“Grobiņas SC” komandai pirmais zaudējums sezonā

Aizvadītās nedēļas nogalē “Grobiņas SC” komanda nespēja vārtu guvumā pārvērst milzīgo spiedienu spēles beigās pret “Smiltenes/BJSS” futbolistiem, piedzīvojot pirmo zaudējumu sezonā ar rezultātu 1:2.

28.07.2021 06:00

“Grobiņas SC”: Sopots, Pirktiņš, Sāmietis, Stankus, Jēkabsons, Knapšis, Smetanovs, Bite, Rozentāls, Balika (Freimanis), Tumanovs.

Pēc Edgara Jansona vārtiem un Ruslana Balikas autogola mača 20. minūtē dzērves nonāca iedzinējos ar 0:2 un steidza atspēlēties. Komanda pārkārtojās, Sāmieti no aizsardzības pārvirzot uzbrukuma smailē un meklējot viņu ar tālajām piespēlēm, tomēr tās ne vienmēr sasniedza mērķi. Izspēle, vērpjot uzbrukumus caur pussargu zonu, šoreiz mājiniekiem nesekmējās. Laukumā bija jūtams līderu trūkums – diskvalifikācijas dēļ mačā nepiedalījās komandas kapteinis Toms Gucs, arī vairāki citi vadošie spēlētāji šobrīd dziedē traumas.

Neraugoties uz to, “Grobiņai” piederēja pārsvars bumbas kontrolē un izdevās izveidot arī labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr momentu realizācija piekliboja, savukārt pretinieku vārtos apsveicami darbojās Dagnis Sausais.

Dzērvēm koncentrējot spēkus uzbrukumam, Smiltenes spēlētāji izmantoja brīvās zonas un metās pretuzbrukumos. 56. minūtē spēles likteni varēja izšķirt 11 metru soda sitiens, tiesnesim saskatot spēli ar roku “Grobiņas SC” soda laukumā, tomēr Kārļa Rozīša raidīto sitienu Gļebs Sopots atvairīja, un tas sapurināja grobiņniekus, kuri mača pēdējā pusstundā pārņēma iniciatīvu, radīja vairākus saasinājumus pie pretinieku vārtiem un rezultāta starpību samazināja līdz minimumam – 88. minūtē izcēlās Jēkabsons. Spēles beigu nogrieznī Sāmietis izpildīja vairākus Mārča Oša cienīgus autus, metot bumbu burzmā pie pretinieku vārtiem, taču arī tas šoreiz līdz galam nenostrādāja un vidzemnieki nosargāja pārsvaru.

“Smiltenei” negaidīti izdevies izvirzīties Nākotnes līgas līderpozīcijās, nezaudējot ne vienu no trim aizvadītajiem mačiem. Smiltenieši ar septiņiem punktiem atrodas pirmajā vietā, bet tikpat punktu ir arī komandām “Auda” un “Tukums 2000/TSS”, kas gan guvušas mazāk vārtu. “Grobiņas SC” šobrīd ar četriem punktiem trīs spēlēs ierindojas līgas sestajā vietā. Nākamo čempionāta maču mūsējie aizvadīs 7. augustā, kad uzņems “Tukuma 2000/TSS” futbolistus, bet pirms tam ieplānots izbraukums uz Valmieru, kur jāaizvada Latvijas kausa izslēgšanas spēļu kārta pret SK “Spēks”.