”Grobiņa” pirmo reizi vēsturē iekļūst kausa pusfinālā

“Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē divu Nākotnes līgas klubu duelī “Grobiņa” Daugavas stadionā Liepājā sakāva (2:0) “Skansti”, pirmoreiz vēsturē sasniedzot turnīra labāko četrinieku.

13.08.2022 21:51

Citā spēlē pirmās līgas komanda ”Jelgava” pārspēja Virslīgas klubu ”Metta” ar 2:1, tādējādi nodrošinot vietu pusfinālā.

Pirmajā puslaikā spilgtākus momentus pie pretinieku vārtiem radīja “Grobiņas” futbolisti, kuri cīņas pirmajā cēlienā izdarīja sešus sitienus.

“Grobiņa” 14. minūtē neizmantoja labu vārtu gūšanas izdevību, kad Emīla Knapša bīstamu sitienu atvairīja vārtsargs Ņikita Parfjonovs, savukārt otrā tempa uzbrukumu ar neprecīzu sitienu no vārtu priekšas noslēdza Devids Dobrecovs.

Vienā no nākamajiem uzbrukumiem kurzemniekiem izdevās izvirzīties priekšgalā, kad “Grobiņas” futbolistiem izdevās bumbu izspēlēt līdz Knapšim, kurš no neliela attāluma trieca bumbu vārtos (1:0). Vārtsargs Parfjonovs bumbu aizskāra, taču nespēja to atvairīt.

Turpinājumā “Grobiņa” ar atsevišķiem izņēmumiem turpināja kontrolēt notikumus laukumā, kā arī bija tuvu tam, lai 51. minūtē dubultotu pārsvaru, kad Devida Dobrecova sitienu pretkustībā vārtu tuvajā stūrī ar kāju neitralizēja Parfjonovs.

73. minūtē “Grobiņai” teritoriālo pārsvaru izdevās pārvērst vēl vienā vērtu guvumā, izceļoties Kārlim Mikuļskim (2:0).

Pamatlaika izskaņā aktivizējās “Skanstes” vienība, vienā no epizodēm soda laukumā tiekot nogāztam Markusam Grimzem. Tomēr viesi izšķērdēja iespēju pietuvoties, 11 metru soda sitienu neiesitot 16 gadus vecajam komandas kapteinim Alanam Kangaram, kreisajā stūrī raidīto bumbu atvairot “Grobiņas” vārtsargam Gustavam Kristam Šukstem.

Pēc sekojušās stūra sitiena izspēles Šukste savu komandu glāba vēl vienā bīstamā epizodē.

Citā spēlē no Latvijas kausa izstājās Virslīgas klubs ‘’Metta’’, kas ar 1:2 piekāpās pirmās līgas komandai ‘’Jelgava’’. Visi vārti tika gūti pirmajā puslaikā un visus iesita jelgavnieki.

“Grobiņa” – “Skanste” 2:0 (1:0)

Vārti: Knapšis 17′, Mikuļskis 74′.
Brīdinājumi: Knapšis, Pirktiņš – Petrovs.
Grobiņa: Šukste – Družiņins, Andersons, Meļķis, Ziemelis (Sāmietis 84′), Tumanovs (Mikuļskis 69′), Krušatins, Knapšis (Volkovs 79′), Džeriņš, Dobrecovs (Gaučis 79′), Kurtišs (Pirktiņš 84′).
Skanste: Parfjonovs – Kangars, Čiņajevs, Guliaks, Vasiļevskis, Ivulāns (Strupišs 65′), Petrovs (Smirnovs 80′), Pakulis, Grimze (Juhnovičs 90’+5), Stērninieks (Liepiņš 46′), Petrovs, Zants.
Galvenais tiesnesis: Aleksejs Griščenko.