Latvijas futbola virslīgā debitējusi “Grobiņas”/Liepājas Futbola skolas komanda, ar 0:1 piekāpjoties vicečempionei “Riga”.

10.03.2024 15:13

liepajniekiem.lv/ sportacentrs.com

Grobiņas komanda debiju uzsāka, aktīvi dodoties uz priekšu un nopelnot vairākus stūra sitienus.

Pēcāk gan iniciatīvu pārņēma rīdzinieki, 12. minūtē no soda laukuma robežas bumbu gar vārtu stabu sitot Hrvojem Babecam.

Vēl pēc septiņām minūtēm Useinū Niangs nogādāja bumbu kurzemnieku vārtos, tomēr senegālieša sitiens netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

Savukārt “Rigas” nākamajā uzbrukumā ukraiņu vārtsargs Artems Mališs aizsniedzās līdz Marko Regžas raidītajai bumbai.

26. minūtē mājinieku pretuzbrukums noslēdzās ar senegālieša Papa Dudū bīstamu sitienu, kuru tvēra Rihards Matrevics.

Neilgi pirms nospēlētas pusstundas “Riga” izvirzījās priekšgalā, Gotjē Mankendā spēcīgi piespēlējot gar vārtiem un pie tālā staba bumbu tīklā sitot Regža.

25 gadus vecais uzbrucējs pēcāk bumbu arī raidīja pa stabu, kā arī viņa komandas biedrs pārspēja Mališu, tomēr vēlreiz tika fiksēta aizmugure.

Otrā puslaika sākuma daļā “Riga” bija tuvu pārsvara palielināšanai – viesu futbolists vienā no brīžiem veica sitienu, kurā bumba atdūrās pret pārliktni un atsitās pret vārtu līniju, bet vienā no nākamajiem uzbrukumiem Eduarda Dašķeviča izrāvienu apturēja Mališs.

Pa retam bīstami uzbruka arī “Grobiņa”, 59. minūtē mājiniekam no neliela attāluma sitot virsū Matrevicam.

Pamatlaika izskaņā Kurzemes vienība palika mazākumā, 20 gadīgajam aizsargam Kārlim Mikuļskim aiz krekla noraujot zemē izrāvienā pret vārtiem esošo Abdulrahmanu Taivo un par šo pārkāpumu saņemot apšaubāmu sarkano kartīti.

Paradoksāli, ka tieši pēc tam grobiņniekiem izdevās saasināt spēli un nopietni pārbaudīt pretinieku aizsardzības un vārtsarga stingrību.

Nākamsestdien “Grobiņa” spēlēs Daugavpilī, bet “Riga” uzņems “Audu”.

“Grobiņa”/LFS – “Riga” 0:1 (0:1)

Vārti: Regža 29′.
Noraidījumi: Mikuļskis 88′.
Brīdinājumi: Matrevics 90’+3.
Grobiņa: Mališs – Hanada, Krušatins, M. Fjodorovs, Družiņins, Mikuļskis, Krautmanis, Rūdolfs Meļķis, Dudū, Dobrecovs, Roberts Meļķis.
Riga: Matrevics – Ngoms, Iļjins, Musa, Jurkovskis, Iveriko, Babecs, Orosko, Niangs, Mankendā, Regža.
Galvenais tiesnesis: Artis Ķēniņš.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.