“Grobiņas” futbolisti parāda labu cīņu, taču zaudē “Spartakam” papildlaikā

Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā mačā Grobiņā mājinieki pamatlaika pēdējās četrās minūtēs pamanījās divas reizes raidīt bumbu “Spartaka” vārtos un izraut papildlaiku, tomēr pieliktajā pusstundā trīs reizes precīzi sita jūrmalnieki, svinot uzvaru 5:2.

24.09.2020 10:01

Grobiņā rezultāts tika atklāts jau 12. minūtē, kad pēc azartiska cīņa par bumbu soda laukumā spēles galvenais priekšmets nonāca Didina Džuarī rīcība, kurš no tuvas distances apspēlēja Klāvu Betheru. Viesi turpināja vairāk kontrolēt bumbu, bet arī Grobiņa nedomāja tikai par aizsardzību, laiku pa laikam viesojoties sāncenšu laukuma pusē, arī tiekot pie standartsituācijām. Iespaidīgu spiedienu ”Spartakam” sarūpēt tā arī neizdevās un puslaiks noslēdzās ar viesu minimālu pārsvaru.

Otrā puslaika ievadā jūrmalnieki centās aktīvāk darboties sāncenšu laukuma pusē, bet pie lieliem ieguvumiem no tā netika, un Aleksejs Jerjomenko ķērās pie maiņām, īsā laikā veicot četras. Laukumā tika sūtīts arī komandas uzbrukuma līderis Nemaņa Belakovičs, kurš pamanījās izcelties jau divas minūtes vēlāk – bumba tika precīzi iegriezta vārtu tālajā stūrī. Dubultojuši pārsvaru viesi atkal nomierinājās, kas galu galā beidzās ne vien ar intrigas atgriešanos, bet pat papildlaiku!

86. minūtē ”Spartaks” kļūdījās savā laukuma pusē, bet ”Grobiņa” šo dāvanu izmantoja – Emīls Knapišs ievilka bumbu soda laukumā, bet Jānis Freimanis paguva uzsist un arī trāpīt. Pamatlaika pēdējā minūtē jau izcēlās pats Knapišs, Jevgeņiju Neruglu pārspējot ar teicamu tālšavienu, bet kompensācijas laikā spiediens drīzāk bija no mājinieku, nevis Virslīgas komandas puses. ”Grobiņa” tika arī pie stūra sitiena, tomēr izraut uzvaru nesanāca.

Papildlaikā bija aizvadītas tikai četras minūtes, kad vadībā atkal bija viesi. Labajā flangā teicami nospēlēja Leons Šipošs, kurš apspēlēja sāncensi un piespēlēja soda laukumā, kur pirmais pie bumbas tika Raivis Skrebels, bez apturēšanās šaujot to tīklā. Vēl pēc četrām minūtēm Belakovičam bija laba iespēja atjaunot arī divu vārtu pārsvaru, bet teicami vārtos darbojās Bethers, atvairot bumbu. Papildlaika pirmā puslaika izskaņā uzbruka arī mājinieki, bet precīzi vārtos darbojās arī Nerugals.

Pēc īsā pārtraukuma viesi atkal guva vārtus, taču rezultāts nemainījās – aizmugure. ”Grobiņa” centās presingot un piespiest ”Spartakam” pieļaut vēl kādu kļūdu, bet jūrmalnieki spēlēja precīzi. 117. minūtē iespaidīgu autu izpildīja varenais mājinieku tornis Raimonds Sāmietis, ne pārāk veiksmīgi nospēlēja Nerugals, taču Freimanis netrāpīja kā nākas pa bumbu un tā lidoja pāri vārtiem. Punktu intrigai pielika Belakovičs, nepilnu divu minūšu laikā izceļoties divas reizes un panākot jau 5:2.

Grobiņa – Spartaks 2:5 P (0:1, 2:1)
Vārti: Freimanis 86′, Kramēns 90′ – Džuarī 12′, Belakovičs 70′, 119′, 120′, Skrebels 94′
Grobiņa: Bethers, Jurjevs (Sāmietis 89′), Stankus, Jēkabsons, Knapišs, Džeriņš. E. Freimanis (Aržeņinovs 83′), Gucs, Bite, Smetanovs, Vagančuks (J. Freimanis 78′)
Spartaks: Nerugals, Ahlī, Nvaorisa (Opara 61′), Kramēns, Skrebels, Abdulāhī (Drišļuks 74′), Džuarī, Kamarā (Mickevičs 68′), Višņakovs (Šipošs 61′), Dross, Asamoa (Belakovičs 68′)
Brīdinājumi: Jurjevs, Freimanis, Gucs – Ali
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs