Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Pirmo uzvaru Latvijas futbola virslīgā izcīnīja “Grobiņas Sporta centra”/”Liepājas Futbola skolas” komanda, ar 3:0 sakaujot Rīgas “Mettu”.

13.04.2024 18:38

Kurzemnieki cīņas ievadā rīdziniekus notrieca uz dēļiem, pirmo 15 minūšu laikā “Mettas” futbolistiem sevi ļaujot vazāt vārtu tuvumā.

Sestajā minūtē uzbrukuma smailē ar bumbu izrāvās Devids Dobrecovs, kurš bumbu spēcīgi un precīzi raidīja vārtu tālajā stūrī.

Vienā no nākamajiem mājinieku uzbrukumiem Roberts Meļķis bija nedaudz neprecīzs sitienā no tālāka attāluma.

15. minūtē grobiņnieki palielināja pārsvaru, cīņā soda laukumā vairāku pretspēlētāju ielenkumā sitienu izdarīja 19 gadīgais Rūdolfs Meļķis, bumbu raidot pret stabu un vārtos.

Pamatoti aizkaitinātais “Mettas” vadonis Andris Riherts neilgi pēc tam veica spēlētāju maiņu, ganieša Mahamuda Karimu vietā laukumā sūtot 17 gadīgo Markusu Ivulānu.

Spēles ievadā dominējusī “Grobiņa” ar laiku atdeva iniciatīvu pretiniekiem. Īpaši izteikti tas notika pēc 22. minūtes, kad otro dzelteno kartīti izpelnījās raženais uzbrucējs Markuss Kruglaužs.

“Grobiņai” šis jau trešais noraidījums šosezon.

“Mettai” bija vairākas spilgtas iespējas samazināt deficītu uz tablo – pirmajā puslaikā uzbrukuma smailē izgāzās Lamins Korrea, kurš izšķērdēja trīs izdevības, senegālietim gan sitot neprecīzi, gan nespējot pārspēt ukraiņu vārtsargu Artemu Mališu.

Iesist varēja arī 17 gadīgais aizsargs Hugo Jesse, kurš bija īstajā vietā un laikā stūra sitiena izspēles laikā, tomēr sita tieši vārtsarga kājās.

Arī otrajā puslaikā Korrea bija iespēja savu komandu pietuvināt līdz 1:2, šoreiz mājiniekus glābjot Dāvidam Družiņinam, kurš bumbu izsita no vārtu līnijas.

52. minūtē “Grobiņa” pretiniekus noķēra pretuzbrukumā, kura beigās Roberts Meļķis bumbu trieca zem vārtu pārliktņa.

Atlikušajā laikā mazākumā spēlējušie mājinieki bija krietni tuvāk ceturto vārtu gūšanai nekā “Metta” – pirmo.

Pamatlaika beigu daļā minūtes intervālā uzbrukuma smailē gar vārtu stabu bumbu aizripināja Andris Krušatins un senegālietis Paps Diufs Dudū.

“Grobiņai” ceturtdien Liepājas apkaimes derbijs, bet trijās spēlēs pēc kārtas vārtus neguvušajai “Mettai” nākamnedēļ smagas kaujas pret RFS un “Riga”.

“Grobiņas SC”/LFS – Rīgas “Metta” 3:0 (2:0)

Vārti: Devids Dobrecovs 6′, Rūdolfs Meļķis 15′, Roberts Meļķis 52′.
Noraidījumi: Kruglaužs 22′.
Brīdinājumi: Kruglaužs 11′, 22′ – Vasiļevskis 39′, Souza 50′, Ulimbaševs 50′, Semeško 74′, Melnis 83′.
Grobiņa: Mališs – Družiņins, Rozgoņuks, Mikuļskis, Maksims Fjodorovs, Hanada (Čudars 77′), Rūdolfs Meļķis (Krautmanis 46′), Roberts Meļķis (Halata 76′), Kruglaužs, Devids Dobrecovs (Dudū 61′), Krušatins (Raihs 90′).
Metta: Sorokins – Vilnis, Jesse (Semeško 54′), Novikovs (Sirbu 84′), Vientiess, Ulimbaševs, Aizpurietis, Vasiļevskis (Souza 46′), Karimu (Ivulāns 18′), Melnis (Kurcevs 84′), Korrea.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.