“Grobiņa” turpina rekordsēriju un izvirzās līderos

Sesto sauso uzvaru pēc kārtas, kas ir vēsturiski labākais kluba sniegums 1. līgā, svētdien izcīnīja ”Grobiņas SC/LFS”, ar 4:0 graujot ”Valmieras” dublieru vienību. Uzvaru gan aizēno Gauča trauma. Viņš pēc vārtu guvuma ietriecās konstrukcijā un vēlāk nogādāts slimnīcā.

16.05.2023 06:00

Roberts Džeriņš

Grobiņas SC/LFS”: Mališs, R. Ziemelis, Meļķis (Freimanis), Družiņins, Gaučis (Blumbergs), Andersons (Hermanis), Krušatins (K) (Grasmanis-Laše), Kurtišs, Džeriņš, Knapšis (Babjuks), Pirktiņš.

Dzērves jau cīņas ievadā ieguva pārsvaru laukuma vidusdaļā, un, lai gan tieksme uz viesu vārtiem drīzāk nesteidzīga, viesi pielietoja augstu presingu, un pret to labi strādāja grobiņnieku tālās diagonāles, labajai aizsardzības malai vairākkārt atrodot kreisajā flangā skrejošo Meļķi.

Tieši tā sākās epizode 25. minūtē, kura noslēdzās ar pirmo vārtu guvumu. Pretinieku vārtos izgājienā kļūdījās liepājnieks Veisbuks, Meļķim savaldot bumbu un centrējot to uz tālo stabu, kur rezultatīvs bija Gaučis, gūstot savus trešos vārtus sezonā (1:0).

Pašam uzbrucējam gan epizode turpinājās gaužām neveiksmīgi. Viņš ietriecās vārtu konstrukcijā, savainojot plecu. Viktors Dobrecovs veica piespiedu maiņu, bet saļimušais futbolists neatliekamās medicīniskās palīdzības ierašanos bija spiests gaidīt līdz pat puslaika pārtraukumam.

Otrās daļas ievadā vēl viena piespiedu maiņa mūsējiem, par traumu signalizējot Meļķim, kura vietā uz mākslīgā seguma kāpa Freimanis, un līdz ar viņu arī pamatīgs pavasara lietus.

Drīz vien mājinieki dubultoja pārsvaru pēc stūra sitiena. Talkā nāca ”Valmieras” Opanasenko gabarīti, nokārtojot autogolu (2:0).

Spēles scenārija smagumu neizturēja viesu kapteinis Cepeļevs. Uz Freimaņa provokāciju viņš atbildēja ļoti rupji, ar elkoni sitot liepājniekam galvas rajonā, turklāt no mugurpuses. Viņam izrietoši sarkanā kartīte, un ”Grobiņai” skaitliskais vairākums.

Situāciju mūsējie izmantoja un prezentēja vēl divus vārtu guvumus. Vispirms pēc Blumberga piespēles vārtu priekšā precīzs bija Kurtišs (3:0), bet trīs minūtes vēlāk Krušatins apzaga pārdroši spēlējošu vidzemnieku komandas aizsargu, sitiena pozīcijā izvirzīja Kurtišu, bet vārtsarga atsistā bumba nonāca pie Knapša, kuram jautājumu vairs nebija (4:0).

Pēc graujoša pārsvara pieteikšanās dienaskārtībā, emocijas laukumā norimās, atlikušo spēli abām komandām aizvadot vairāk bezkaislīgi. Vēl krāšņāku rezultātu varēja padarīt Krušatins, tomēr viņa sitienu jau no līnijas izvilka aizsargs.

1. līgas tabulā tikmēr grobiņniekiem maksimālais punktu skaits sešās spēlēs (18) un līderpozīcijas, par divām acīm apsteidzot gan ”Skansti”, gan ”Riga” un ”RFS” dublierus, pret kuriem arī nākamā spēle. Tā norisināsies sestdien izbraukumā.