicinājumiem spēlēt plašāk, darbojās kompakti un uz priekšu virzījās ar īsu, strauju saspēli.

Otrajā puslaikā vārtu guvumi Krautmanim, Krušatinam, Dobrecovam, kā arī Borisovam, kurš 65. minūtē pirmoreiz kāpa uz zāliena 1. līgā un jau 66. minūtē guva pirmos vārtus.

Kas īpaši zīmīgi, 16 gadus vecais pussargs to paveica ar pirmo pieskārienu bumbai.

Tieši pēc sestās vārtos ielaistās apalītes ”Beitar” manāmi aktivizējās un tika pie vairākām bīstamām standartsituācijām, spēlētāju sieniņu gan uzlauzt nespējot.

Tā kā mājinieki jau darbojās enerģijas taupības režīmā, pašā cīņas izskaņā viesiem izdevās gūt goda golu. To ar skaistu tālsitienu paveica liepājnieks Hvoiņickis.

Tiesnesis kompensācijas laiku lēma nepiešķirt, bet smaidi pēc gala svilpes bija saskatāmi arī ”Beitar” spēlētāju sejās.

Nākamā spēle mūsējiem sestdien Rēzeknē, bet nākamsvētdien ”Daugavas” stadionā 1. līgas līderu duelis – uzņemsim ”Rigas” dublierus.